» Poradna » Ostatní

Koupě zboží z Sbazar.cz

Ahojtě,chtěl bych koupit na stránkách Sbazar.cz zboží které je nabízeno za 1000,-KčProdejce je z Nýřan a já z Prahy.Nemám absolutně žádnou zkušenost s tímto typem prodeje.Nevíte jak je tato koupě bezpečná abych nenaletěl a pak tady neplakal že jsem nedostal zboží za které jsem předem zaplatil zálohu ?Prodejce má tyto podmínky:Poštovné 120 korun při platbě předem, na dobírku zasílám pouze po zaslání 220 Kč předem na účet jako zálohy na poštovné a balné.inzerát platí do smazán..k jednání e-meil nebo sms nevolat!Máte prosím někdo nějakou zkušenost s tímto prodejem ?Aby mi nebyla doručena místo zboží například 2x čokoláda Studenská pečeť v balíčku )Děkuji moc za jakoukoli informaci,Vladimír

Odpovědi na otázku

Je to obyčejný bazar. Funguje to stejně, jako třeba inzeráty v novinách. Platí jen to, na čem se spolu písemně dohodnete a zboží si můžeš reálné ověřit jen při osobním předání. Na dálku je to vždy jen o tom, zda prodejci důvěřuješ nebo ne. A na to neexistuje žádné obecné pravidlo.

A i ta písemná dohoda tě nemusí zachránit před podvodem. Ale může ti pomoci v případném prokazování podvodu u soudu, až bude podvodník tvrdit něco jiného, než máš písemně.

U škody za 1200 se tím žádný soud zabývat bohužel nebude.

Tak o tom žádná. :)

Ze samotného popisu podvod odhadnou nelze. Vcelku normální popis prodeje.Vzhledem k tomu že i na straně kupující je velká míra sociálů co si dobírku nevyzvednou tak se to se zaplacením poštovného nedivím.Většina lidí pak nechce o dobírce ani slyšet. Stejně proč by Vám platil poštovné?Stejně že nechce aby o někdo otravoval přes telefon. Vše podstatné jde mailem.

proto davam prednost aukru tam je hodnoceni.ale obcas nakupuju i prodavam na bazosi.zatim krome toho ze jsem jednou nebo parkrat pro platbe predem nedostal nic tak jinak vse dopadlo dobre. musite spolehnout na intuici a byt pozorny na to co a jak ten clovek pise. podle mne pokud ten uzivatel tak ma jasna pravidla tak je seriozni.zaplatte predem postovne+dobirecne a nechte si poslat. proc lidi chteji kupovat pres dobirku? neni zarucene ze vam neprijde baleni mouky ale aspon mate za co chytit a to je adresa a dalsi udaje ale policie vam do 5tis. skody nepomuze. muzete jen jit vyridit to rucne.

"zatim krome toho ze jsem jednou nebo parkrat pro platbe predem nedostal nic" A co horsiho by se asi mohlo stat, nez ze vyhodis prachy? :D

Je to normální bazarový prodej mezi dvěma soukromými osobami. Ten prodávající je pro tebe zcela anonymní a nemáš žádnou ochranu při nesplnění dohody z jeho strany. Osobně bych bez osobního převzetí nekoupil nic dražšího, než za pár stovek.

mohls napsat, co to je za věc. Čím větší spotřebka to je, tím větší je šance narazit na podvodníka. Podvodník se ale nejspíš nebude obtěžovat nabízet nějaké obskurnosti co zaujmou pár cvoků, protože chce zaseknout udičku co nejdřív a mít co největší šanci, že se někdo ozve. Proto to typicky bývají např. nabídky levných telefonů údajně dovezených ze zahraničí, zadarmo od operátora s tím, že je nechtějí apod.

U Sbazaru je pod jménem přibližně uvedeno kdy byl založen účet. Dal bych pozor pokud by byl založen před pár dny.(u nových účtů datum uvedeno přesněji)