Koupě nového monitor Cena 10tis :)

zdravímScháním o koupě nového monitoru cena je max 10tis.Chtěl jsem do 9tis,ale jsem ještě ochotný dát tisíc korun navíc.Chci monitor ohledně sledování filmů a hraní her.Filmy sleduji na 70%Hry hraji na 30%Nejlépe kolem 27" spíš aby to bylo 27"Buď fullHD nebo 2k rozlišení nejlépe 2K rozlišení.A jak jsem psal,že rád sleduji filmy tak bonus bych třeba zaoblený monitor.Jelikož mam špatné zkušenosti s IPS panelem.Vlastnim jsem 1,5roku LCD monitor AOC 27" 2k rozlišení a po této době se mi začali oběvovat vadné pixeli.Napočítal jsem cca 20-30 vadných pixelů a už IPS nechci!Koukal jsem na VA panel a není špatný,TN panel je zastaralí a jsou špatné úhly,ale třeba nějaký lepší monitor v TN panelu nebude špatný..Budu rád za nějaký rady jaký koupit Děkuji

Odpovědi na otázku

Ty evidentně nevíš, co vlastně chceš. Takže až si to rozmyslíš, tak přijď znovu. A NE, TN monitor opravdu nechceš, tomu věř ;)

Lépe řečeno,chci monitor co má min 27" max 32" v QHD rozlišenícena max 10tis. Na filmy 70% na hry 30% stačí? :)

Kecáš. Samsung ani Philips tvůj rozpočet nepřekračují.

já vím napsal jsem to do jedné věty :D

Slušné TN monitory existovaly do úhlopříčky 22" - byly to lepší verze obrazovek (ne úplné dno jako dnes) a pozorovací úhly jsou dané fyzikálními zákony.

Tento mám doma a zatím jsem nenarazil na problém:https://www.alza.cz/31-5-viewsonic-vx3211-2k-... Pokud chceš nutně zahnutý tak třeba tento:https://www.alza.cz/31-5-viewsonic-vx3217-2kc... Ohledně mrtvých pixelů to co ty tvrdíš, je výjimka a rozhodně na reklamaci. Já osobně už jsem se s mrtvými pixely na obrazovkách už hodně dlouho nesetkal. Tohle už mají výrobci vychytané a mrtvé pixely značí buď reklamaci, vadou serii anebo radši od této značky ruce pryč.

Děkuji 😊

30k za monitor rozhodně ne :D za ty prachy si radši koupím 4k TV ,takže jste nepochopil otázku ptal jsem se do 10tis víc ani flok.

no ona asi ta odpověď byla myšlena tak že za 10 tisíc stejně žádnou hitparádu nekoupíte, stejně tak to asi nebude jen šrot, takže si vyberte co vám subjektivně sedí nejlépe.

Z levných monitorů by mohl být dobrý jeden z těchto dvou:https://www.cnews.cz/aoc-q3279vwfd8-levny-32pa... https://lcd-monitory.heureka.cz/aoc-q3279vwfd/https://lcd-monitory.heureka.cz/aoc-q3279vwf/Jsou tam určité kompromisy a pravděpodobně bude trpět backlight bleedingem - panely budou zbytky z výroby.

Sledovat filmy na 27" monitoru? To je teda sledování :)Pokud sledujete hodně filmy v 21:9, tak doporučuji volit Ultrawide monitor, ten je užitečný i v těch hrách a celkově dává více prostoru. Tady ale bude třeba volit 32" aby se to výškou vyrovnalo 27".Osobně bych na filmy preferoval něco většího, tady záleží na prostoru, pokud vás netíží, tak něco jako 55-65" může být kompromis mezi zážitkem a cenou. Na hraní her je to také výborné. Osobně mám na stole jen 40" jsem ale limitovaný prostorem a není to jediné zobrazovadlo na stole.Tak jak tak, nejlepší je jít do showroomu a nechat si ukázat nějaké monitory a vybrat si podle toho co člověk vidí a co mu sedí, tady se nedá doporučovat protože každý vidíme jinak a každý máme trošku jiné požadavky.

ta cestina