Koupě nového monitoru

Dobrý den,chci si pořídit nový monitor. Využíval bych ho na nějaké ty hry občas nějaký film. Chtěl bych alespoň 27", QHD/4K rozlišení a nechci TN panel chci investovat maximálně 10 000,- koukal jsem se po nějakých monitorech, ale nevím co je dobrý jaký panel vzít tak nějak vím, že IPS je lepší s podáním barev a pozorovacími úhly než TN. TN je sice dobré na hry díky nízké odezvě, ale má špatné barvy a pozorovací úhly... Dále jsem viděl nějaké panely PLS, PVA, MVA, VA a vůbec nevím, který z nich má dobré vlastnosti... Zajímalo by mě, který panel by byl nejlepší a které značky monitorů nebrat. Děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

pokud to bude 27ka, tak je 4K zbytečně moc. 2K stačí až až. Na 4K tak 30 palců a víc.

4K na 27 prave je vyborne. Obraz je nadherne ostry, znatelne oproti QHD.

mám na jedné stanici profi 27ku 2K a musel jsem zvedat DPI a tunit fonty, aby se na tom dalo slušně pracovat. Nevím, co bych si s Windows počal, kdyby to mělo 4K.