Kryt na základní desku

Dobrý den, dělal jsem výměnu PC skříně a vše jsem zapojil. Ale nedal jsem tam krytku na základní desku USB, atd. Je tak hodně důležitá ? Máte to taky někdo bez ní, z venku ji asi nedám ? Skříň Evolveo Ray 5RB. Děkuji

Odpovědi na otázku

Radsej odfot a prilep odkaz, to co ty povazujes za krytku.

Krytka jako na audio,VGA, co je v základní desce. Ve staré skříni se vycvakavala

tzv. IO shield... nicemu to nevadi

a mas tu krytku nebo jak? napis model zakl. desky. ja mam spoustu krytek. tak ted muzes nechat tak a az budes potrebovat nekdy delat generalku cisteni muzes tam dat.

ahoj dočetl jsem se že máš soustu krytek na základní desky mám desku msi p55-cd53 ms-7586 jestli máš dej vědět dík

Jestli myslíš plech co je například u desky na obr. https://microdream.co.uk/media/catalog/product/cac... tak pojede to i bez něj, ale protože propojuje zemění všech konektorů, dej ho tam. Skoro jistě bude muset základovka ven, takže se připrav na komplet demontáž.

Jako bez něj by se mohlo PC pokazit bez toho plechu ? PC mám na stole a nějak s ním nemanipuluji. Nebo to krátí životnost ?

Nemusí se stát vůbec nic, záleží co na ty konektrory zapojíš a jak se budeš chovat. Viděl jsem resetovat počítač jen dotykem prstu na venek USB konektoru - nevhodná podlahová krytina, statická elektřina... Pomohlo přizemnit vnějšky konektorů přidaným vedením k case.Při poruše připojeního zařízení by mohl po stínění kabelu téct proud i o síťovém napětí a bez uzemění konektorů plechem do case půjde přez základovku, to se jí líbit opravdu nebude.Je to nepravděpodobné, takže dělej jak naznáš, ale pak sem nechodˇ plakat.

Až tak důležité to není, ale stejně bych to tam dal. Možná stačí odšroubovat šroubky které "jistí" grafiku apod. a šroubky které drží MB. Nic nerozpojovat. Pak jen MB odsunout a plíšek vložit. Musí se dobře po okrajích zamáčknout do "okna", aby si to tam sedlo.

Asi tak. Na funkci to nemá vliv a bezpečnostní riziko je minimální, ale štvalo by mě, že to tam nemám.

Shodou okolností včera na roumiguhttps://www.rouming.cz/roumingShow.php

Posunul jsem základní desku, o trochu a jak se snažím tak ten IO SHIELD nejde nasadit, ty tři spodní pacičky jsem dal ze vnitř jako za okraj, a ty vrchní chci zacvaknout, ani celkem silou to nejde nechci je urvat. Dělám to dobře ?