» Poradna » Windows (a jiné OS)

Kritická chyba Kernel-Power 41 (63)

Ahój, poslední týden mi Windows hází modrou smrt. V prohlížeči událostí mi vyjede tato chyba " Kritická chyba Kernel-Power 41 (63) - (70368744177664), (2)". Dočetl jsem se, že to může být způsobeno zastaralými ovladači disků, což je zvláštní, protože mi rok PC běžel bez jediného spadnutí Ve fóru Microsoftu někomu doporučovali novou čistou instalaci. Při té příležitosti jsem rovnou nainstaloval Windows 11 v domnění, že se to vyřeší, bohužel. Jediné co, tak mi teď Windows sice modrou smrt nehodí, ale zaseká se tak, že ho musím restartovat na tvrdo . Vypozoroval jsem ale, že se tak děje např. přesouvání větších dat např. z SD karty, i z archivu .rar. Proklepl jsem tedy disk HD Tune a stáhl i samotnou aplikaci Samsung Magician (mám Samsung EVO 970) kde mi program ukazuje dobrý stav disku bez chyb. ALE, pokud v té appce zapnu benchmark, PC se opět v půlce zasekne a konec.Memtest jsem včera nechal běžet snad 8 hodin, taktéž bez problému.Co s tím? Vyreklamovat disk?Sestava: Ryzen5 3900X, Patriot Viper 4 - 4 x 8GB, ASUS PRIME X570-P, MSI GTX970, Corsair RM850x Děkuju za každou radu.

Odpovědi na otázku

Jiné chybové hlášky v Admin logu nejsou?ID41 = nekorektně vypnutý PC. Obvykle hw závada, pokud nevypínáš PC čudlíkem.Co s tím?1) Doplň do dotazu SMART systémového i datového SSD (text, ne obrázek).2) Ověř, jestli není nastavený OC CPU|RAM.3) Zkontroluj stav NTFS všech diskových jednotek, včetně externích, z Admin konzole cmd:chkdsk C: /i /cchkdsk D: /i /catd.4) Odpoj podezřelý hw, v první řadě SD kartu nebo rovnou čtečku.Výsledky?

Turn off Fast Startup.