» Poradna » Windows (a jiné OS)

Kritická chyba Kernel - power

Zdravím, před asi měsícem jsem z W7 přecházel na W10, po nějaké době mi začal počítač dělat velmi nepříjemné brikule a to buď tak že se mi při hraní videoher z ničeho nic vypne, nebo se celý zasekne, včetně zvuku. Nejde s tím nic dělat a musím to natvrdo vypnout. Všímám si že při obyčejném projíždění na netu a podobně se to nestává, ale jakmile začnu hrát tak po 10 až 20 minutách konec. Někdy se stane že se počítač sekne, už to vypadá že se stane stejná věc, zvuk se bugne ale po pár sekundách pokračuje dál v normálu, nebo třeba vypadne zvuk z discordu a podobně. Netuším čím je to způsobené jelikož se to stane pokaždé u jiné hry. Kritická chyba v prohlížeči událostí: Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení. ID události 41. Zkoušel jsem hledat řešení různě po internetu, avšak nic nepomohlo a zároveň se nechci moc hrabat v počítači abych ho nepohřbil úplně.

Odpovědi na otázku

Takže ve Win.7 to nedělalo a jde o stolní PC nebo NB.

Stolní pc

A co je v složce C:\Windows\Minidump o jakou chybu že jde by tam mělo být a můžeš k tomu použít tohle http://ziper.cz/x/ } ale myslím,že půjde o procesor a chyba bude 124.

No původně jsem myslel tohle,ale nemohl jsem to najít je tam k tomu i čeština.https://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html }} tím to načteš a pak na ten soubor dvakrát klikneš s vyskočí tabulka s informacemi dané chyby.

Ale je možné,že to vyřeší nějaká aktualizace systému kdysi mě to taky dělalo.A jak máš nastavené v napájení CPU minimum a maximum pokud 100% na 100% tak to minimum hoď na 5%.Ovládací panely možnosti napájení,nastavení režimu spánku a změnit pokročilé nastavení napájení a řízení spotřeby procesoru.

mne to na jesen minuleho roka tiez hadzalo kernel power, uz som si myslel ze kaput doska a nakoniec to bol Intel520, ktory teraz spokojne funguje ako Dcko, ale ked bol systemovy, tak to hadzalo modre obrazovky. Mam ho od 08.01.2014

Z nějakého důvodu tam nemám ani jeden záznam crashe, avšak zapisování jsem měl zapnuté.. To CPU jsem už tak nastavené měl :/ Je možné že tam ty crashe nejsou protože nedostávám BSOD ?

No pokud tam nejdeš hned po pádu systému tak nevím proč,ale po pár minutách se to tam samo smaže.

Pokud tam nemáš záznam, tak je možné, že počítač spadne dřív, než se stačí něco zapsat.Tohle může být zdroj, deska, možná teplota CPU a GK, když to dělá po 20 minutách zátěže.

No mě to dělá CPU když dosáhne hraniční teploty.

Je nějaká možnost jak to vyřešit? Přijde mi divné aby to z ničeho nic začalo dělat po přechodu na w10. Dřív (2 měsíce zpět) ten počítač vydržel o dost větší pecky než jen 20 minut hraní, nebo ani ne hraní stačí abych byl 20 minut v menu.

Tak třeba to vyřeší až bude další aktualizace systému no když není čeho se chytit příčina která za tím je.Zkus ty teploty já je mám stále na hlavním panelu a sledují je i tři hraní her.Nastav to v tomto programu aida64 v nastaveni senzory

Tak třeba to vyřeší až bude další aktualizace systému no když není čeho se chytit příčina která za tím je.Zkus ty teploty já je mám stále na hlavním panelu a sledují je i tři hraní her.Nastav to v tomto programu aida64 v nastaveni senzory si dej co potřebuješ a zobrazit v liště.http://leteckaposta.cz/945403093

Sice píšeš,že dřív na Win.7 to vydrželo víc,takže to dělalo i tam jen ne tak často?

Takže máš Win.10 2004 zkus jinou třeba Win.10 1909.

Ne vůbec, na W7 se mi to nikdy nestávalo, tohle je pro mě totální novinka. Jen vím že počítač byl schopnej pracovat klidně celý den aniž by se mi něco takového stalo. Vyzkouším teda ty teploty.

Tím přechodem na Win.10 to může dělat nějaký ovladač.To PC jsi čistil od prachu páč jak už jsem psal mě tohle,že se PC vypne úplně dělá prach na chladiči CPU.

Čistil jsem ho včera už ze zoufalosti, mám vodní chlazení a čistil jsem každý větráček ale stejně nic. Jak aktualizovat ovladače? Vím že to jde přímo ve správci zařízení ale nevím jak moc to je spolehlivý.

No většina lidí věří,že ve správci zařízení to stačí zkusit aktualizace,ale já zkusil v driver easy a našlo mě to v PC ovladače novější. No můžeš to tím zkusit projet co najde a podle toho se rozhodnout zda je třeba je aktualizovat.

Jinak koukám na teplotu CPU a pohybuje se kolem 60 už při projíždění netu, mám AMD FX-8350, jak moc špatný to je?

No já nemám tolik ani při hraní her tak kolem 50° a když to vyleze tak na 70° tak mě to vypne PC. Tu měl někdo stejný problém myslím,že i stéjné CPU https://www.pcforum.sk/fx-8350-vysoke-teplota-a-...

Koukám, ale nevypadá to že by tam přišli na nějaké řešení, počítač mám 3 roky tak bych mohl zkusit vyměnit pastu, jinak zatím zkouším aktualizovat ovladače, ale nevím na co přesně se zaměřit.

Se podívej do biosu v některých je nastavená maximální teplota CPU a když CPU dosáhne této teploty tak se vypne.Taky někdy pomůže aktualizace biosu. Taky je volitelná aktualizace systému tedy pokud jsi ji už neudělal.https://m.zive.cz/kdo-nechce-cekat-na-podzi...

No 3 roky to není tak moc já mám na tom PC vše původní a je starý víc jak 8 roků.

Tak jedu přes to Driver easy, pak zkusím projet BIOS jestli tam není nastavení a pak zkusit aktualizovat. Jinak, jak moc ovlivňuje teplotu CPU okolní prostředí? jenom přece mám mám ten počítač ve stolu opřenej ke zdi, může to silně ovlivňovat tu teplotu? Mám sice vodní chlazení a dva větráky ale ty hlavní jsou směrem ke zdi.

No teď je vedro tak jistě,že to může být tím zkus třeba otevřít bočnici. Já mám tu výhodu,že mužů a taky to dělám,že při hraní zvýším otáčky GK na 65% tím chladím zároveň i CPU.

A to se dá udělat jak? Co jsem včera zkoušel tak i grafárna byla docela rozpálená

No u mé GK to jde přes control panel,ale k vůli tomu mám poslední ovladače GK které to umí zkoušel jsem novější,ale tam už ta možnost nebyla. Ale je možné,že některé značky ZD mají k tomu program ten taky mám od Asus,ale ten neumí moji GK ovládat jen CPU a přídavné větráčky.

Mám Nvidia GeForce GTX 1050 Ti a nevím o nějakých ovladačích přes které by to šlo

Tak to nevím zkus se podívat zda taková možnost není v control center.Já to mám tu https://ibb.co/yBbsMBG

Nejsem si jistý,ale myslím,že to uměla utilita od SpeedFan.

Vyzkouším, ale něco mi říká že to asi nepomůže, ale snad jo.

Tak asi by to šlo jak tu píše Gorelord v tomhle to nastavit je tu návod https://cs.soringpcrepair.com/how-to-configure-msi-afte...

Vymena pasty, Driver easy, tak jeste avg/awast s ccleanerem a mas na krku vsechny hatery z fora Samozrejme ze teplotu ovlivnuje kdyz mas PC skrin z 5? stran oblozenej..si to vytahni ze stolu, odendej bocnici a uvidis sam jestli to pomuze

Sorry no, nejsem žádnej IT maník, jen casual uživatel co hraje hry, takže zkouším všechno co mi kdo poradí

Ta teplota v klidu s vodnikem je divna, kolik mas otacek u vetraku na radiatoru? Ja vse ovladam pres: MSI Afterburner, ted pres tyhle vedra to chce trochu pridat

Snad odpovím na otázku protože nevím úplně jak to zjistit v Aida64 mi to píše u CPU 2235 RPM, Skříň cca 1200-1300 a GPU 1300 RPM

No, napsáno už tady bylo mnoho, ale kloudných rad je tu pomálu..."Chyba" kernel-power ID41 vlastně není chyba jako taková, ale spíše oznámení, že předešlý běh Windows nebyl regulérně ukončen. Pokud této události nepředchází žádná jiná chyba a je prázdno i ve výpisu BlueScreenView, je to na 99% chyba HW - nejčastěji to bývá zdroj, RAM, deska, HDD. Nejlépe se diagnostikuje výměnou za funkční kus. Pokud by systém padl kvůli ovladačům nebo jiné SW chybě, byla by příčina v logu zaznamenaná.Pro definitivní vyloučení SW příčiny doporučuji provést novou čistou instalaci Win10 a ovladače nainstalovat z webu výrobců HW (především základní desky), hlavně nepoužívat žádný program typu DriverEasy, DriverGenius apod. - ty většinou dokážou je rozdrbat systém. Taky je možné, že výrobce základní desky nepodporuje Win10 (nebude mít ovladače), v tom případě musíš zůstat na Win7.