» Poradna » Notebooky

Která grafická karta je lepší ?

Zdravím, vybírám si mezi dvěma notebooky, oba mají vše stejné až na grafickou kartu, v jednom je grafická karta NVIDIA GeForce GT 750M a v druhém je grafická karta NVIDIA GeForce 820M.. Potřeboval bych poradit, která z nich je výkonnější ?Děkuji za odpovědi..

Odpovědi na otázku

Notebook není na hry!Obě jsou mizerné, ale GTX750M je asi dvakrát rychlejší než 820M, ale záleží na typu paměti a taktech.

Přesně tak, na hry jsou totiž herní konzole, to ví přeci každý. Nicméně na to se tazatel neptal.

Konzole a dobrý na hry? Lol.

Rozhodně si nesrovnatelně lépe a pohodlněji zahraji na konzoli za 6500Kč než na počítači za stejnou cenu. Akorát si musím hry kupovat a ne je krást. Chápu Vás, konzoli Vám asi maminka jen tak nekoupí, narozdíl od počítače, který přeci potřebujete na referáty a semestrálky, že jo? Ale musí mít tuhle grafickou kartu za 5000Kč mami, jinak mi tam nepůjdou grafy v Excelu. Trololo

Ke konzoli ještě potřebuješ TV

Vy doma nemáte TV?

Potřebuješ většinou další TV...ne každý chce doma čumět na TV jak někdo hraje

Proč by mi měli kupovat konzoli/PC rodiče? Obojí si jsem schopný zaplatit sám.

Ani jedna ta grafika není vůbec vhodná na hry, takže je to úplně jedno. Byť 750 bude asi novější, ale je to odhad dle značení, nemá totiž cenu to hledat. Hry, tedy myšleno velké hry, ne Hledání min, to stejně smysluplně neutáhne.Se podívejte tady dole na stránce na rozlišení a fps. http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-750M.90... A to dnes nemá cenu kupovat notebook, který nemá fullHD. To jen aby jste nekupoval nějaké úplně pitomé zobrazovadlo. Nicméně vzhledem ke grafice to asi tak bude.

Já ten notebook na hry nepotřebuji, jde mi spíše o modelování, například v programu 3Ds max když budu někde na cestách..

Ber ten s 750M.

To jsou tady zase všude rady. Tady nikdy nepochopí že někteří prostě nemají prachy na laptop s 960m/PC s RX 460 a jsou ochotní hrát na nižších rozlišeních než 1080p? Na 900p a 720p se zapomnělo?

Pochopí, ale problém tohoto je, že u nb, je výkon tak malý, a chlazení tak debilní, že to dost dobře nezvládá ani ty nízké detaily a mizerné rozlišení. Samozřejmě záleží na hře, ale prostě se lidi musí smířit s tím, že nb do 15tis není na hry. A když chceš něco alespoň trochu na hry, tak to většinou stojí 2x tolik co desktop s výkonem toho notebooku.Vždyť všechny ty nb jsou 2jádra (ty trochu lepší 2jádra +HT)!! A ještě nízko taktovaná. A grafiky na úrovni GT 630 (stolní) toho také moc nezvládnou.

Kromě toho tím pařením ten nb ničí, protože mizerné chlazení. A za dva roky to udělá prs a zase vyndá 10-15tis z kešeně a má to za dobrou investici. Jak vlastně ušetřil.

*prsk, ne prs. Pardon.

Abych to shrnul. Buď pořídím nb kvůli práci a na přenášení a smířím se s tím, že nebudu hrát, nebo pořídím stolní PC, kde se smířím s tím, že nebudu přenášet, ale můžu hrát. Případně chvíli počkat a to Pc rozšířit tak aby šlo v klidu hrát.

750M je asi kolik,2x výkonnější?

Zdár, mám notebook s touto grafickou kartou hraju hry třeba RUST, ETS2, Train simulátor, sice hraju na nejnižší požadavky abych měl kolem 50 fps ale zahraju si :D Ale abych pravdu řekl lituji že jsem se nechal ukecat na notebook.. Vykašli se na noťas a kup stolní komp!!! ;)

Ale já mám stolní pc s gtx960 a mám to na modelování, hry už tolik nehraju maximálně sem tam csgo a to vše a notebook potřebuju pouze když někam pojedu abych si bral práci s sebou..

Takže výkonnější je teda ta GT 750M jak říkáte?

Ano, je:http://www.notebookcheck.net/Computer-Games-on-Laptop-... http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Ben... Otázka je spíše, proč se zaobíráte výkonem grafiky, když na render, to asi bude záležet na procesoru. Nebo to táhnete přes grafiku?

sorry, tady je to na benchmarky, pokud se to nerozsype:http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Ben...