» Poradna » Ostatní

Koupila jsem si nové drátové sluchátka a jedno mi hraje potichu druhé nahlas

Dobrý večer chtěla bych se zeptat. Před Vánoci jsem si koupila drátové sluchátka za 200kc. Když jsem je rozbalila a chtěla je vyzkoušet, sluchátka jsem zapojila do mobilu a když jsem si pustila hudbu právě sluchátko mi hraje nahlas tak jak chci a levé sluchátko mi hraje potichu. Chci se zeptat čím to může být sluchátka byli použité jen nejdou zanesené není a kabel se mi zdá v pořádku. Když povytáhnu

Odpovědi na otázku

PS: když povytáhnu sluchátka z konektoru a přidržím je, hrajou obě když zapojím sluchátka do mobilu úplně hraje jen jedno nahlas. Předem děkuji za odpověď Goldová Erika

Teď už zbývá jen vyzkoušet je ještě v jiném mobilu a pokud se to bude chovat stejně, tak je reklamovat.

moze byt ine zapojenie jacku v mobile. mobil ma 4 pinove zapojenie - sluchadla + mikrofon, standard sluchatka 2 (stereo)aky mobil a ake sluchatka?

Pokud ta sluchátka mají 3-pin jack, nejsou pro mobil (tam je 4-pin). Existují redukce 4/3 pin, ale asi je lepší koupit jiná.

A tenhle nesmysl jsi vzal kde? Jak to, že mi klasické Koss Porta Pro s 3-pi jackem v mobilu normálně šlapou? Podívej se laskavě na zapojení.

Mě taky, nějak jsem byl duchem jinde

Nejspíš to vzal z vlastních vědomostí, které ty nemáš. Existuje totiž několik zapojení 4-pinového jacku a když se sejdou nekompatibilní...Ty máš štěstí, že ti to sedlo. To ovšem neznamená, že se celý svět řídí podle tebe.

Žádné štěstí, to se prostě standardní zapojení u sluchátkových 3,5 jacků, špička levý kanál, první kroužek pravý kanál a pak u 3 pinů zem a u 4 pinů třetí kroužek zem a čtvrtý mikrofon. Rozdíly byly u prvních headsetů, kde byl mikrofon na špičce (to bylo v době, kdy se o nějakém poslechu hudby z mobilu ani nesnilo) a pak měla rozdílný konektor Nokia, která měl přechozenou zem s mikrofonem (https://m.media-amazon.com/images/I/4146f3U9laL._AC_... )

Zkus sluchátka v jiném zařízení - třeba v TV, jiném telefonu ap. zda budou taky hrát takhle blbě - pokud ano, reklamoval bych.