Krimpovací konektory CAT5E,6,6A

Je možné bezproblémově používat RJ45 CAT6 STP 8p8c stíněný skládaný na drát KRJS45/6SLD na CAT5E kabel?Jak od sebe vizuálně poznám RJ45 CAT6 STP 8p8c stíněný skládaný na drát KRJS45/6SLD od RJ45 CAT6 STP 8p8c stíněný skládaný na licnu KRJ45/6SH když do nich nevidím?

Odpovědi na otázku

Konektory CAT 6 se bez problému dají použít na CAT 5e. Jen je třeba pamatovat na to, že kabely CAT 6 jsou větší než CAT 5e a to platí i u konektorů. To, jestli je konektor na licnu nebo na drát poznáte snadno. Konektor na licnu má nože s dvěma výstupky a na drát se třemi (viz. Wikipedie).

Konektory CAT 6 se bez problému dají použít na CAT 5e. Jen je třeba pamatovat na to, že kabely CAT 6 jsou větší než CAT 5e a to platí i u konektorů.- o to mi právě jde, protože drát CAT 5e má v konektoru CAT 6 místo kam před nožem uhnoutkonektor na licnu nebo na drát poznáte snadno. Konektor na licnu má nože s dvěma výstupky a na drát se třemi- a to právě u stíněného konektoru neuvidím

tak ked to sam vies, tak si chod kupit 5e konektory. Alebo ako rozumny clovek vyskusaj spravit jeden kabel a ked to pojde, mozes dalsie, ked to nepojde, kupis ine konektory. Ja by som vo velkom 6kove konektory na 5ku nedaval - v nudzovej situacii 1-2 kable preco nie.