Koupě nového nas

Zdravím,rád bych obměnil svůj starší WD My Cloud za novější a sofistikovanější stroj.Požadavky (možná naivní představy) :- provoz v domácím prostředí s gigovou sítí a 300 Mb/s internetem, - přehrávání videa 4K se zvukem DTS atd. a hudby v lossless včetně DSD - dvoudiskové provedení- uživatelsky přívětivý software a celkové ovládání- multimediální funkce jsou na prvním místě- HDMI pro propojení s AV přijímačem a Android TV- USB 3.0- možnost nainstalovat a bezchybně provozovat KODI.Po základním ohledání trhu mi vychází model QNAP TS-253Be -4G. Prosím o vaše komentáře či jiné návrhy. Předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Mnohem rozumejsi je mit NAS a medialni prehravac oddelen, muzes tak poridit pro kazdy ucel vyhovujici zarizeni a nedelat ustupky - viz. treba funkcini predavani audia po HDMI do AV prijimace.

Takhle to mám nyní. Mám WD My Cloud a k tomu chytrou krabičku. Funguje to bez problémově včetně přehrávání 4K UHD. Ale ten QNAP by to podle popisu měl umět také a navíc nabízí širší konektivitu. Výhodu vidím právě v jedné krabičce a menším počtu kabelů. O kvalitativním způsobu zálohování a ukládání dat ani nemluvím.

V tom pripade ponech prehravac a pouze porid lepsi NAS. Co jsem tak letmo cetl recenze tak ty medialni funkce zas tak uzasne nefunguji. Co myslis sirsi konektivitou? U sitoveho uloziste je dulezita konektivita do site. Ver mi ze mit to kombinovane v jendnom zarizeni je spis nevyhoda. NAS takto muzes umistit nekam kde o nem nebudes vedet, netreba jej davat k TV.

Souhlas. Ať si kdo píše co chce, tak létama potvrzenej fakt je že mediální centrum je každopádně lepší oddělený od zdroje dat - je to pohodlnější, levnější, univerzálnější.

Doporučuji:HS-251+, jde o čtyřjádrový nehlučný NAS bez ventilátoru s výstupem do HDMI pro co nejlepší audiovizuální prožitek. Mám předchozí model a naprostá spokojenost.