» Poradna » Programy

Kreslení půdorysu domu - zdi okna dveře schody.

Chtěl bych si nakreslit půdorys podlaží. Doporučte mi, prosím, nějaký jednoduchý program pro nakreslení půdorysu domu. Pouze k volnému použití, kupovat jej nebudu. To to raději namaluju v Excelu.Jedná se mi o nakreslení kotelny, kde pak domaluju potrubí s topivem, s vodou a párou.Bobo

Odpovědi na otázku

http://www.roomarranger.com/indexcz.html30 dní na zkoušku.Mám doma starší verze a ty jsou free.

Ked ja dam v tom programe pohlad 3D tak mi tam nahodí stránku s cislami (

# počítač s Windows 9x/Me/NT/2000/XP# funguje také na Linuxu s Windows emulatorátorem (např. Wine) - jen v angličtině# asi 3 MB volného místa na disku# myš# VRML prohlížeč (pro 3D, jinak není nutný)# grafická karta s 3D akcelerací doporučena

Myslím že na nakreslení obyčejného půdorysu bys to měl rychlejší např. v tom Excelu nebo nějakém grafickém editoru, než shánět a učit se ovládat specializovaný soft.

Dost dobrý je Qcad(je lokalizován) - 2D, nebo Alibre modeller - 3D. Oba jsou free.

A co tak OpenOffice.org - je v nom o.i. vektorovy editor Draw.

Já si toto dělal v jednoduchém grafickém editoru od Adobe. Konkrétně jsem si kreslil schody, na kterých jsou bukové schodnice z https://www.drevo-shop.cz/schody-a-zabradli/ :)