Koupil jsem monitor a nejde (no signal)

Koupil jsem nový PC a monitor u Alzy, kde jsem si ho i nechal smontovat, dnes jsem vše převzal. Po zapnutí monitoru se však na obrazovce objevuje hláška "no signal".Obměnil jsem postupně všechny kabely, kterými lze monitor k počítači připojit - DisplayPort, HDMI, DVI-D a zapojil jsem i USB kabel, a nakonec jsem nechal zapojené všechny 4 kabely, pak zase odpojoval a pořád dokola...Základní deska je ASUS PRIME Z370-A, procesor Intel Core i5-8400, monitor 27" AOC U2777PQU. Grafickou kartu nemám.Nevylučuji, že něco dělám špatně, ale k monitoru není přiložen manuál. Možná je to blbá otázka, ale nemohlo se stát, že by v Alze zapomněli uvnitř základní desky něco aktivovat a že by interní grafika nefungovala?Blbé je, že nový PC nemohu připojit k dosavadnímu monitoru, protože má jen port VGA, a nový PC tento port nemá, takže nemůžu nový PC připojit ke starému monitoru, abych vyzkoušel, jestli nový PC funguje.Můžete mi poradit, co se dá dělat, nebo co pravděpodobně dělám špatně?Děkuji pěkně za pomoc :)

Odpovědi na otázku

Tak minimálně můžete vyzkoušet nový monitor jestli funguje se starým PC, má VGA vstup. Jinak při propojování, s novým PC, zapojte vždy jen jediný kabel, ne víc ! Primárně bych zkoušel DP. Na monitoru je potřeba navolit vstup, může být standadrně nastaven třeba na VGA a pak vám to pochopitelně neseje.

Nechápu, odkaz se po vložení zprasí. Zagooglete.

Píšeš "po zapnutí monitoru" … to PC taky zapneš? Na monitoru je tlačítko "volba vstupu", máš nastavený ten vstup, který je zapojen? Pokud tam není grafická karta, měla by být interní grafika aktivní (ale možná by nebylo marné se o tom přesvědčit s jiným monitorem, třeba TV - každá má HDMI). V PC je systém?

Tak mě právě také napadlo zkusit nový monitor se starým PC přes VGA kabel a zjistil jsem - že nový monitor funguje!Volbu vstupu na monitoru jsem našel a mám nastaveno správně (nyní VGA, předtím postupně DP, HDMI, DVI - čili v tomto problém není).Čili teď už vím, že problém je v PC. PC je samozřejmě zapnutý a není v něm Windows, vyloženě jsem Alzu požádal, aby systém neinstalovali, že si jej nainstaluji sám.Bohužel nemám žádný jiný monitor nebo televizor, který bych připojil k novému PC. Předpokládám ale, že v Alze po smontování počítač testují, ne? Holt jestli na to dnes nepřijdu, tak zítra zavolám na infolinku, ale nechtěl jsem být za "hlupáka", je možné že jen něco dělám špatně

Zapoj monitor, zapni, nastav správný vstup na monitoru, potom teprve zapni PC (může být vzadu vypínač na zdroji). Mělo by se objevit nějaké logo UEFI/BIOSU a nejspíš hlášení, že není z čeho bootovat.Pokuds výslovně nechtěl instalaci, těžko hádat, v jakém stavu je UEFI/BIOS. Nespíš nebude nastavený Secure Boot, nicméně logo by se asi objevit mělo. Zda to testují, když tam není systém, se musíš zeptat.

asd jsi bůh! A já jsem vůl, že jsem si to nenechal nastavit od Alzy, když tomu evidentně nerozumím. Jen jsem se bál, že mi při instalaci nastaví nějaké blbosti, proto jsem si vše chtěl udělat sám.Tvůj návod zafungoval a teď před sebou vidím BIOS, takže jdu nastavovat a instalovat.Mnohokrát děkuji!

Proč by nastavovali blbosti ??? Běžně nainstalují systém způsobem OOBE, takže při 1. zapnutí si vše sám konfiguruješ, ale už tam máš potřebné ovladače.Ne že by to byla věda, ale není to úplně triviální. Pokud chceš Secure Boot, nejspíš musíš v UEFI udělat pár operací (ale dá se to udělat i dodatečně). Určitě bys měl zkontrolovat AHCI pro SATA a instalačku mít pro UEFI/GPT. CSM je nejlepší zakázat.

Takže jsi měl vypnutý spínač na zdroji? To je ten návod, který zafungoval..???

Za normálních okolností, tedy za předpokladu, že na monitoru zadaný správný vstup(nebo automatická detekce vstupu), by měl monitor při prvním spuštění počítače(deska Asus - typ Biosu -> AMI(American Megatrends) ) zobrazit info o Biosu/UEFI a novém CPU -> výzvu k nastavení Biosu klepnutím na klávesu F1 - To pravděpodobně viděl ten člověk v Alze ve chvíli, kdy testoval start počítače. A jestli takto jen tvrdě vypnul počítač.. nebo odklepl klávesu F1 a provedl nastavení Biosu na Default, toť otázka.. Když jsi přebíral ten nový počítač v Alze, obdržel jsi nějaký protokol, kde byla informace o tom, že počítač byl zkušebně otestovaný, zdali v pořádku startuje? Z tvé strany může jít jen o nějakou banální chybu. Takže v klidu překontroluj volbu vstupu na monitoru, zapnutý zdroj a po startu se můžeš pokusit o poklepávání na klávesu DEL..nebo F2 -> vstup do Biosu.. A je naprosto fu(c)k, že nemáš na disku nainstalovaný operační systém.. Obraz musí jít i bez disku. Max. můžeš zkontrolovat, zdali jsou správně zacvaknuté moduly pamětí RAM ve slotech na desce. Bez pamětí nepůjde obraz.. Co se týče zdroje, tam snad problém nebude, když je v PC nový zdroj .. i kdyby to byl kapánek nekvalitní typ(sračka májová) mimo ověřené kvalitní zdroje značek Corsair a Seasonic..

*Ještě takový malý dovětek.Je docela možné, že se při převozu počítače uvolnily kabely na front panelu na desce.. To jsou ty malý dvoupinový čudliky(káblíky) nastrkané do pinů tzv. front panelu - to jest pro tlačítko start, HDD, čudliky - sluchátka a mikrofon a malé tlačítko reset power v případě zamrznutí počítače..