» Poradna » Mobily

Koupě mobilu od operátora - ano či ne?

Dobrý večer,mám v plánu koupit si iPhone SE 128 GB a zjistil jsem, že u operátorů jako Vodafone, T-Mobile a O2 se cena pohybuje zhruba o 1000 Kč levněji než u internetových obchodů jako je MALL, Alza, CZC apod. Existuje nějaký pádný důvod, proč u operátorů jdou tyto telefony koupit levněji? Je to snad nějaký "bait" a vyplatí se radši si připlatit a koupit mobil někde na internetovém obchodě? Předem díky za tipy a názory.

Odpovědi na otázku

u operátora je to často navázané na uzavření smlouvy na paušál - zjisti si to.

No u T-Mobile to tak skutečně je, ale u O2 a Vodafonu to tak nevypadá.

Tak si to zjisti, zeptej se.Nevím jak teď, ale platilo zlaté pravidlo: Žádný mobil od operátora nebrat.Protože zbytek přeplatíš na paušálu za tarif.

U kysliku je to absolutne bez zavazku za tu cenu!

U VF ještě o něco levněji, T-Mobile bez tarifu je dražší než na volném trhuiPhone SE 128 GBVodafone - plná cena - 11977,- Kč - https://is.gd/fKY7haO2 - plná cena - 11995,- Kč - https://is.gd/6e4ldoT-Mobile - plná cena - 13499,- Kč - https://is.gd/sA0hdYMall.cz - 13190,- Kč - https://is.gd/p7Z7JTCZC.cz - 13190,- Kč - https://is.gd/e409RMiWant.cz - to samé

a co jako? hadam se snad s tebou o cenach???Ja pisu ze u kysliku je to taky bez zavazku za tu cenu a za tim si stojim. Taky sem tam kupoval SE

No však já se taky nehádám o cenách, jen mě překvapilo, že u opů jsou plné ceny o tolik nižší, než u velkých prodejců na volném trhu.

Ptal sem se proto, zes to povesil na mne...Operatori klidne muzou byt vecsi nez velci prodejci, takze si klidne muzou sahnout na lepsi rabat a pak nabizet slevy, co se momentalne deje.

A nie je to tým , že mobilný operátor je zavedený na poskytovanie nejakých mobilných služieb a predaj smarphonov je ako doplnkový tovar , aby si viac používal ich paušály a pod. ? Oni sa veľmi radi zrieknu zisku , keď telefonovaním s iPhonom im posielaš mesačne 40-50€ . To by si musel byť naozaj poriadný xxxx , keď si kúpiš taký telefon a pretelefonuj mesačne 5€....mať drahý telefon ako maketu v krčme na stole ? Počul si niečo o telefone za 1€ keď si k nemu "prikúpiš" nejaký paušál ? ver mi oni neškodujú....

V Česku nějaký operátor dá telefon za korunu, nebo klidně i to € k paušálu? Nepočítám telefony v cenové kategorii 1500 Kč a podobně.Většinou je to spíš, že ti dají na telefon za 20k slevu možná tisícovku a tarif máš taky za tu tisícovku.

Pro koncaky asi jo, v pripade firemnich zakazniku je to trosku jine (aspon u VF).

Mám pocit, že se tu bavíme o "koncákách" a ne všelijakých vyjímkách. To bych taky mohl vymyslet x variant, kdy dostaneš mobil zadarmo.