» Poradna » Notebooky

Koupě pracovního notebooku - grafika, kodování

Ahoj, potřeboval bych poradit při koupi nového pracovního noťasu. Převážně bych ho využíval na kódování webů, ale občas je potřeba otevřít Photoshop a nějaké dílko vytvořit. Než mi budete radit, že si mám pořídit PC, tak to už mám, díky :) Cenovku bych viděl kolem 20 tisíc + nějaká menší rezerva. Předem díky za cenné rady a názory.

Odpovědi na otázku

Díky. Ta Z50 vypadá slušně.

ovsem Z50 je multimedial, ne pracovni notebook

Ten titulek je asi zavádějící, nějak mi nedošlo, že notebooky jsou ted zaškatulkovány na pracovní, herní atd.

pokud chces pracovni, tak se zajimej o rady - lenovo thinkpad, HP probook/elitebook, Toshiba Tecra, Acer travelmate, Fujitsu lifebook E, pokud multimedial Lenovo ideapad, HP pavilion, Tpshiba satelitte, Acer aspire atd.Na herni ve sve cene asi nedostanes, resp byl by to vykonny multimedial

jo, protože na práci se obvykle preferuje integrovaná grafika před dedikovanou (výdrž na baterku, životnost, dostatečný výkon pro většinu věcí), pokud teda nejsi CAD návrhář/architekt, ale ten pak natlačí třeba 40 táců a víc do něčeho s grafikou Fire Pro nebo Quadro...

O výdrž na baterce mi až tolik nejde, většinou mám NB připojený do sítě. CAD nepoužívám, jen balík od Adobe.

Jednoznačne Z 50 , má 1TB SSHD , čo je niečo medzi HDD a SSD . Neuveriteľne ti to zrýchli Nb . Asi tak 5-10 X krát oproti najlepšiemu HDD . Dať tam 1 TB SSD by bolo ideál , ale to by ťa stálo skoro ako nový Z 50. Veľmi slušný kompromis , v cene .

já bych šel do nějakého Latitude nebo vyšší řady Thinkpadů - ty docela vydrží. Asi kombinace s Intel grafikou - na občas to vydrží i ten fotokrám. Jinak to déle vydrží na baterku a i životnost bude lepší. Obě ty řady maj myslím taky standardně matný displej.

Přesně tak, to jsem tam zapomněl dopsat, že by měl mít matný displej.

já bych asi vybíral z něčeho jako:http://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-l540-w7p-... ahttp://www.czc.cz/dell-latitude-15-e5540-ce... tu máš link na celý vyfiltrovaný výběr:http://www.czc.cz/notebooky/produkty

souhlasim + bych jeste zminil ze u dellu mas 3 roky NBD

+ bych neopomijel toshibu http://www.czc.cz/notebooky/produkty

Toshibu jsem taky už měl a byl jsem docela spokojený, jen tohle je už mimo moji cenovku.

Preferuji 15,6, navíc bych rád numerický blok, na to kódění se opravdu hodí :)

na takovouhle práci mi přjde 14ka moc malá

Čekal jsem, že to bude složité, najít ten správný noťas, ale že to bude až tak náročné :) Díky za rady, nějak se tím prokoušu a snad vyberu správně :) Kdyby váš ještě něco napadlo, klidně piště, vidím to na dlouhé zvažování :D

hold tyto notebooky zacinaji tak na cca 25tis, potrebujes externi grafiku?

Za každou cenu asi ne, hry na tom hraji opravdu jen výjimečně. Jde o to, aby to věrohodně zobrazovalo barvy, aby to umělo pracovat i s většími soubory - Photoshop umí vytvořit obrovský soubor, když je tam spousta vrstev.

nevím čemu říkáš věrohodné zobrazování barev. Pokud děláš grafiku na web, tak se musíš rozhodnout, zda to udělat tak, aby to vypadalo slušně na většině zařízení - přičemž notebooky mají klasické TN displeje a ne žádné kalibrované IPS. Akorát nesmíš přehnat sytost a kontrast, protože jinak ti to na IPS nebo AMOLED displeji s prominutím vypálí oči.Věrné podání barev musíš řešit i tisku, protože podání barev při profi tisku je víceméně jednotné a tudíž je potřeba aby to na monitoru vypadalo stejně.

Tiskovou grafiku většinou nedělám, takže bych se asi zaměřil na počítače a mobily.

no, pokud chces dobry monitor, tak posilam dve moznosti(levnejsi + drazsi), co me ted tak napadajiobe varianty by mely mit IPS display1/ acer V15 nitro s cenou dle konfigurace cca 23-30tis. + jedna se o multimedial, ma externi grafikurecenze http://notebook.cz/clanky/recenze-notebook/2... 2/ toshiba Z50, odkaz viz vyse, cena cca 27-30tis., pracovni notebook, delsi zaruka (3vs 2 roky u aceru), horcikovy telo, ma integrovanou grafiku + usporny procesoryrecenze http://notebook.cz/clanky/recenze-notebook/2... por. http://www.cnews.cz/recenze/toshiba-tecra-z50... podbrobne recenze (v eng) na "jakykoli" notebook na http://www.notebookcheck.net/ vcetne moznosti porovnani vykonu CPU a GPU http://www.notebookcheck.net/Benchmarks-Tech.123.0.html

s IPS má ten problém, co jsem popisoval výše - navrhne web s pěknými - podle jeho monitoru sytými a kontrastními barvami a pak se na to někdo podívá na běžném notesu a zjistí, že to je vyblité a v horším případě, že třeba některé prvky splývají, protože na TN displeji není rozdíl v jejich barvách vidět. Takže já bych se za dokonalostí barev nehnal. Valná část notesů má TN a nejspíš i většina kancelářských PC v republice...

S tím asi souhlasím, patlal jsem s jemnými detaily a odstíny a potom přišla výtka, že tam klient nic nevidí. Takže na tom nejspíš něco bude, že většina lidí tam nic neuvidí.

právě, proto to nechce dělat jemné detaily - mám na to celkem srovnání - dělám grafiku pro různé, povětšinou netiskové věci a mohu srovnávat právě několik zařízení s obyč TN displejem, pak vlastní IPS monitor a právě ten AMOLED. Občas se stává, že krotím kolegu, aby tolik netunil barvy, že se na to na AMOLEDu nedá koukat a on se diví, že na jeho TN je to akorát... Takže beru kompromis Jistá výhoda je, že dneska celkem fičí ten "čistý design" ala nové Oppice nebo Google, takže je to spíš o nápadu než o spoustě gradientů a detailů. Osobně nemám ale rád jejich vyhýbání se barvám a nekontrastní a špatně čitelné podání, tak jdu svou cestou

Takže doporučuješ vzít bez IPS, ale raději s obyč displejem? Koukal jsem na ty vyfiltrované NB, co jsi posílal, a většina je od HP, máš s nimi nějakou zkušenost? Protože já už měl lecos, ale HP ještě ne.

jednen FHD probook tu máme ve firmě, ale moc ho nikam netaháme. Pracuje se na tom dobře (jsou tam díkybohu ještě W7, linux jsem ještě na tom nezkusil ). Na mne dobrá klávesnice, displej OK. Už jsem na tom taky dělal nějakou náročnější práci a je to v klidu.

Já mám delší dobu vyhlídnutý tenhle NB od Asusu http://notebooky.heureka.cz/asus-f555lb-dm076h/specif... ale nevím, jestli je to to pravé ořechové. Nějaké názory?

kdyžtak si k notesu na testování dokup tablet s IPS nebo AMOLED a máš vyřešeno.