» Poradna » Notebooky

Koupě notebooku z předváděčky - bez záruky

Dobrý den. Chtěl bych znát vaše názory, zda je dobrý nápad kupovat notebook Dell latitude 7. generace, který je z předváděčky, normálně stojí i 26 tisíc (předtím 32ti.) a tak úplně bez záruky (i u prodejce) za rozumnou cenu? Jsou Delly kazivé? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Nebrat. Pokud je z predvadecky a bez zaruky, muzes si byt temer 100% jisty ze je vadny. Prinejmensim baterie bude v mizernem stavu a notebook si kupujes hlavne aby jsi ho mohl pouzivat na baterii.

To nejde takto říct. Záleží totiž na tom, kolik by za něj měl dát a hlavně jak moc budeš naštvanej, kdybys o ty peníze přišel. Ta pravděpodobnost je sice malá, ale rozhodně ne nulová, že notebook může najednou "umřít". Pokud je to hodně levné a nezhroutíš se z toho, kdyby náhodou chcípnul, tak proč ne, ale pochybuju, že bys ho dostal až tak moc výhodně. Navíc jak píší kolegové, minimálně bude mít v háji baterku.

Sázka do loterie.

zjisti si proč je bez záruky,jestli byl 2 roky na předváděčce a skončila mu záruka, tak sleva 6 tisíc je hodně málo,nehledě že byl stále zapnutý

Latitude má vždycky záruku 3 roky pokud se nepletu... Takže to "bez záruky" je nějaký divný.

A obzvlášť divný je to v případě, kdy to prodává nějakej podnikatel koncákovi, to totiž bez záruky ani prodat nemůže...

jako kupec bych se zajímal o ServiceTag a prověřil si ho zadáním na webu Dellu (zjistí se záruka), možná zavoláním na podporu jestli není kradenej (nevím jestli to řeknou, ale určitě to evidujou pokud se jim to nahlásí)

Pokud nb prodává jako použitý, tak může dát klidně jen pár dní záruku na vyzkoušení. Stejně bych ho nebral, protože nepochybně mu nějaká záruka zbyla, přece nebyl na předváděčce 3 roky. Pokud nechce dát záruku, tak je nb starší 3 let a navíc sám bývalý majitel mu nevěří.

I pri prodeji pouziteho zbozi podnikatelem koncakovi musi podnikatel poskytnout zaruku 24 mesicu, tato doba jde ujednanim zkratit (napr. v kupni smlouve), ale maximalne na polovinu, tj. podnikatel musi koncakovi poskytnout zaruku v minimalni delce 12 mesicu (samozrejme se to nevztahuje na vady odpovidajici mire opotrebeni nebo pouzivani, kterou vec mela v dobe prevzeti zakaznikem - napr. kapacitu baterie apod).

Jestli je pro tebe 26 tisíc hodně tak se drž hesla: nejsem tak bohatý abych si kupoval levné věci

Nabízí se Dell latitude 5880 (i5-7...) od zaměstnance Dellu, který si ho po předváděčce jejich firmy mohl odkoupit a vzít domů. Má teď prý lepší model a tak prodává za 14,-. Asi bych nekoupil.

pardon, špatná přezdívka mm --> nn

Kde? za 14,- to hned beru

Tak tomu už říkám opravdu zoufalost - kvůli pár tisícovkám přijít o záruku. Buď na to mám a koupím si to, nebo nemám a koupím levnější model...

Tak prý žádné výrobní číslo nemá. Pouze ServiceTag: DLL5580. Zajímavé... Mám z toho obavy. Dell se možná chtěl předváděcích kusů zbavit a nemít s nimi ni společného, takže ho dá odkoupit zaměstnancům bez záruky.

Service tag u DELLu v podstatě zastupuje sériové číslo.

Service tag u Dellu je něco jako výrobní číslo. Nějaké musí mít, možná není nálepka, ale je vidět v BIOSU nebo v nějaké diagnostice.

V biosu je prý jen ten ServiceTag: DLL5580. Nic jiného se u takového z předváděčky neřeší.

Jak "neresi"? Co je to za kravinu? Kazdy Dell ma proste service tag. Jasne to urcuje to zarizeni. Na nejake "predvadecce" naprosto nezalezi.https://i5.walmartimages.com/asr/9a763d34-b0ed-4cc6-8c...

Proboha , kde to kupujete? Od nějakýho "marťana" ?KAŽDÝ Dell má Service TAG, buď na štítku, a též přímo v BIOSu, samotný Dell ho po Vás bude vyžadovat v případě požadavku na opravu, bez něj Vám zařízení neoservisují. To co vy píšete jako tzv ServiceTAG je označení modelu. Takže buď Vám to prodejce záměrně tají , třeba z důvodu že je to "čórka" a nebo ani sám neví co prodává. Každopádně pokud máte možnost se na ntb osobně podívat, ServiceTAG tam najdete a pak můžete přímo na webu výrobce ověřit stav ntb.

ServiceTAG = sériové číslo = ověření data výroby resp. záruky zde:https://www.dell.com/support/home/us/en/19/pro... štítek by měl být zespodu na ntb, případně po zapnutí vlézt do BIOSu tam bude taky. Mimo jiné Dell má zabudovanou přímo hw diagnostiku takže před případnou koupí bych jí nechal projet zda je OK.Jinak za mě jsou Delly největší držáky a i x-let staré ntb fungují bezvadně, pokud se k nim uživatel nechová jako prace

Za 26 předváděcí kus bez zaruky fakt ne. Nejde o to že Delly jsou kazivé ( nejsou) ale oto že bude intenzivně opotřebovaný. Nedej bože jak bude dokazovat že jste si ho koupil až se v servise potkáte s PČR.

Špatně čteš, on ho nekupuje za 26, ale za 14 tisíc.

Klídek Tomcat je zdejší retard

Mno, ono to z dotazu nebylo patrné. Já sám pochopil, že ho kupuje za 26. O 14 tis napsal až mnohem níže a později.

Otázka je, za kolik teda, co je ta rozumná cena. Za litr možná...

Nabízí za 14tis.

No, tak to je fakt dobrý

To znamená? Lepší ThinkPad t440p repas?

A kolik těch předváček má Ntb za sebou, že je bez záruky? To je už bazarový krám.

To ta firma Dell (i ostatní) dají asi tak na 2-3 dny nové modely na předváděcí akce, nastrkají do něj všechno možné (SSD+HDD), aby vypadal co nejlépe a po akci se jich lehce zbavují tím, že si je rozeberou jejich zaměstnanci za nějakou nižší cenu. Ale bez záruky.

No tak si to přihlížením přijdu a vem to podle mě to bude v pohodě, zdejší retardi rádi straší a dovedou mlít neuvěřitelný kecy

No když tak čtu tvůj příspěvek, tak si nejsem úplně jistý, jestli zrovna ty můžeš někoho nazývat retardem ty blbečku :D

Tez si myslim stary bazarovy kram. Asi dostali jako firma jen pul az rok zaruky, ta skoncila tak sami rucit nechteji

v 1. příspěvku píše "Latitude 7. generace" což není starý krám a takový notebook by musel být ještě v záruce (standardně má 3 roky a během té záruky se dá prodloužit až na 5 let) - takže je to celý opravdu divný.

Vzhledem k tomu, ze prodejce neni schopen/ochoten sdelit ani tak zakladni vec jako je service tag, tak to vypada na levotu, ale vsichni samozrejme jen hadame.

jinak co nám říkal někdo z Dellu, tak když se jim NTB nahlásí jako ukradený a někdo si na něj v budoucnu zavolá servis (pokud je ještě v záruce), tak druhý den v rámci NBD záruky nepřijede technik, ale rovnou policajti