» Poradna » Ostatní

Kradnutá hra PS4

Nazdar. Kúpil som RDR 2 na ps4, cena bola normálna na bazárovku 30€, lenže hra mi prišla BEZ obalu, na foto bola s ním (zrejme ukradnuté fotky). Dočítal som sa, že sú to kradnuté hry z Amazonu. Reálne tú hru môžem vyhodiť alebo je to použiteľné? Popr hrozí ban ak mám takú hru? S týmto som sa ešte nestretol tak preto také otázky.

Odpovědi na otázku

Že hra nemá obal ještě neznamená že je kradená. A i kdyby byla tak ti to může bejt jedno. Nejde to nijak dohledat.

může to být signál že kradená je - kradou to přímo b krámech kde jsou hry vystavené - ne všude se totiž jedná jen o prázdné obaly jako u nás :) ale 100% to není, klidně původní majitel mohl obal ztratit.

V tomto mají konzole trochu výhodu oproti PC. Placky nejsou na rozdíl od PC her pouhé podtácky k ničemu, ale jsou "fyzickým nosičem licence". Takže i kdyby to bylo kradené, tak to pojede. Není způsob jak zablokovat jednu konkrétní licenci, protože se ve skutečnosti nekontroluje žádná licence, ale jen pravost média. V zásadě je to jen ochrana proti kopírování tak jak to bývalo dříve i na PC, než přišly elektronické licence. Takže originální médium by mělo vždy fungovat bez problémů.

Každé to médium je totožné, nikdo nemá šanci poznat, odkud ho máš.