Koupě notebooku

Zdravím všechny,uvažuji o koupi notebooku v hodnotě 18000 - 22000 Kč, a potřeboval bych poradit jakou značku. Chtěl bych jej na práci,prohlížení internetu,a hry jen mininálně. Také bych se chtěl zeptat, jestli je lepší wifi v notebooku, nebo připojení přes USB.A jestli můžete poradit jestli XP nebo Vistu . Díky za praktické rady.

Odpovědi na otázku

ad značka) Můj názor je: acer, asus a MSI nebrat, Toshiba, Fujitsu-Siemens, HP, Dell, popř. Lenovo brát... a nic jiného, než můj názor, po mně nechtějte...

ad wifi) Nevím, jestli nějaké specializované hi-tech externí wifi zařízení dosahují systeticky lepších výsledků, ale jsem si jistý, že na "normální" připojení k internetu (do 10 Mbit/s) je interní wifi lepší, protože je pohotovější, pohodlnější, bezproblémovější a navíc ušetříte jeden USB port, kterých není v notebooku nikdy nazbyt

ad OS) Opět můj názor, nechci vyvolat flame. Pokud potřebujete využívat CAD software, zejména 3D, a nemáte zaplacené subscribtion (dostáváte automaticky nejnovější verze), tak určitě XP. Nejnovější verze CAD softwarů již s Vistou nemají problém. Také pokud potřebujete používat nějaký specifický exotický software, který nemáte pro Vistu vyzkoušen, nebo uvažujete o starším nebo velmi levném notebooku (méně než 1,5 GHz a méně než 1 GB RAM), budou XPéčka lepší volbou. V ostatních případech určitě Vistu, proč platit za něco starého, když můžete mít novější verzi? Moje zkušenost je taková, že Visty prostě JSOU lepší, než XP (až na výše zmíněné problémy). Většinou v maličkostech, ale těch maličkostí je strašná spousta a dohromady dělají lepší systém...

Ad značka) kdopak asi vyrábí Fujitsu-Siemens consumer notebooky? Kdo? No přece tvůj nenáviděný Asus Dnes je prakticky jedno jaká značka. Kromě Umaxu jsou už všechny notebooky na určité úrovni. Nadává se na Acer, ale jsou v pohodě. Prostě za tu cenu víc než dobrý kup. Takže klidně bych volil solidní TravelMate řadu od Aceru, nebo ASUS, některé Fujitsu-Siemens nebo HP atd.

Ad WiFi) naprostý souhlas, nemá smysl dokupovat cokoli pro WiFi signál dokud to nevyzkoušíš. Podle mého interní karta bohatě stačí

Ad OS) záleží co přesně budeš dělat. s CAD nemám zkušenosti. Rodičům jsem instaloval Visty a jsou spokojeni. Když si vezmu, jak mě furt otravovali, že jim něco nejde atd, tak teď mám "volno". Visty jsou prostě dospělejší operační systém.