» Poradna » Ostatní

Koupil jsem pc hru Blackguards- krabice, kamenný obchod

koupil jsem pc hru Blackguards krabice, cd,-kamený obchod, má id. číslo- myslel jsem že hra bude v provozu i bez nutnosti přiřadit a platit k Steamu ? jak to je,mohl by mě někdo vysvětlit, dá se koupit dnes pc hra, (krabice , cd která se nemusí připojit k internetu (steamu) ?nenadávejte mě, jsem laik a nikdo mě to zatím nevysvětlil-dekuji

Odpovědi na otázku

Problém dnes je když je pc provozován offline, hry dnes většinou vyžadují aktivaciHry stažené z ilegálních úložišť jsou většinou bez aktivace

A to je problém? Hru na STEAMe zaregistruješ (výhoda, to tvoje číslo už nikto iný nepoužije), placku potom môžeš prakticky odložiť, lebo aktuálnu hru si môžeš kedykoľvek stiahnuť, dokonca na niekoľko PC - samozrejme budeš hrať na jednom v online. A potom si klienta STEAM nastavíš na offline a môžeš drviť do aleluja. Inak už NIČ neplatíš!!! Predsa to pri registrácii hry na STEAMe uvedieš, že je kúpená.

zarazilo mě že na koupené krabicové pc hře je (v brožuře instalační) rada instalujte ze -setup.exe a na instalačním cd toto označení není-je tam jenom setup a steam setup, to znamená že všechny hry co koupím v krabicovém provedení jsou stejně všechny odkázaní na stream ? to už se nedá koupit hra která není odkázaná na internet a na steam a registraci ? Zmiňuji se o tom proto, že nemám pokaždé internet po ruce a- myslel jsem že koupím li hru krabicovou v kamenném obchodě můžu si ji v klidu instalovat z přiloženého cd-to už teda neplatí a jsem vázán na steam ? můžete mi to osvětlit jeli to takto -dekuji

všechny ne ale velká část dnešních her ano - vždy se to dá ověřit před nákupem. a není to jen steam, ale i další online obchody jako uplay, origin apod.

Drtiva vetsina soucasnych her se i v krabicove verzi realne instaluje pres Steam (nebo obdobnou platformu). Byva to na te krabici ostatne napsane..Vyjimky stale jeste existuji, ale jsou vzacne.

Pokiaľ sú tam dva takéto súbory *.exe - tak setup.exe je KLASICKÝ setup - inštaluje sa z placky. Hra niekedy pri inštalácii pýta SN - to by malo byť v balení hry (často na kartičke napísané "Klíč k instalaci, alebo Aktivační alebo CD klíč" - to sa zadáva pri inštalácii z CD/DVD a na druhej strane "Klíč eletronické registrace" - pre registráciu hry na STEAMe). Po nainštalovaní môžeš potom hru registrovať na STEAMe práve tym druhým kľúčom.Ak máš pripojenie - môže sa použiť steam setup. Vtedy sa spustí steam launcher, pripojí sa na server STEAM (VALVE) , vyžiada si asi (už si nepamätám) CD kľúč (overenie, že je to legál - majú o tom záznamy) a hra sa ti nainštaluje priamo z ich serveru, potom ten druhý kľúč už sa ani nezadáva, hra sa zaregistruje pri on-line inštalácii automaticky.Najlepšie sa to však vykonáva cez Steam klienta (k stiahnutiu a inštalácii dosažiteľný na https://store.steampowered.com/ - vpravo hore v zelenom "Nainstalovat Steam" - nainštaluje sa práve ten klient. Ak máš tam účet, stačí sa prihlásiť a v klientovi toto robiť (registrácia, alebo on-line inštalácia).

Chcel by som sa spytat, ze ci je mozne na Steame zaregistrovat hru /krabicova verzia/, na ktorej konkretne nie je uvedene nutnost aktivacie cez sluzbu Steam? Chcel som to vyskusat, len som si nebol isty, ci mi "Steam" nahodou nezablokuje ucet alebo nieco pod., ze chcem aktivovat nejaku pre nich neplatnu verziu hry. Syn totiz ma nejake hry, kde je nutnost pocas hrania mat vlozene DVD v mechanike, ale je riziko, ze tie DVD media poskodi. Keby sa dalo aktivovat cez Steam, tak by to malo byt hratelne bez vlozenia DVD do PC.

Bud je v krabici kod, ktery je pro Steam, a pak to na Steamu normalne aktivovat muzete .... nebo je tam nejaky jiny kod, ktery aktivovat proste nepujde. Nic neblaheho se stat nemuze, neni to spojeno s zadnym rizikem.Jista nevyhoda aktivace na Steamu ovsem spociva v tom, ze pak je hra svazana s ucetem a neni napriklad mozne ji nekomu prodat.

Diky za info, vyskusam. Dufam, ze naozaj nebude nijaky problem.

Ono totiž udělat protikopírovací ochranu u zcela offline hry je v dnešní době prakticky nemožné, protože je to vždycky jen o tom, fyzicky okopírovat datový nosič a tomu prostě nijak zabránit nejde. Takže většina výrobců přešla na on-line protipirátské ochrany. Sice to většinou jde taky obejít, ale už je to hodně sofistikované a náročné, nezvládne to každý jouda, co má doma vypalovačku :) A navíc to on-line připojení hry má další důvod, aktualizace. Naprostá většina her je v době vydání prolezlá chybami (je potřeba co nejdříve prodávat), takže hned po instalaci se většinou aktualizuje a odstraňují se chyby, které se našly po vylisování prvních nosičů nebo až u prvních hráčů, kteří si hru koupili. Takthle do dnes prostě je. Ale pokud vím, tak i se steamem je možné aspoň dočasně provozovat některé hry bez dostupného internetu, stačí ji s dostupným internetem mít nainstalovanou a aktivovanou.

Nebo to chce dělat dobré hry, třeba Zaklínač 3, žádnou ochranu nemá a byl to prodejní hit

Jenže zaklínač stál miliardu a mnoho životů lidí.. takové hry se rodí jednou za 5 let.. Nehledě na to, jak je CD Project robotárna co dře lidi.. (real fact)