» Poradna » Programy

Kritický systémový problém s PowerDVD a výměnným diskem

Včera jsem si vyměnil moje stávající dvě mechaniky CD-RW a DVD-ROM za novou DVD-RW (LG GSA 4163B). Ještě včera a dnes ráno bylo vše v pořádku. Dnes ráno jsem si po odvedení běžné činnosti nainstaloval (je to zvláštní, ale zřejmě v tom dle události bude souvislost) cracklou verzi PowerDVD 6 stáhnutou z internetu (nelegální verzi jsem si stáhnul proto, že instalátor Power DVD 6 z disku s přibundlovaným software se při spuštění ukončí s hláškou "Vážné" (toť vše)). Ta verze má 23 plných zdrojů, takže by s ní neměl být žádný problém co do virů (neboť kdyby s ní byl nějaký problém, tolik lidí by to nesdílelo, kdyby vědělo, o co jde), apod. (kontroloval jsem ji aktualizovaným Avastem). Když jsem ji nainstaloval a restartoval počítač, po normálním přeběhnutí bootovací obrazovky trvalo asi minutu či minutu a půl, než se zobrazila klasická modrá (tj. ne tmavá BSOD) obrazovka a trvalo asi další půl minuty, než jsem si mohl vybrat svůj profil. Po vybrání profilu jsem čekal asi 5 minut, ale za tu dobu jsem akorát mohl označit ikony na ploše a nic více (tedy task manager jsem spustil a nic význačného neukázal). Šel jsem tedy do stavu nouze a obnovil systém na stav, kdy byl bezproblémový a stejně to nepomohlo, pročež jsem zamířil do BIOSu, abych zkontroloval, zda se náhodou nevypnula jedna cache procesoru či se nestala nějaká událost podobného charakteru, mající pak na svědomí kritické snížení výkonu. Atributy byly v pořádku, až na to, že dosud normálně fungující výměnny disk měl u sebe dva vykřičníky. Vytáhl jsem ho tedy a vše opět funguje bez problému. Po zandání zpět systém (WXP professional) při bootu spustil na výměnném disku kontrolu konzistence a opravil nespočet chyb, pročež ten disk má nyní jména adresářů různé zkažená a chybí asi 150 MB dat.Může to mít nějakou souvislost s tím PowerDVD ?

Odpovědi na otázku

Samozřejmě máš teď problém s virem nebo trojanem.Vyčisti si komp, zruš komplet tu cracklou verzi PowerDVD,to samotné samozřejmě nepomůže.Postupy jsou tady v hledání nebo kdekoliv na Netu.Normálně jde ( u PowerDVD 6 ) trialku změnit na DeLuxepomocí čísla ( jen jsem o to slyšel )

No já sem teda ještě neviděl crack na power dvd,vždycky se tam dává číslo a problémy to dělá jen když ho pustíš a jsi připojený k internetu.Problém si tam měl už předtím.Nainstaluj si WinDVD 7 sa uvidíš.