» Poradna » Mobily

Krokoměr

Dobrý den, chtel bych se zeptat zda se prodavá něco jako chytry naramek, ale bez displaye , jen na propojeni s mobilem. Staci kdyz bude pocitat kroky. Dekuji.

Odpovědi na otázku

za necelých 600 Kč máš Xiaomi Mi Band 3:https://www.banggood.com/International-Version-Xia... Propojení s telefonem bez problému, v nabídce víc aplikací, se kterými to jde používat.

nejvhodnější je Miband 2 - má sice displej ale malý, neběží pořád a vydrží dlouho na baterii.https://www.alza.cz/xiaomi-mi-band-2-d4305071... Krokoměr ale může dělat skoro každý mobil který má příslušné senzory (gyroskop, akcelerometr - tj. 90% chytrých telefonů).Stačí stáhnout příslušnou aplikaci..https://play.google.com/store/search

Na Heurece za pětistovku i s poštovným.

A ten displej něčemu překáží?

Ony se tyhle veci prodavaji. Potiz je ale v tom, ze jejich presnost / spolehlivost je pro navigacni ucely zoufale spatna. Ale da se pogooglit a najit neco, co bude fungovat "snesitelne spatne".

Súhlas - preto používam na turistiku už pár rokov klasicky mechanický krokomer s veľkým displejom (od ALLiho) pripnutý na nohu. A pokiaľ mi Janek z MAPYCZ povie: "po 140 m odbočte doprava" tak tam presne po 138 m nejaká odbočka v lese určite bude.

jasně.. pro navigační účely je mechanickej krokoměr připnutej na noze uplně nejlepší volba.

Pro kde koho to bude prekvapeni, ale jsou pripady, kde tato veta kupodivu i v 21. stoleti plati do posledniho pismene.

Snad každý chytrý náramek měří kroky, ale musíš počítat s nepřesností měření. Započítává to kroky i při běžném pohybu ruky. Dřív jsem jeden měl, ale pak jsem si koupil chytré hodinky. Nabízejí toho víc.