Koupě SSD do PC

Zdravím. Chtěl bych si do pevného počítače pořídit SSD disk, můj hdd už je stary asi 10let. Zajímá mě jestli je vhodné mít data i systém na ssd nebo jestli na ssd jen systém a na tom starém disku zbytek. Občas si zahrají i nějakou hru, ssd má asi vliv na rychlost načítání hry je to tak?Zároveň bych si rád nechal nějaký disk doporučit.Děkuji všem za reakce

Odpovědi na otázku

A jakou máš základní desku? Má vůbec už SATA rozhraní? Pokud ano (i když SATA první generace není nic moc), pořiď tenhle: https://www.alza.cz/crucial-mx200-250gb-d2302... Můžeš ho pak použít i v novějším PC. Při instalaci si ho rozdělíš na 2 logické disky - třeba 100 GB na systém a programy a pak ještě zbytek na méně používaná data. Vliv na načítání levelů ve hrách má.Pozitivní...

Intel Core i3-4160GIGABYTE GA-B85M-D3H - Intel B85 Kingston HyperX Fury Blue 4GB DDR3 MSI N750Ti-2GD5/OCV1 Seasonic SS-350ET 350WTakže třeba hru mám instalovat k oddílu kde je systém?

Ano, ale podmínkou je, že data jako videa fotky atd. budeš mít na (jiném) datovém disku.

To přece není 10 let staré PC, tak co v něm dělá 10 let starý disk? To je zatažená ruční brzda celého systému. Některý instalátor tě ani jinam nepustí. Ale ono to pak bude jedno. Tak spíš podle místa a toho, že když si zaviruješ nebo poškodíš systém, abys mohl naformátovat jen C:\ a to co budeš mít na E:\ aby zůstalo.

No nepřišlo mi potřeba ho měnit. Ale právě už chci udělat výměnu, tenhle moc chroustá. Ale můžu ho nechat na ty fotky atd. Nevím jestli mu je 6 nebo 10 let ale už je to hodně. Může ten disk mít i vliv na fps? Když jsem jsem se díval na videa se stejnou sestavou tak mi přišlo že mají plynulejší chod.

U PC je možné všechno. I nemožné. Ale pokud to není nějaká hrůza disk, tak by to mít vliv nemělo. Uvidíš sám. Máš na to SSD-čko dost peněz? A nezapomeň odpojit starý disk až na SSD budeš instalovat systém.

Nedal jsem si na to rozpočet, ale tipoval jsem že to bude mezi 2-3k. Takže odpojim starý disk, zapojim ssd nainstaluju třeba z USB a mělo by být hotovo?Děkuji za odkaz.

Jo. Mně se na tom uvedeném SSD líbí že má kvalitní součástky a dokonce malý kondenzátorek, takže i při výpadku proudu si stihne uložit data a neměl bys mít žádný problém.

To zní dobře. Četl jsem že je to lepší volba než třeba Samsung. Jsem zvědav na to zrychlení.