Koupě GTX 1070

Dobrý den, nyní mám následující sestavu:Arctic Freezer i11CoolerMaster Elite 370Intel Core i5-4670KGIGABYTE GA-Z87-HD3 - Intel Z87Kingston HyperX Fury White 16GB (2x8GB) DDR3 1600Corsair CX Builder Series 500WWD Red - 1TBArctic Fan F12 PWM CO x2SSD Samsung 850 EVO 1TBMSI GTX 960 OC 4GBChtěl bych upgradnout GK na 1070 ... nevím zda zbytek sestavy je adekvátní k této GK. PC používáme k hrani her ve full HD a občas nestíhá. Prosím o zkouknutí zda základní deska, procesor a zdroj budou k této GK stačit. Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

V některých moderních hrách by bylo lepší mít i7-4770K / i7-4790K, ale ve většině nebudeš mít problém.Ten procesor máš předpokládám přetaktovaný, co to šlo (přeci bys nepřiplácel za "Z" desku a "K" CPU jen tak), tedy cca 4,4-4,6GHz?

Přetaktováno zatím nemám. Bylo to myšleno do budoucna. Teď tedy budu muset taktovat :) Jsem laik, ale predpokládám, že to umí soft od desky nějak sám

Ano, je k tomu SW, který má funkci auto tune. Ručně se dá ale dostat výš.

Ahoj stačit bude všechno, akorát 1070 je trochu moc na full hdd hraní, i když je pravda že člověk nikdy neví že jo, teď se bavíme co zvládá a nezvládá full hd hry ale pořád se bavíme o starších hrách,,, jak bude vypadat 2017/18 nikdo neví,,, a ono 1070 je vlastně nástupce gtx 970 a ta karta taky není high end,,,takže jestli na to máš kup ji...BTW ty si vážně dal 10k za SSD ? hezky taky bych ho bral ale až koncem roku ...

PS jestli budou hry jako https://www.youtube.com/watchStar Citizen tak se máme na co těšit,, tam i gtx 1070 je low end :)))a teď si představme jak to bude vypadat v boji v open worldu,,,tak 10 fps na pohodu na gtx 1070

Ber to ale tak že Star Citizen je ještě Early Access a ty většinou nejsou nejlépe optimalizované. Vzpomeň si třeba na GTA IV a její ´´slavnou optimalizaci´´ Já měl třeba pc na kterém jsem pařil BF 4 na vysoké ve FullHD ale GTA IV mi padalo na 30FPS někdy i níže.

Monitor chci kupovat také. Je jich ale strašně moc, takže ještě nevím jaký. 4K je zbytečný myslim. Zkusím kouknout po QHD.

"1070 je trochu moc na full hdd"To tedy neni. Je to tak akorat. U levnejsich karet padaji min fps ve spouste narocnych titulu pod 60. Na nejake ty vyssi detaily. Takze pokud jsi na rovnomerny framerate narocny, je tohle ta prvni rozumna nvidia karta. :)

Se vsadím že si gtx 1070 viděl tak s letadla :)))kdyby byla opravdu gtx 1070 ''rozumná volba'' na full hd hraní tak nikdo PC hry nehraje,,, lidí v jednom příspěvku radí která grafika je jaká a v dalším napíšou že mají starou grafiku která už nedá ani Counter Strike,,,

Promin, vubec nechapu, o cem pises. Jsi si jist, ze jsi precetl muj prispevek spravne? Upozornuju, ze jsem nemluvil o cene. Ta karta je celkem draha, lidi maji spis ty levnejsi, ze ano. Ale co se toho vykonu tyka, tak rozhodne neni zbytecna, POKUD je hrac narocny. To byl hlavni smysl receneho.

Zvlášť když za stejnou cenu je o dost lepší SSD...https://www.czc.cz/kingston-ssdnow-kc400-1tb...

Stačit budou, byť v určitých případech (hrách typu Battlefield1, GTA V) takto silné grafiky spíše benefitují z lepšího procesoru, jako je nějaké i7. Škoda, že máte jen "základní" základní desku, pokud by jste ten procesor mohl přetaktovat, tak by to bylo lepší. Tak jako tak ale bude nárůst výkonu znatelný, a ve všech hrách bude poznat rozdíl. Takže bych se toho zase tolik nebál. Prakticky tím maximálně vyčerpáte herní potenciál PC a hry které tolik neždímají procesor (většina) pojedou naprosto plynule na max při 60fps ve fullHD. Silnější grafiku už bych ale opravdu nedával.Pokud ovšem myslíte, že je to moc peněz a nejste si jistý, tak i GTX 1060 6GB bude velmi slušný upgrade. Je to cca 80% výkonu navíc.http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1060-6... GTX 1070 už je skoro 150% navíc, ale oproti GTX 1060 je o 5000tis dražší.

Děkuji za reakci. Peníze problém nejsou. Vyměnil bych i desku a procesor, ale to sám nezvládám (i když dříve jsem si troufnul), a nevím zda by výměna procesoru a desky přinesla tak znatelný nárust výkonu jako výměna GK.

No tak procesor je vždy základ a montáže se bát nemusíš, jestli to nakoupíš v jednom obchodě,, Mironet,Alza,CZC tak jim tam jenom hodíš to co je tvoje, a nové komponenty ti namontují sice to není zadarmo, ale co...Procesor využiješ i při jiných věcech než jenom na hraní,,, třeba chceš nahrávat ? streamovat ? nebo u hraní dělat i další věci ? tak na to je i7 stvořená,,,u mně je běžné hraní+ skype+ chrome+ živě+ foobar na Flac hudbu+ stahování třeba nějakého filmu,,, i7 powa

a mám koukat po i7 do mojí desky nebo to vzít jako komplet upgrade pc?

Kromě Kabylake už nemá cenu kupovat nic jiného,, lidem co už mají i7 se to samozřejmě nevyplatí,, mezi 4790k, 6700, a 7700k jsou malé rozdíly, ale pro tebe nemá cenu kupovat haswell nebo skylake když už je tady kabylake,,,ale počítej Deska, ramky, Procesor, to už fakt bude celé nové PC jak říká dfg

Tak samozřejmě výměna grafiky bude poznat lépe. Momentálně vás procesor nebrzdí. Osobně bych tedy grafiku. Co se výměny procesoru týče, tak to bych dělal až časem. A to buď koupí bazarové i7 4790(K). Nebo přechodem na novou platformu někdy v budoucnu. Nyní by to byla Z270 + i7 7700K + DDR4, ale to se cenově vůbec nevyplatí. Kromě toho ztratíte licenci win, pokud není přenositelná. Takže to už se jedná prakticky o nové PC.

https://www.czc.cz/204092,192961,176244,1885... moc tomu nerozumim.. tahke nejak by to mohlo byt?

Teď tam máš desku pro Skylake,, ono je to stejný socket 1051 ale taktovací Kabylake má označení Z270a ram je lepší 1 slotovka 1x16GB

Ahoj dfg proč mu vykáš ? možná píšeš s mladíkem a i když ne tak slušnost je tykat

Nevím, prostě většinou vykám. Byť je pravda, že někdy i tykám. Nešvar z práce.PS: Rozdíl v ceně není 5000tis (tedy 5 000 000Kč), ale jen 5tis. . To doufám všichni pochopili.

Zdar...s tou 960kou..to ve hrách nebylo nic moc, co? Jinak tu 1070 tam dát můžeš. Ten tvůj CPU je maličko silnější než byl můj 3570K a u mě byl s 970kou. Ale už k té 970...jsem koupil lepší monitor, který byl sice ve FHD..., ale měl 144Hz a g-sync. Nějaké lepší zobrazovadlo...ti doporučuji jako druhou věc...po zakoupení 1070. Jinak na příkladu GTA V...si udělej obrázek. 3570K a 970 mi dalo s MSAA 2x a trávou na normál, jinak vše co nejvíc. Baj voko průměrných 70fps..., ale propady na 30fps. Sice málo časté... Ale 45fps už bylo častější. Taktnul jsem na 4,2GHz...a to mi dalo tak 2Fps navíc. Pak jsem koupil 1080ku...a mohl jsem dát 4xMSAA. Průměr fps...kolem 85fps...a propady na 36fps. Taky málo časté... Ale těch 55fps..jsem viděl častěji. Pak jsem upgradoval na i7 7700K a při stejném nastavení průměrných 108fps a propady na 48fps..., ale ještě méně častější...dalo by se říct výjimečně.