Kouše se mi kompl

když si zpustím např kopírování souborů z C na D a pak současně otevřu excel či word
tak je kompl nepoužitelnej , začne se sekat, prostě musím vždycky počkat až se to nakopíruje.
Něměl by kompl zvládnout více operací na pozadí?

Sestava:
Athlon XP1800
deska MSI k7t turbo
384 133Mhz sdram
seagate 40GB
MSI FX 5600
WIN XP SP2

Odpovědi na otázku

Máš disk rozdělený na C a D. Při kopírování musí hlavička najet na místo čtení,uložit data do paměti, přejít na místo zápisu a tam je zapsat. Přitom musí ale ještě několikkrát na ten disk odkládat z paměti tolik dat samotného systému,aby se do paměti dalo vůbec načíst to kopírované. A do toho si ještě pustíš další aplikaci,co má ten systém s tím diskem dělat dřív? Pořiď si pořádnou paměť aspoň 512 nabo lépe 1G a může se to zlepšit.Pokud budeš mít dostatačně velikou paměť a zkážeš swapování,budeš mít i méně fragmentovaný HDD a bude to lepší.