» Poradna » TV, audio a video

Krytka přísvitu u kamery Vivotek

Dobrý den, mám kameru Vivotek FD8361 u které mi při demontáži zůstal přilepený na krycím skle takový gumový kryt objektivu proti přísvitu a nemohu přijít na to, jak ho správně nasadit zpět. V manuálu, který mám ke kameře, není nákres, z kterého by to bylo patrné, jak to tam patří. Na tom gumovém krytu je jakási kovová spirálová pružina, ale ten vnitřní průměr krytu je asi o 1cm větší než průměr toho objektivu, tak nevím, jestli tam něco nechybí. Ale nevšiml jsem si, že by mi tam odtud při demontáži něco vypadlo. Neřešil jste to prosím už někdo u této nebo podobné kamery od Vivoteku ( je to typ DOME - polokoule ) ? Předem díky a zdravím.

Odpovědi na otázku

To tam nijak napevno být nasazeno nemusí. Pokud jde kryt zavřít tak, aby se guma opírala o sklo a současně byla vystředěná kolem objektivu, tak to neřeš a nech to tam jen tak vložené.

No, ono to tam bohužel moc nedrží a ta škvíra, co je mezi tou gumou a sklem, stačí k tomu, aby ten přísvit to noční vidění zprasil. Jen mě napadlo, jestli původně ta guma nebyla na tom skle přilepená, ale už si to nepamatuji. Spíš asi ne. Asi budu muset najít nějaký gumový mezikroužek, který navléknu na objektiv a na to potom ten kryt.