KT133 vs KT133A

MSI vydali na desky MSI K7T Pro2 a K7T Pro2-A kdysi bios v 1.7 , zajímavé je , že v něm je napsána podpora 133Mhz AMD CPU.
Moc jsem tomu nevěnoval pozornost až .... jsem na overclockers narazil na tento článek

1/13/01 - KT7A BIOS is identical to KT7 BIOS!! Just downloaded the WW KT7RAID BIOS and the WW KT7ARAID BIOS and compared the .bin files through a hex editor. Not a single bit different (pun intended).

This could be good, this could be bad. Either:

Abit was in such a rush to get this out that it made no effort to optimize the BIOS for the KT133A chipset. This could be bad.

The KT133A chipset is effectively a KT133 chipset with an uncrippled clock generator, (see here under "Vain Via Vagueness" for details) , so there is no need to change anything in BIOS, and the KT133A chipset will pick up just where its KT133 predeccesor left off insofar as BIOS maturity.
That would be pretty good news, and opens up at least the theoretical possibility one could convert a KT7 to a KT7A by replacing chips (definitely a very delicate soldering job, not recommended).

It will be interesting to see if other KT133A boards show the same exactitude. Ed

Jo , a z MSI Techsupportu mi napsali , že 266Mhz AMD CPU na K7T Pro2 nebo Pro2-A pojedou. Mají totiž PLL ICS 94220AF

Odpovědi na otázku

No PC CHIPS 807 deska to podporuje uz od doby co vysla, ovsem neoficialne uvidime ...

Já taky neříkám , že to jinná deska neumí
Ale aby desky s VIA KT133 chipsetem podporovaly 133Mhz FSB AMD , tak deska musí obsahovat vhodný PLL.
Např. ICS 94220AF je OK , ISC 9248-141 to nepodporuje ...
Jinak , jaký je na té M807 PLL ?

Otestoval sem KT133A na Solteku SL-75KAV-X
Duron 800 8x100 RAM +33MHz CAS2 a 4-way (bohužel v BIOSu neni DRAM 4K page)
Sandra2000
CPU 433
FPU 531
CPU99 WinBench
68,8

Duron 800 6x133 CAS2 a 4-way
Sandra2000
CPU 482
FPU 540
CPU99 WinBench
71,5

Duron 840 6x140 CAS2 a 4-way
Sandra2000
CPU 509
FPU 562
CPU99 WinBench
75,4

Ta deska nic moc výkon, ale aspoň je vidět rozdíl při synchronním a asynchronním běhu pamětí. Na druhou stranu maloobchodní cena je cca 4400,- bez DPH. A je k ní Norton AV2000, Norton Ghost, Norton WinFax a VirtualDrive v plnejch verzích, takže celkem gut koupě.

Mirko

Mam otazku, kdyz de deska na 266 Mhz pude pretaktovat duron stejne jako na AMD 760 na 266 Mhz?

Pokud to výrobce dovolí tak ano. Ale třeba na MSI K7T Pro2-A jede FSB s 100Mhz AMD Athlon /Duron do 110Mhz. Ale pokud se tam strčí AMD Cpu s 133Mhz FSB , tak pojede na 133Mhz FSB.

Editoval Spec, dne 16.1. 2001 10:50:24

SPEC: Ty clovece nosis akorat dobre zpravy ! Evidentne jsem si tedy nekoupil vubec spatne (MSI K7T Pro 2).

Spec : kde to najdu ?
Skoda ze nemuzu jit vyse nez na 112Mhz, protoze mi to jede krasne stabilne uz den, ktery jsem temer cely protestoval ruznymi programy.

Protože dostávám hodně mailů ohledně této problematiky , takže to napíšu zde.Tyto informace nelze zobecňovat (protože nevím , jakou versi chipsetu a clock generatoru mají ostatní desky), proto to zatím platí jen pro desku MSI K7T Pro2-A
Co rozhoduje o podpoře 133Mhz AMD CPU na deskách s VIA KT133 chipsetem

1)Verse chipsetu VIA KT133 - 133Mhz CPU podporují verse VT8363H , VT8363I a VT8363A_E

-čili téměř všechny VIA KT133 chipsety kromě těch prvních (VT8363C a VT8363F)
-tuto informaci lze zjistit jen sundáním chladiče z northbridge , nebo z test reportu výrobce.

2)PLL IC
- to je nejdůležitější pro podporu 133Mhz CPU
Deska MSI K7T Pro2-A má ICS UJ060279A (94220AF)clock generator a ten 100% podporuje 133Mhz CPU .

3)Bios- tady stačí , aby výrobce přidal do biosu podporu 133Mhz CPU

Nevylučuji , že první MSI K7T Pro2-A mají jinný PLL (ICS CP050208) , takže se raději podívejte a pokud máte ICS UJ060279A tak máte vyhráno.
Tento PLL používá i deska MSI K7T Turbo
http://www.msi.com.tw/support/testreport/testre...

MSI K7T Pro2 používá pravděpodobně starší PLL (ICS UA7021-ES nebo ICS UA030776) , tady není zjištěno , bude-li podporovat 133Mhz AMD

Pokud tedy na nějáké desce s VIA KT133(A) chipsetem narazíte na ICS UJ060279A , pak by vaše deska měla podporovat 133Mhz CPU
Všechny tyto informace nejsou oficiální (i když MSI techsupport potvrdil , že některé K7T Pro2-A budou 133Mhz AMD podporovat)
Z PLL na K7T Turbo lze tedy usuzovat , že to budou právě ty desky se stejným PLL

Na desku jsem se do podrobna nedival, ale v manualu 807 je napsano toto : This mainboard may support 266Mhz FSB for specification, but AMD can NOT provide this kind of K7 CPU to verify it .. Dale je psano natvrdo ze deska podporuje Socket 462 procak na FSB 200 a 266 Mhz. Takze to ASI pujde ...

To je super, coskoro mi ma dojst K7T Pro2-A a toto ma dost potesilo. Po nejakej dobe tam teda mozem strcit celkom slusny procesor...

takze ted v tom mam zmatek, pochopil sem z tvy odpovedi toto: Duron napr 650 pude maximalne na 6.5 x 110, ale kdyz tam dam treba Tbirda urcenyho pro FSB 133 uz od vyroby tak mi tam pobezi na 133,,, takze zadna nova Overclock Duron manie se nekona ? nebo s Abit KT7 133A to pude?

na MSI sem se docet, ze KT7 Pro 2-A ma KT 133 chipset a oficialne podporuje jenom 100 Mhz, kdezto ten Abit ma mit 133A a podporovat 133 takze na nem by slo hodit Durona na FSB 133?

a jestli jo koli cca ten Abit nebo MSi stoji?

Pokud si koupíš ten ABIT KT7A , tak AMD Duron půjde na 133Mhz bez problémů hodit.
Na MSI K7T Pro2-A by to taky šlo , pokud by MSI upravily bios, což samozřejmě neudělají , uživatelé K7T Pro2-A musí vzít za vděk podporou 133Mhz AMD.
MSI K7T Turbo má už "regulérní" KT133A chipset a bude tedy umět 133Mhz FSB i pro AMD Duron

Tomu moc nerozumim. Jakto, ze na ABITu pude Duron na 133MHz a na MSI tentyz Duron ne? Dobre MSI ba v BIOSu povoleno jen 132, ale i tak, jakto ze teda nepude alespon na tech 132?

Deska MSI K7T Pro2-A má VIA 8363I northbridge , který oficiálně nepodporuje 133Mhz FSB.Ale pokud je deska osazená vhodným PLL , tak 133Mhz CPU tam půjdou.
To , že AMD Duron tam na 133Mhz nepojede je tím , že výrobce zakázal podporu FSB >110Mhz pro 100Mhz CPU.

Na Abitu KT7A nebo MSI K7T Turbo půjdou i AMD Duron na 133Mhz FSB , protože tyto desky mají VIA VT8263A_E northbridge

Deska MSI K7T Pro2-A má VIA 8363I northbridge , který oficiálně nepodporuje 133Mhz FSB.Ale pokud je deska osazená vhodným PLL , tak 133Mhz CPU tam půjdou.
To , že AMD Duron tam na 133Mhz nepojede je tím , že výrobce zakázal podporu FSB >110Mhz pro 100Mhz CPU.

Na Abitu KT7A nebo MSI K7T Turbo půjdou i AMD Duron na 133Mhz FSB , protože tyto desky mají VIA VT8363A_E northbridge

moc hezky to tady rozebirate, ale neskodil by nejaky nazor na a7v a ne jenom na k-cka

Nevím,nevím tahle diskuze bude asi bezpředmětná...
Zjistil jsem totiž , že většina desek s VIA KT133 chipsetem má špatnou revizy northbridge.Sice dobrý PLL , ale bez dobré revize chipsetu je to na nic.

to Spec>> co tim mas na mysly??Mozna bych chtel updatetovat but na K7T Turbo nebo na Abit KT7A,ale kterou??Mam pockat?Co poradis?

Pokud máš pořád K7T Pro , nemá cenu kupovat K7T Turbo nebo Abit KT7A.
Já bych počkal a další má deska bude s VIA KT266 chipsetem.
Pokud nechceš čekat , ber K7T Turbo , ta je bezproblémová .

Kamos si chce kupovat novy komp a nevi co si ma koupit za desku. Ja jsem mu doporucoval MSI K7T Pro2-A, ale ted kdyz uz je ta MSI K7T Turbo R tak nevim jakou by mel koupit(ale spise tu s cipsetem KT133A, at uz kvuli podpore Duronu a Thunderbirdu na 133 FSB, radice od promise a raidu). Chtelo by to nejake benchmarky (nejlepe srovnani techto dvou desek) nebo prakticke zkusenosti s ni. A jeste jeden problem, kde by se ta MSI K7T Turbo dala koupit v Plzni???
Diky Caleb

To Spec >> Mam porad MSI K7T PRO.Tedy myslis pravdepodobne desku MicroStar K7T 266 Pro pro DDR pameti,ktera je ted u nas v prodeji.Mam dotaz > je tam nasobic? A na kolik se da hodit FSB?Pripadne diky.

Editoval Haski, dne 14.2. 2001 7:35:17

To Caleb: Zkus VIKOMT v Plzni na Slovanske ulici, tam je maj.

Mám board SOLTEK 75KAV (VIA KT133A), v něm D650, Apacer 133CAS3,GEFORCE 256 SDRAM MANLI, a stabilně to při zátěži dostanu na 910. To proto, že mám zlý MIDITOWER, ve kterém se duron zle chladí. Zatímco s předchozím SOLTEKEM 75JV(VIA KT133) jsem dal 101x9, s KAV to hrne v pohodě 140x6,5, RAM je CAS3,4way,AGP je 4x,fastwrite. (NEU)CHladím to Icebergem M5AB (TITAN), jinak by šel výš, ale potřebuji kompl rockstable.Za 3600 bez DPH je ten board dost bomba

Ten Soltek je fak docela gut. Za tu cenu urcite. Kdybych kupoval desku tak bych si ho klidne koupil. Ale ta cena je velkoobchod, takze to muze bejt pro nekoho trochu problem.

A to vše pŕi Vcore 1,7V, bez komentáře..