Koupě samotné grafiky do NB

zdravim,
v dohledné době bych si chtěl koupit nový notebook ve velikosti 15,4 nebo 16 palců. u nás jsem nikde nanašel
notebook této velikosti s grafikou 8800M GTX 512MB, takovéto mají jen v zahraničí př. alienware.

otázka tedy je, zda by se dala někde na světě přes nějaký e-shop koupit samostatně grafika 8800M GTX a dat ji do noveho notebooku misto třeba 8600.

ale asi největší problém bude vyřešení chlazení takové grafiky, ktera by k danemu notebooku nebyla zrovna prizpusobená k odvodu tepla.

diky za vase odpovedi

Odpovědi na otázku

Co chlazení, maximálně to bude foukar pořád naplno, jenže grafika je obvykle přímo na základní desce, takže samotná se vyměnit nedá.

A pro laptopy, kde grafika neni na desce je temer nemozne poridit i nahradni stejnou, natoz uspesne upgradovat. Moznost vymeny grafiky je pouze teoreticka a ma jen marketingovy vyznam.

Laptop neni na hrani!

je kopec notasov ktore maju 9800 grafiky a je aj externa grafika od asusu pripojna cez express slot

externa grafika je zalostne nevykonna a vystup je iba na externy monitor => fajn nosit so sebou externu grafiku a monitor aby sa to dalo pouzit. Rovnakovykonny desktop bude mnohokrat lacnejsi.
MXM modul som nasiel iba 8600GT za 200$ (+posta, clo, dph) z USA, 9500GT za 300$ (+posta, clo, dph)nic lepsie som nenasiel. Otazne je ako to bude s kompatibilitou napr take napajanie 8600 bude dost rozdielne od 8800. Ta vymena je ozaj asi iba v teoretickej rovine.

Kompatibilita je spis vyjimecna.

Ad napad s externi grafikou vyse: Ano, taky si muze najmout sikovneho akademickeho malire. O tolik pomalejsi uz nebude a dokonce ma podporu ovladani hlasem.

1. Vetsinou grafiky maji VGA board upraveny podle vyrobce(vyjimecny)
2. Neuchladis to...
3. Silena cena

Sam s tim mam zkusenost, pokazila se mi grafika v toshibe a byla mi nabidnuta ta sama ale za 10000(bylo to po zaruce) Nakonec mi ji vymenili zadarmo teda, ale oplitacek s tim bylo strasnych

už to tu bolo naznačené,výmena grafiky v notebooku je samotným užívatelom je možná len v notebookoch,ktoré majú MXM grafiku,dnes jediným výrobcom je firma MSI,z toho sa odvíja aj cena a dostupnosť,ďalším riešením je spomínaná xG-station,kde je normálna desktopová grafika v pcie a celé je to pripojené k notebooku,do exprescard[aj do usb 2.0] sú prídavné grafiky,ovšem obvykle sa jedná o 2D VGA grafiky s prípadným doplnkovým MPEG akcelerátorom,takže takéto riešenie obvykle žiadny výkon v 3D navyše neprinesie.Na klasickom notebooku sa dá meniť grafika jedine výmenou celej zákl.dosky

Tak chlapci, neříkám, že vím vše, ale jako obvykle stačí použít google.
www.mxm-upgrade.com ...
Právě si snima píšu, protože ve firemní Amilo 1667 odešla ATI X700. Podle infromace ze stránek, by mělo jít bez jakýhkoliv úprav (broušení vrtání), vyměnit za nvidia 8400.
Ale popisují i výměny za výkonnější modely. Mají tabulku kompatibility aspoň některých notebooků a grafických karet a nákup neprobíhá anonymně ihned, ale musí te jim napsat mailem a oni vás v tom nenechají.