Která firma mi levně postaví tichý počítač?

Nazdar chlapi,

uz dlouho jsem nesestavoval zadny pocitac a ani se do toho moc nehrnu. Ale znami me poprosili, abych jim pomohl s vyberem sestavy. Pozadave je levne a tiche PC na brouzdani po ineternetu a sledovani filmu. Ale ja posledni roky nesleduju vyvoj trhu, proto nevim ktera graficka karta ma pasivni chlazeni, ktery zdroj je nejtissi, atd atd. Proto chci nechat toto PC postavit v nejake firme, ktera umi poskladat tiche PC a neni draha. Firmy, kde jsem pred lety nakupovaval zmenily majitele, zparchantely a zdrazily. Takze nevim na koho se obratit.
Znamym jsem rekl, ze se s cenou za kompletni PC vcetne 19" LCD vejdeme do 17 tisic.

Mohli byste poradit nejakou firmu (kvuli reklamacim mela mit pobocku v Praze) a taky navrh nejake sestavy obsahujici tiche komponenty?

Predem diky

Odpovědi na otázku

Postaví ti to každá, pokiaľ si sám navrhneš komponenty. Pokiaľ to budeš používať len na net a pozeranie filmov a nie na hranie, bohato ti stačí integrovaná grafická karta s pasívnym chladením. CPU stačí aj s boxovaným chladičom, pokiaľ chceš úplne ticho, tak sa pár stoviek prikúpi chladič napr. od Artic Cooler. Samozrejme je ešte potrebný tichý zdroj (odporúčam Seasonic, Enermax alebo Corsair). Navrhnúť zostavu sa dá aj tu na poradni a oni ti to potom zložia.

CPU E21xx
MB Intel s G33 (s DVI)
Arctic Freezer 7Pro
2 x 1GB DDR2
HDD - Samsung, Hitachi
DVD-RW Samsung
+ kvalitna skrinka (odporucam Chieftec - obsahuje uz kvalitny a tichy zdroj 350W - ten bohate staci...)

monitor:
Benq FP93G - LCD 19"
www.czechcomputer.cz ...
CASE:
Coolermaster Elite 330 (middle, bez zdroje, USB, black)
www.czechcomputer.cz ...
zdroj
Seasonic SS-400ET 400W OEM
www.czechcomputer.cz ...
chladic k procesoru:
Arctic Cooling Freezer 64 Pro
www.czechcomputer.cz ...
HDD:
Western Digital Caviar SE WD3200AAKS - 320GB SATA II
www.czechcomputer.cz ...
deska:
Gigabyte GA-MA69G-S3H - AMD 690G
www.czechcomputer.cz ...
DVDRW:
samsung SH-S203B černá OEM
www.czechcomputer.cz ...
RAM:
A-Data DIMM 2048MB DDR II 800MHz Extreme Edition
www.czechcomputer.cz ...
AMD Athlon 64 X2 4000+ EE
www.czechcomputer.cz ...
zadarmo ti to slozi
K tomu nejakou mys+klavesnici(+OS WIN?)
KDYBY se ti muj navrh nelibil mrkni sem:
Aktuální tipy na počítačové sestavy
www.ddworld.cz ...

jeste jsem zapomnel na ofukovani HDD:
Arctic Fan 12025L
www.czechcomputer.cz ...

Tichý počítač nepostaví žádná firma, protože na trhu se neprodávají tiché komponenty. Vždycky je nutné si něco dodělat manuálně. Tichou sestavu si představuju asi takto:

-Celeron 4xx (revize A1) nebo Pentium Exxxx (revize M0 se zapnutým Enhanced Stop Grant)
-Gigabyte P35-DS4 (ideálně revize 1.0 kvůli velkým heatpipe)
-GeForce 8600GT s pasivním chlazením
-Hitachi P7K250 SATA, 250 GB + Silentmaxx, disku nastavit power management tak, aby v idle klesaly jeho otáčky (některé disky Hitachi umí redukovat otáčky až na 4500 za minutu)
-na procesor chladič Scythe Ninja bez ventilátoru (chladit pasivně)
-zdroj Seasonic S12-II a vyměnit ventilátor za Noctua S12-1200 (v případě, že nebude regulován podle teploty, tak model S12-800)
-ocelová skříň - co nejtěžší a pokud možno oblepit stěny odhlučňovacím materiálem
-jeden vysávací ventilátor Noctua S12-800 nebo Scythe S-Flex 800
-paměti se standardním napětím 1.8 V (převoltované by se mohly hodně zahřívat)

Tato sestava už je relativně tichá, nicméně stále zde bude slyšet disk (i když většina lidí by řekla, že počítač neslyší). Pokud jde o další redukci hluku, tak už je možné pouze použít 2.5" disk do notebooků (ty jsou ale docela pomalé) nebo flash paměť (to je zase hodně drahé).

Jinak všechny ostatními zde zatím uvedené sestavy jsou moc hlučné a spíše odpovídají středně hlučnému počítači než opravdu tichému.