» Poradna » Ostatní

Krimpovací kleště jaký konektor dokáží vlastně nakrimpovat ?

AhojKoupil jsem si tyto krimpovací kleště: https://www.conrad.cz/p/knipex-knipex-werk-97-5... V pátek by měla zásilka dorazit. Nikde jsem ale nenašel zásadní věc a to tu jaký typ konektoru vlastně dokáží nakrimpovat jestli CAT 5E konektor nebo CAT 6 konektor.Co vím tak pro krimpování CAT 6 konektorů vadil vždy na kleštích hrot který přitlačoval plastovou západku do izolace kabelu. CAT 6 konektor narozdíl od CAT 5E konektoru žádnou plastovou západku nemá.Nemá tedy prosím někdo ten samí typ kleští ?Rád bych totiž věděl pro jaký typ RJ 45 konektorů jsou vlastně vhodné. Nikde jsem to totiž nedokázal najít.

Odpovědi na otázku

Nenašel jsi to proto, že je to jedno. RJ45 je prostě RJ45. Vnější provedení je vždycky stejné.

Takže dokáží bez poškození konektoru jak CAT 5E konektor tak CAT6 konektor ?

Ty konektory logicky musí být zvenčí stejné, aby šly zapojovat do stejných konektorů. Takže samozřejmě pasují i do stejných kleští A abych pravdu řekl, já na CAT 6 používám stejné konektory, jako na CAT 5E, normálně to pasuje. Jiné bych dával jedině kdyby to mělo být se stíněním, ale to nedělám.

No a pokud mají tyhle kleště trn který zamáčkne u CAT5E konektoru plastovou západku do izolace kabelu tak CAT 6 RJ45 konektor nezničím když tam trn nemá co zatlačovat ? CAT 6 RJ45 konektor totiž žádnou západku nemá.Já vlastně ani nevím jestli tyto kleště nějaký trn mají pokud ale ne tak s tím asi CAT 5E konektor nenalistuji protože bych nezamáčknul plastovou západku do izolace a koncovka by moc nedržela.

nema? https://img.datacomp.sk/premiumcord-konektor-rj45... to vpravo pri konci je co?

Zbytečně spekuluješ o blbostech.. Ty kleště jsou skvělý.. i za tu cenu.. Já bych je klíďo koupil.. to už by mě žena opět hubovala, že pořád utrácím.. Mám levnější kleště .... ale normálně taky fungují..

Vážně se liší konektor CAT 5e a nestíněný CAT6? Podle mě jsou naprosto stejné, včetně západky. Proč by CAT6 neměl mít západku? Nikdy jsem neslyšel o tom, že bys musel mít několik kleští podle typu RJ45. Mám pocit, že sis vymyslel nějaký nesmysl.

Mají jiný průměr přes bužírku, takže kabel CAT6 se nevejde do konektoru CAT5e. Naposledy mne vypekl konektor CAT5e (Solarix nebo Digitus), protože tam nešly ani samotné drátky CAT6 s izolací, musel bych je oholit.

To by mne zajímalo jak ti to pasuje když CAT5E má vodič AWG24 a CAT6 má AWG23 (leda bys používal "ošulenou" CAT6 s AWG24 - taky se prodává)

Zatím jsem vždycky CAT6 kabel do CAT5e konektorů nacpal. Bylo to někdy sice hodně natěsno, ale nikdy jsem nemusel jet zbaběle koupit CAT6 konektory Osobně používám jen CAT5e kabel, ale párkrát už jsem přišel k hotové instalaci CAT6 a vždycky to tam šlo.

na CAT6 davam pokial mozno keystony apotom 0,5m patch kabel. Ovela lepsie sa s tym robi a niesi po 5 konektoroch nasraty jak pentagon. Inak nastastie to vacsina normalnych ludi dava iba do steny na zasuvky/p.panel, ale boli aj taki, co to natiahli na ubi taniere a pytchoval som jak chora vrana.

Naprosto s tebou soucítím. Zažil jsem to v pátek, kdy po mně chtěli zakonektorovat kabel a neřekli, že to je STP CAT6. Naštěstí jsem měl jeden poslední CAT6 keyston.

Jsou sice konektory RJ45, které nejdou nalisovat běžnými kleštěmi, ale u těch to výrobce / prodejce obvykle uvádí a co si vybavuju, jen jednou jsem viděl nestíněný konektor RJ45 který nešel klasicky všema kleštěma. Dá se to očůrat tak, že se konektor do kleští zasune z druhé strany, jen na kraj, aby nože zalisovaly správně piny a případný nenormální druhý konec se musí poladit něčím jiným, pokud tam je ještě něco na zalisování.