» Poradna » Notebooky

Kouř z notebooku

Dobrý den. Stalo se mi toto. Mám notebook Lenovo Ideapad z50 - 70, nechtěně jsem zatahal za nabíječku a vytrhnul jsem napájecí konektor z notebooku. Pokusil jsem se to opravit, bohužel v tu chvíli jsem měl naprosto vybitý počítač. Kontrolka mi blikala oranžově u baterie ale zapnout ten noťas nešel. Tak jsem se do toho podíval. Rozebral a zkusil ten konektor přidělat zpět. Jakmile jsem to udělal, zřejmě to bylo špatně. A zkusil jsem to do nabíječky. Jenže z konektoru vzletěli jiskry těsně pod klávesnicí něco prokřupalo. Na levé straně vedle 2 usb vyšel dým a bylo cítit že se něco spálilo. Nevyznám se pořádně v komponentech tak se radši zeptám tady. Děkuji předem

Odpovědi na otázku

RIP

A na co přesně že se ptáš?

U jakého komponentu může být problém. Určitě půjde vyměnit. Počítač již v záruce není ale opravdu nevím v čem je problém. A bůh ví jestli jsem to zapojil špatně nebo dobře. Ptám se na komponent

Doufej ze jsi oddelal jenom pojistku, klidne to mohlo byt napajeni desky, to uz je pak skoro na nakup novyho ntb (podle stari)

To nebyla pojistka, když to hořelo ;)

Tak to se budeš muset zeptat křišťálové koule, protože ze tvého popisu opravdu nikdo neuhodne, co všechno jsi tam doprasil a co shořelo. Takže zapomeň na notebook a pořiď nový.

Pokud k něčemu takovému dojde, nikdy to neznamená že odejde jenom jedna věc. Při takových událostech toho může odejít mnohem víc. Nikdo z nás neví kde došlo ke zkratu, klidně to mohlo být i uplně někde jinde než v napájení. Křišťálovou kouli z nás, pokud vím, ještě nemá. Jediné co se dá dělat, je poslat obratem do slušného servisu, a nechat si nacenit opravu.

Ja vim presne v cem probem je a co je potreba vymenit... Tebe, stoural jsi se v necem cemu absolutne nerozumis. Ted jen doufej ze to prezil disk a ze mas data, zbtek je nejspis zralej na odnos do elektrosrotu :)

Své hloupé připomínky si můžete nechat. Svařit dráty umí každej blbec, zvlášť když se tím člověk zaobírá. Data na disku pro mě důležité nejsou, žádné hesla a podobně tam nemám, vše mám slušně uložené na externím disku právě z takových důvodů.

Mám pocit, že medzi doskou na kryštalku a MB je rozdiel. Niekto tu (na fore) písal, že Mb sú viacvrstvové, takže použiť spájkovačku môžeš, ale nie je isté, či to bude aj funkčné

Tak to jo, když dráty svařuješ, to je hned vidět, že ty nejsi ten každej blbec

Myslim ze pripominka byla velice trefna, jak jste sam zjistil tak zas tak trivialni zalezitost to neni. No aspon mate pouceni pro priste, nestourat se v tom. Disk vyndejte a PC odneste do elektroodpadu a kupte si nove ;)

Ty jsi v notebooku svařoval a my prý máme hloupé připomínky? :D :D :D

Běž si asi radši svařit víno a v elektronice se už nehrab. Pravděpodobně tím zachráníš životy.

Najskor si to opravil zle a kabel od konektora sa dotkol toho coho nemal. :D V najlepsiom pripade ti len odpalilo poistku na doske pripadne nejake dalsie suciastky.Ale toto ty radsej neopravuj lebo sa najskor odpalis az na mesiac :D Ber to tak ze mozes zhanat novy notebook... A nabuduce si zapamataj, ze co nevies ako sa opravuje neopravuj

Mno tady není moc co řešit. Pravděpodobně šlo něco do zkratu a do kytek šel pravděpodobně napájení desky. Tady to bez solidního servisu nevyřešíš. Musí se to znova rozebrat, mrknout se která část odešla a podle toho jednat. Pravděpodobně to ale bude na výměnu základní desky. Ta se dá vyměnit, ale objednává se náhradní kus podle P/N. Přijdeš o aktivaci systému (pokude je tam třeba win) Bude s tím docela sraní a otázka jestli se to vyplatí finančně je taky na místě. Závěrem, chce to servis.

Notebook mám zhruba 4roky a doteď dobře sloužil. Takže se na to asi vykašlu a počkám si na nový. Nebo odnesu do servisu a tam vyřeším..

Nic jiného dělat nelze. Solidní servis za drobný poplatek udělá diagnostiku a nahlasí kolik by stála oprava. Hádám že to bude na výměnu desky. To by mohlo odhadem stát kolem 3-5 tisíc. A nebo zkusit desku sehnat použitou, třeba na ebay, tam by mohla být levnější, ale motnáž by jsi musel řešit sám. Ale raději bych volil novou desku.

Obavam se, ze tvuj odhad ceny je vic nez optimisticky. Ale treba napise az prijde ze servisu co mu povedeli

Tak ten odhad byl jenom za cenu desky. Ona nikterak extra drahá není.

To je na 99,999% na výměnu celé desky...

Hlavně je to na vỷměnu uživatele.

Ptáš se na vadný komponent. Nu což, odešla základní deska. Jiné komponenty, co by stály za úvahu, v notebooku nejsou.

Troll

Jo troll

Sběrný dvůr.

Ten kouř, to bylo mávání základní desky na rozloučenou (taková malá kremace)

To je divny, ze naprosta vetsina elektroniky jsou pratele zehu a nikdo nechce pohreb s veskerou paradou

Volejte číslo 150. Je to zdarma.

Ten kouř, to bude DJ Arnošt se svou diskotékou

Je všeobecně známé, že elektronické součástky fungují na pricipu kouře.Pokud kouř ze součástky unikne, je nutno ji vyměnit za novou.

Proste si kokot

Opravil si to tak, ze uz to nebude potrebovat opravu

No co, základní deska v křemíkovém nebi. Oprava vyjde tak na třetinu až půlku ceny celého notebooku, takže vytáhnout disk a možná paměti a zbytek do sběrného dvora, rozbít prasátko a koupit nový notebook (který bude mít zase záruku).

A tahat se příště za svůj vocas a ne kabel napájení notebooku

To jako myslíš vážně