Koupit GTX 1060 6GB nebo GTX 1050Ti a počkat na nové karty?

Zdravím,V srpnu si plánuji postavit počítač:Ryzen 2600XB450 Motherboard (až vyjdou)16GB DDR4 3000MHz cl 15 memoryFractal Design Meshify C s oknemCrucial MX500 nebo Samsung 860 500GB SSDSeagate Barracuda 2TB HDDSeasonic Focus Plus Gold 550W PSUNa PC se budou hrát hry - starší plus GTAV, Kingdom Come Deliverance, TW Warhammer II, Subnautica a Far Cry 5. Ultra detaily nutně nepotřebuju.Otázka:Koupit teď GTX 1060 6GB nebo nyní koupit GTX 1050Ti a počkat na příští rok, až vyjde Navi nebo GTX1160?Pokud byste měli nějaké rady ohledně sestavy, budu rád.Děkuji za vaše odpovědi a kritiku.

Odpovědi na otázku

Já sám vlastním GTX 1060 6GB a nemůžu si stěžovat. Pracuje jak má a doteď jsem s ní neměl nejmenší problém. Sama o sobě poskytuje perfektní výkon

A co koupit mírně jetou GTX 1060 6GB? Dají se sehnat už od cca 5000,-. I kdyby byla z těžby, když bude mít záruku, tak je to jedno. Předraženou GTX 1050 Ti by se mi teď moc kupovat nechtělo.

Myslíte z aukra nebo Bazoše?Jinak, nebude potom vadit, když si zbytek budu kupovat v czc a rád bych si to tam nechal i složit - složí a otestují mi to bez té GK?

Je celkem jedno odkud. Hlavně aby to mělo záruku a ideálně z velkého a známého eshopu.PC se dá nechat složit i bez grafiky. A stejně tak myslím není problém jim tu grafiku poskytnout a nechat si ji tam osadit. Už to tu pár lidí řešilo. Ale je to déle, takže je to potřeba ověřit v CZC.

Nemá cenu mu tady nyní cokoli radit. Když vidím větu: "V srpnu si plánuji postavit počítač", tak by člověk musel vidět do budoucnosti.Vždyť je to, i kdyby to kupoval hned z kraje srpna, za dva měsíce!!! Za tu dobu to bude zase jinak, jak cenově, tak možná i hardwarově. Plánovat něco nyní je čistá utopie. Začnu se tomu tedy věnovat až v tom srpnu, a dle aktuální situace se rozhodnu.PS: Jinak k těm grafikám, je opravdu pitomost do herního PC dávat GTX 1050Ti, když utrácím takové prachy za zbytek. To je jako koupit si Ferrari a k němu ale jen 3 kola. K takové sestavě bych viděl GTX 1060 jako minimum. Spíše si myslím, že při pár kompromisech by to možná šlo i s GTX 1070Ti. Když to má být herní, tak ať to stojí za to.

Plně souhlasím.

Díky za názor. Co se týče nového hardware, tak za 2 měsíce toho moc nevyjde (kromě té B450, kterou tam chci dát.) Nová GTX 1170 nejspíš taky do srpna nevyjde a ta by stejně nejspíš byla mimo můj price point. Vaši analogii s Ferrari a třemi koly chápu. Možná bych to přirovnal spíš k levnějším pneu/rezervě, přičemž časem dokoupím nějaké speciálnější pneumatiky, ale chápu váš názor a vím, že mne ta GTX 1050ti nevytrhne.Samozřejmě v tom srpnu kouknu, kolik bude ta 1060 stát a nejspíš ji i koupím. Jen jsem chtěl vědět, jak se zdejší diskutující staví k alternativě 1050Ti.To, že to není alternativa ideální vím.Ta GTX 1050Ti by tam byla provizorně do doby, než vyjde nová generace v cenové hladině dnešních 1060 6GB/RX580 s vyšším výkonem - ať už 1160 nebo Navi/Vega

1050Ti je fajn, pokud člověk hraje třeba nějaké esporty, Fortnite, WoT... Pokud chce hrát herní pecky tak ani 1060 nebude ideální karta, v zásadě i tak 1070Ti nezvládne všechny nové hry v plných detailech na FHD tak aby FPS neklesaly pod 60. To zvládá jedině 1080Ti. Kdybych měl dnes kupovat novou kartu, volil bych právě zmíněnou 1080Ti.

Děkuji za radu. Přesně proto jsem do úvodního dotazu napsal, že ultra nepotřebuji. 1080Ti u mne nepřipadá v úvahu. Víceméně mi bude stačit ta 1060, co se výkonu týče (počítám ve výhledu 2 let, samozřejmě se mohu mýlit). Jde mi jen o to, že 10 series je už starší architektura, proto jsem zmiňoval tu 1050Ti jako stopgap s tím, že bych potom koupil 1160 nebo AMD ekvivalent (pokud bude) až vyjdou.

Ultra? Ultra detaily ve spoustě hern nejsou MAX detaily.Pokud bude 1060 stačit dva roky, tak co s tím udělá nová generace kdy náhrada vyjde příští rok? Nic, ta 1060 bude mít pořád stejný výkon.

60Fps není u spousty her vůbec potřeba.Mrkni se třeba na Horizon Zero Dawn na PS4.Jede to 30Fps a ta hra strčí do kapsy 99% dnešních PC her.Asi tak.

Jak to vyřeší váš problém? Pokdu chcete hrát s rozumným výkonem dnes, kupte v nejhorším tu 1060 6G. Není na co čekat. Rok budete hrát v pohodě.