» Poradna » Notebooky

Koupit nový nebo zkusit nechat spravit?

Dobrý den,povedla se mi velice nemilá věc. Vylila jsem si Colu do notebooku. Bohužel jsem ho hned nevypla a chvíli jsem na něm ještě pracovala. Začala mi přeskakovat klávesnice a dokonce přestal reagovat i touchpad. Bylo mi řečeno, že pokud bych chtěla notebook opravit, tak se cena bude pohybovat od 2000 výše. Přemýšlím jestli tedy nebude vhodnější koupit rovnou nový notebook. Popravdě se mi do toho ale moc nechce, jelikož jsem se svým (teď už bobkem) byla nadmíru spokojená. Po 5/6 letech denního užívání stále vydrží na baterku kolem 6 hodin, má 3 kontakty na USB, skvělý zvuk při poslouchání hudby i filmů a CD vstup (není podmínkou). Bezproblémový chod i při více než 10 otevřených oknech.Ráda bych tedy věděla, jestli je možné sehnat notebook stejné kvality (Acer Aspire 3750g) do 15 000 nebo se budu muset smířit s něčím ne tak dobrým. Nebo pak druhá otázka zda má smysl notebook opravovat, zda je to s jeho "stářím" vůbec na pováženou a do kolika by se nejvíce mohla cena vyšplhat?Děkuji mockrát za jakékoliv názory a moc prosím aby byly k tématu, nemám chuť tady číst, jaká jsem k*áva, že jsem si do něj nalila Colu, to vím i bez vás ;)

Odpovědi na otázku

Po 5/6 letech denního užívání stále vydrží na baterku kolem 6 hodin, ...To ti tak žeru

přijďte se podívat, nevidím jediný důvod proč bych si měla vymýšlet, když chci poradit. A děkuju opět jste mě přesvědčil o tom že na netu nemá smysl se na nic ptá, všichni akorát rádi hejtujou!!!

Tak asi používáš místo baterie nějaký dieselagregát a nafta ti vydrží těch 6hodinVýrobce pro ten tvůj konkrétní noťas uvádí výdrž baterie MAX 4,9hodin (pro novou)!!Takže znovu opakuji TO TI TAK ŽERU

Jestli to spíš není myšleno tak, že tazatelka na něm denně pracuje až 6 hodin a ntb 6 hodin funguje. To, že je připojený přes adaptér je podružné

Zázrak

No ale nechápu, pročs tam tu colu lila, v návodu se jasně píše, že se to nesmí...

Colu bych nechtěl ani v botě, putovala by do smetí. Do dvaceti seženeš podobný, ale ne s tak dobrou baterkou.

se třemi usb porty koupíš i za patnáct i s cd mechanikou. Jinak o polití colou si povídají ve více případech, např http://www.zive.cz/poradna/polity-notebook/s...

Ale ona nechce porty ale kontakty, a navíc žádný už nebude mít tak skvělý zvuk při poslouchání hudby i filmů a bezproblémový chod i při více než 10 otevřených oknech.To já když doma otevřu 3 okna a venku je kolem nuly a fouká, tak noťas má sice bezproblémový chod ale já jsem za chvíli z toho průvanu zmrzlej jak preclík

Vsichni uplne chytri. Jen vlastne nikdy nic nespravovali Pokud ten pocitac jede, na 99% pujde zachranit. Klavesnice z Aukra stoji 4 stovky, touchpad nejspis po umyti v IPA pojede. Z toho, kdy jsem opravoval i ty klavesky, jsem teda davno vyrostl.. Pokud se to udela vcas, tak je uspesnost zachrany opravdu velmi vysoka. Jen to chce sikovneho chlapce, co na to koukne (ne, nekouknu, jsem z Brna, z Opavy dalka... )

Jo s colou ve vnitřnostech, byl by zázrak oprava za dva tisíce. 5 či 6 let provozu, bylli vůbec kdy profouknut, obrácen vytřepány drobky vytahány vlasy. Podle popisu co udělala po polití nic nenasvědčuje údržbě minimální.Též jsem polil, vodou i tak byla nutná akce. Cola uvolní i zarezlý šroub, co asi v notesu

Jo. I s colou uvnitř to jde. Už jsem viděl v notesu nalitý asi všechno - sunar, rybí salát, kolu, pivo, kafe, motorový olej.... Když to bylo moc, odnesl to displej - zateklo do vrstev podsvitu a bylo to. Jinak se měnila kláveska a čistil zbytek. Ono pokud to v té cole nekoupeš den, tak té kyseliny není zase tolik.Jen si říkám, že tady jsou všichni buď moc bohatí, že by všechno hned vyhazovali a kupovali nové, nebo totálně nešikovní. Když mi bylo cca 16, koupil jsem si notebook IBM 365xd s Pentiem 120 asi za 8000Kč s vadnou klávesnicí, asi politou (proto byl tak levný.. ). Klávesnici jsem komplet znova namaloval elektrovodivým lakem. Proč? Protože nová byla skoro tak drahá jak ten notebook. A prachy z brigády další nebyly. Ano, je to už dost dávno..

Jde. Včas, ne na tom pokračovat až to začne blbnout. Měl jsem jen vodu a akce byla bez otálení. Takže nebylo nutno ani rozdělávat.At ti to pošle, koukneš, uvidiš Říká se že učený z nebe nespad. Možná je opak pravdou. Oni spadli ale na zem nedopadli, aby ním předali vědění a zkušenosti

Jojo. Jen nevidím reálnou možnost, jak vyměnit kontakt. Páč sem svůj mail ani nic podobného dávat prostě nebudu.

smůla pro tázatelku, že bys píchnul. Někdy maj email kde se zjistí i skype.

Děkuji moc za radu a názor, aspoň jedna, která je k tématu :)))

Musim suhlasit a pridat sa. Pokial vsetko funguje OK(nazvime to zakladna diagnostika:) ) tak by som presne kupil niekde na ebay alebo podobnych klavesnicu a jednoducho vymenil.Len pozor, na tychto portaloch sa vacsinou CZ/SK klavesnica neda zohnat a pri objednavani treba dat duplom pozor, aby si si neobjednala nejaku Cyriliku alebo Spanielcinu :D

Děkuji za názor a radu, aspoň nějaký bez hejtů a k věci :)

Poprosit technicky znalého kamaráda (to není ten, co po večerech leští kládu u stahování tuny porna), aby notebook kompletně rozebral na prvočinitele, plasty vymyl v jarové vodě, základní desku a elektroniku vypral v lihu, vysušil, nechal uschnout a smontoval.Ono je fakt, že parametrově je to Sandy Bridge a pokud je to nějaká Core i5, tak to má proti dnešním ultra-úsporným notebookům výkonu na rozdávání.

Nečteš, nevíš, je to Core i3

Coca Cola obsahuje kyselinu fosforečnou, proto je schopná cokoliv kovového naleptat. Nalití tohohle sajrajtu, do jakéhokoliv elektronického zařízení je definitivní konec, když ne hned, tak za pár týdnů, maximálně měsíců, i po solidním vyčištění. Výborně se kdysi s colou povolovaly zarezlé šrouby, než byl uvolněn pro veřejné použití WD-40.

Nechat si opravovat 5 let starý stroj po vylití coly se podle mne nemůže vyplatit. Dejme tomu, kdyby se to na 100% dostalo jen do klávesnice a touchpadu, tak možná - otázkou je cena.Jenže ono to mohlo trošku zatéct i na základní desku a tím pádem nevratně začalo poškození desky. A výměna desky je na hranici rentabilnosti i u spousty nových notebooků, natož pak u 5 let starého, kde může kdykoliv chcípnout nejen baterka, ale právě i třeba základní deska, disk apod.Za 15 000 se už dá sehnat celkem rozumný notes - něco s grafikou Intel, procesorem i3 a snad i s DVD mechanikou - pokud teda chceš 15ku, protože do menších se dneska mechaniky prakticky skoro nikdy nedávají.

Koupit si nový. Po 5 letech už stejně vyhlíží sběrný dvůr. Může se položit něco dalšího a investice do opravy půjde do ..... Doporučuji nějaký Dell, Lenovo nebo HP vyšší řady. U některých z nich byste otřela klávesy a stůl - mají klávesnici s "kanalizací", která kapalinu odvede mimo. Takže, cenu má vaše práce nechat vyndat disk a dát ho do USB rámečku, zbytek na náhradní díly.

Za blbost se platí. Nemá to smysl, kupte si nový.

Do velké vody jen plavci a k notesu jen vodu bez příměsí.

Tak než hned utratit 15 tisíc za nový, to bych raději risknul koupi a výměnu nové klávesnice. Raději ztratit tisícovku, než zbytečně utratit 15. A když by to s novou klávesnicí nevyšlo, tak nebudu mít nový NB za 15, ale za 16 ..... to je už malý rozdíl.

Třetí věta jako memento pro ostatní. Přece nechcete být blbou pipinou. Nejsi kráva, že jsi vylila - jsi kráva, že jsi nevykonala to, co napadne i ..... .

Inspektoři vláken jsou ve výhodě. Přijdou jen s kritikou. Škoda že každý tazatel nemá právo jedné editace.