» Poradna » Web a internet

Krimování

Zdravím,mám konec kabelu který už je zapojený v datové zásuvce podle T568A (To nám udělal technik) a druhý konec.který bude v routeru si budu krimovat sám ale nevím uspořádat ty barevné bužírky.(Jo a google jsem zkoušel)

Odpovědi na otázku

Když vyhledáš v Googlu "T568A", tak ti neukáže žádné obrázky?

Sled barev přesně stejný, jak to udělal ten technik na začátku kabelu (pro propojení vstupní zásuvky a routeru (WAN vstupu) se používá přímý kabel. Určitě když se podíváš na namontovaný konektor, sled barev uvidíš.

Na okraj: konektor se na kabel nekrimuje , ale krimpuje.

jj, krimuje se možná tak zločinec do kriminálu

Zleva (pri pohledu tak, ze koukas na zlacene konektory a kabel smeruje dolu): zelenobila - zelena - oranzovobila - modra - modrobila - oranzova - hnedobila - hneda

Pokud je skutečně pravda, že technik konektor připojil dle klasifikace T568A. Určitě bych to ověřil pohledem na již hotový konektor.

Ano, sám jsem to zkontroval

Tady máš pěkné obrázky.. http://www.zapojeni-internetoveho-kabelu.cz/ *Pokud jde o přípravu koncovek počítač <->router, vzorem jsou horní obrázky -> oba konce stejné...

Tak přesně jsem udělal oba konce stejné,ten kabel je zapojeny z modemu do datové zásuvky a když si zapojím kabel z zásuvky do PC tak mi PC píše že kabel není připojen tak nevím co jsem mohl zkazit

Jseš si jist tou "A" variantou? Obvykle se totiž používá "B" varianta. Já jsem ani nikdy jinak nepostupoval.

Tak je to stále špatně.. Nejspíš vinou krimpování.. Taky se mohlo stát, že ty drátky nejsou správně seřazené, ať už při použití metody "T568A" nebo "T568B". Použij na kontrolu lupu.. *Když se ti to znovu nepovede, budeš muset koupit hotový připravený kabel i s koncovkami v obchodě -> prodávají se různé délky.. no problem..

Dopadlo to přesně jak muselo. Člověk který v životě nedržel krimpovací kleště v ruce to nemůže bez asistence někoho zkušeného udělat napoprvé dobře. Příčina je buď 1) špatné pořadí drátků nebo 2) nestejně dlouhé konce drátků zasunuté do konektoru a nebo 3) nepoužitá dostatečná síla na zmáčknutí kleští.

Krimpovat se musí umět, to není jak hup na krávu a je tele.Konec kabelu je nutné obnažit, jednotlivé drátky je potřeba pečlivě na konci rozplést a srovnat už nahrubo do daného pořadí. Pak je pěkně do roviny zastřihnout těma krimp klešťama. Všechno musí být akorát, protože když to pak nasuneš do toho konektoru, tak cokoliv delšího/kratšího, než by bylo potřeba, má vliv na kvalitu provedení. Zalamovací "jazyk" v konektoru by měl totiž mít přesah přes celkovou izolaci kabelu. Navíc je rozdíl mezi koncovkou na "lanko" (3zub, který se obepne kolem drátku) a na "drát" (2zub, který se zaboří do lanka).Je taky dobrý si pořídit tester na RJ45, jde koupit za pár šupů a s ním jde hotový kabel (i již natažený) pohodlně problikat.

sory, prohodil jsem závorky.

K tomu testeru bych ale doporucil takove ty lepsi co umi i merit delku paru, atp. Jsou v Cine od 800 korun a je to pak aspon trosku otestovane (samosebou jsou lepsi testery, ale za radove jine penize). Pipatko za 400 z ceskych obchodu je prakticky na nic.

Apropo, takovyhle tester jsem mel na mysli:https://www.vseprowifi.cz/testery-siti-w-star-sitov... Pochopitelne to nepousti pres pary 100MHz, ale jako zakladni otestovani to jde. Ty pipatka, co jenom bliknout LEDkou, ze je dratek spojenej jsou uplne k prdu.

Obnažit vodiče při krimpování do nožových kontaktů? To snad právě kvůli zjednodušení práce, nikdy se vodiče neobnažují. Jednak jsem v životě neviděl RJ45 s obnaženými vodiči, ani třeba do krimpovacího typu Canon pro Profibus tam se ani podle návodu vodiče neobnažují..a pak třeba jak chceš obnažit vodiče v plochém kabelu do třeba tohoto?https://www.tme.eu/cz/details/09185107813/ko... Ani ve spoustě jiných druhů patic a konektorů s nožovými kontakty se vodiče neobnažují. Ty nože si izolaci prořežou.

Mínusy se dávaji za pitomosti, ale za tohle si plus nezasloužím, blbě jsem četl na co jsem reagoval, takže spousta písmenek o ničem

Ježíš beru zpět, psal jsi konec kabelu, ne konec vodičů, "sorry jako"

Co myslíš tím "oba konce přesně stejné"? Doufám, že jsi nedodržel v KONEKTORU pořadí barev drátů jako na ZÁSUVCE? To by bylo špatně, na zásuvkách je pořadí zalisovaných drátů obvykle zpřeházené, pro pohodlnou práci je u T568A bílo-oranžová vedle oranžové a prohození vodičů zajišťuje zásuvka, orientovat se člověk musí podle barevného označení na zásuvce. Kdežto v konektoru je mezi oranžovou a bílo-oranžovou modrý pár.

A tady máš další... https://napovedy.cz/post/268 V ČR se používá standard T568B... použitelný je i T568A -> viz "Jirka Vejrazka" Cituji z webu: "V České Republice se používá hlavně zapojení dle standardu T568B, ale je možné jednotlivé žíly seřadit i podle standardu T568A. Každopádně bychom měli zvolit ten standard jaký je v síti již použit. Jestliže se jedná o novou instalaci je to zcela na vaší vůli." *Podívej se na přívodní kabel od poskytovatele(to jest to, co je v síti použito od poskytovatele internetu) -> proveď stejné zapojení pro zapojení PC a Router..

Upřímně řečeno, pokud nedokážeš správně ani napsat to slovo, jak se jmenuje ta činnost (opravdu to není krimování), jak to proboha chceš sám udělat? Evidentně jsi ty kleště v životě nedržel v ruce a ani nedokážeš "opsat" pořadí drátků z druhého konce kabelu. A kromě toho ten technik je dost blbej, protože u nás se standardně používá T68B, nikoliv T68A, i když pokud to uděláš správně, fungovat to bude.

Obě zapojení jsou plně srovnatelná, ale na jednom kabelu musí být pochopitelně použit jen jeden způsob. V drtivé míře převažuje T568B.

Ano, vím že fungují obě zapojení, ale je vhodné používat tu výrazně rozšířenější variantu B. Osobně třeba když nacvakávám jeden konec (používám vždycky B), většinou ani nekontroluju ten druhý a nikdy se mi nestalo, že by tam bylo A :)

Krimování je dnes velice moderní adrenalinový zážitek. Prý s tím má velkou zkušenost Babišův syn :)

Pleteš si krimování a krymování. S tím prvním by mohl mít v budoucnu zkušenosti jeho otec, tedy kdyby platily zákony pro všechny stejně.

Jé, jasně, že vím že je to krimpování,to že mi vypadlo jedno písmeno neznamená že nevim jak se to mu ano říká....Jsem taky jen člověk

Nezáleží na tom, ale vypadlo ti dvakrát za sebou

Dvakrát jo?A kde? Vypadlo mi to jen v hlavním příspěvku :D

Jistěže dvakrát, v nadpisu i v příspěvku ;)

A jinde jsi to slovo ani nepoužil, takže ve 100% to máš blbě ;) Napsal jsi to jen jednou správně a to až po upozornění.

Ty máš ještě ke všemu i něco s očima?

To je ale náhoda, že ti vypadlo shodou okolností dvakrát to samé písmenko v nadpisu i v textu :D Hele, nedělej tady z lidí blbce, není nic špatného přiznat, že jsi ten název někde špatně zaslechl, tak to píšeš podle toho s chybyou. Lepší než si vymýšlet.

Asi používaš nejaký iný google keď to nevieš nájsť.http://www.fiber-optic-tutorial.com/wp-content/uploads/2017/0...

no ked hladal krimovanie, tak boh vie co nasiel.

https://cs.wikipedia.org/wiki/RJ-45nebo viz. "Edysák"A nelhat, že jsi zkoušel a pokud si zkoušel tak hold špatně

Nechtěl ses spíše nakrémovat?

Tak jestli jsi na googlu hledal krimování, pak je jasný, že jsi nic nenašel.