Koupě grafické karty, záleží na typu GDDR?

Dobrý den, rád bych se optal zda záleží na výběru grafické karty (4 GB) podle GDDRX kvůli kompatibilitě se základní deskou, nebo zda si mohu vybrat jakoukoli GDDRX kartu. Jak vím, když jsem si vybíral operační paměť (8 GB), musel jsem (kvůli kompatibilitě s ZK) si dát pozor na typ paměti DDRX.Přeji hezký den.

Odpovědi na otázku

Po milionté pro takové jedince jako vy! Paměť GPU na dedikované grafické kartě NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO s operační pamětí pro CPU na základní desce z hlediska funkce!

Otázku položím jinak. Pro koupi grafické karty je nutné vybírat podle GDDRX nebo ne? Mohu připojit do PCI-E jakoukoli grafickou kartu?

Co jste na mé odpovědi nedokázal pochopit? Pokud nemáte základní znalosti, pak nemáte co sundavat bočnici skříně.PCIe je typ datové sběrnice fyzicky v podobě nějakého typu konektoru, do kterého se obvykle zastrčí nějaká přídavná karta se stejným typem sběrnice a správnou délkou konektoru >> do slotu PCIe×1 nejde jaksi strčit přídavná karta se slotem PCIe×16.https://en.wikipedia.org/wiki/PCI_ExpressVýběr přídavné karty se řídí ještě dalšími kritérii.

Vyjimkou jsou pruchozi PCIe sloty, uz jsem je na necem videl, nechci hledat.

Zase obvykle krátké do delšího: https://www.alza.cz/zotac-geforce-gt-710-pcie... Něco takového průchozího jsem na nějakém obrázku také viděl, ale obvyklé to není.

Takže záleží nakonec na verzi PCI-Express. Výborně, jak se tak dívám, moje základní deska http://www.asrock.com/mb/Intel/Q1900M/index.asp má verzi PCIe 2.0 16x, takže budu kupovat přídavnou grafickou kartu https://www.czc.cz/msi-n730-4gd3v2-4gb/17762... Bohužel nemám základní zanalosti. Těch teprve nabývám. Jsem na střední škole, obor Informační technologie, maturitní obor, 1. ročník. Děkuji za poučení. Hezký den.

Neplánuješ s touto kartou doufám hrát hry?

Ano plánuji. Hlavně Zynga Poker.

Ten by sel i na integrovane grafice v CPU. Kupovat tu parodii na grafiku je vyhazovani penez.Jestli se s timhle pristupem k problemu (nezkusit najit odpoved sam) slo na IT obor, tak hodne stesti, zvlast u matury. Potom uz se nejaky flek ve statni sprave najde.

Tu zastaralou GT 730 už nekupujte, počkejte si na GT 1030, vyjde během 14. dní a je mnohem modernější.

A víš o tom, že odpadní grafika GT 730 je stejně mizerná s 1 GB i s 50 GB? U ní 4 GB žádný smysl nemají. Pokud chceš grafiku, u které začínají mít 4 GB smysl, koukej po RX 460 (spíš počkej na RX 560) nebo po GTX 1050 Ti. Každopádně do té desky je to jedno, tam nemá smysl ani ta GT 730.

Verze jsou zpětně kompatibilní. Znalosti nulové, jak je možné, že já žádnou "IT" školičku nenavštěvoval, natož aby v mé době školních studií existoval Google, Čumákokniha, ba ani Microsoft a přesto nějaké povšedné znalosti mám?Nikdy by mě nenapadlo strkat k Atomu dedikovanou kartu: https://ark.intel.com/products/78867/Intel-Cele... ! NEMÁ to smysl vzhledem k (ne)výkonu toho CPU!

GDDR5X karty jsou na trhu 4. GTX 1080,Titan XP,GTX 1080Ti a Titan Xp. Vyber si.

On je to další z jedinců, co se domnívají, že dedikovaná GK (pominu jiné rozšiřující karty, které mají vlastní procesor pochopitelně s vlastní operační pamětí) musí mít typ paměti stejnou, jako má CPU na základní desce.

Počkejte prosím. Tím X u označení GDDR jsem myslel číslovku. Zda mohu koupit gr. kartu buť jen GDDR3, nebo GDDR5, nebo zda je to úplně jedno. Ale děkuji za odpověď.

Jelikož evidentně nejsi schopen pochopit složitější souvětí, tak ti to napíšu co nejkratší.Ne, nezáleží na tom ...Ještě něčemu nerozumíš?

Je to úplně jedno. Pokud ta deska má PCI-E x16 (AGP a starší se přestaly používat tak před +- 12 lety, takže pokud máš novější tak tam PCIE bude), tak tam strčíš cokoliv. Deska klidně může vyžadovat DDR1 pro CPU, ale na grafice můžeš mít klidně HBM nebo GDDR5X a fungovat to bude.

V jeho případě je úplně jedno, kolik linek GK zvládá, protože ta parodie na procesor, usazená v desce, zvládá pouze 4 PCIe linky.Nechápu, proč vyhazuje další 2 000,- za GT730, když na tom bude výkonem stejně, jako při použití té integrované v procesoru.

Nejde o výkon, ale o grafickou paměť. 2304 MB mi nestačí.

Na Zynga Poker?

"2304 MB mi nestačí"To mi vysvětli.K čemu potřebuješ více grafické paměti?Na tomto GPU?

Během hry (tzn. vkladů, výhry, apod) animace není plynulá, seká se. Občas je nutné aktualizovat stránku (načíst znovu).

Jenže to není grafikou, ani grafickou pamětí, ale tím procesorem, který má výkon na úrovni 10 let starých CPU (možná ani to ne).

Takže je výhodnější nechať grafickou paměť tak jak je a vyměniť procesor Intel Celeron (4jádro) za procesor Intel Core i3?

A jak to chceš udělat, aniž by nebyla výměna CPU, ZD, OP a možná i zdroje? Pochlub se.

Vyšroubuji chladič, odtrhnu od chladič od procesoru, uvolním procesor tím zaháknutým ramínkem, vyměním procesor, zaháknu ramínko, nanesu slabou vrstvu teplovodivé pasty, přitisknu chladič, žašroubuji chladič a hotovo...

Az se najde to raminko, podej zpravu.

Až na to, že tato deska bude mít asi dost kraťoučký "whitelist" v kolonce "podporované procesory".

Především má to CPU koule.

Nepodceňuj ho.Vymyslí redukci, upraví si bios, přepájí patici a má vyhráno.A to ani nemluvím o tom, že je to velmi nadaný jedinec, když dokázal "zfalšovat" registrační údaje, protože hazard je u nás povolen až od 18-ti let.Ale chytrý moc nebude, když tuto skutečnost veřejně roztrubuje.

Podíval ses na ten odkaz na web výrobce s konkrétním produktem. co jsem dal výše? Doporučuji odstavec: "Package Specifications".

Tak to hodně štěstí. Základní deska Q1900M má integrovaný CPU, takže vyměníš prd. Je tam pevně připájený a mění se i s deskou.Takže pokud chceš vyšší výkon, musíš vyměnit i desku. A pokud půjdeš do něčeho aktuálního, tak i RAM, protože dnešní CPU podporují jen DDR4.

Co je to za podivne zkratky?......Proc tohle slo na IT? Doufam, ze ve tride se nepriblizuje ani prumeru. A po pololeti bylo doporuceno prejit na socologii nebo jiny podobne uzitecny obor (hlavne ne na klasicky ucnak, podobne uvazujiciho zednika bych radeji vymenil za ukrajinskeho drevorubce).

Obávám se, že úroveň dnešních mláďat je obdobná a ještě žijí v bludu, jak toho o počítačích vědí, když jsou mladí, oproti starším lidem. Výjimek je bohužel čím dál méně a méně. Kdyby se raději místo toho pokeru věnoval něčemu užitečnému. Třeba aspoň bastlení, když si vybral takový obor.

Víte co, vyližte si Vy slavnej ''ms''! Zajdu si do CZCčka, tam mi dobře poradí a neřešej tam mládež.

Len aby Ti nepredali i3-7350K, len aby zarobili a Ty zistíš, že doska má nevymeniteľný CPU. Ak chceš lepší výkon, kup dosku s B250 a máš na výber od Pentia G4650 2x/4t až po i7-7700K 4c/8t a k nemu niečo od bazarovej GTX 750 Ti po novú GTX 1080 Ti. A pri týchto GK nemusíš riešiť typ GDDR, lebo majú také VRAM, ktoré sú k herným GK vhodné

Vy imbecile! Tady se řeší grafika, né Váš ukrajinský dřevorubec. Pokud jste neviděl video, jak se vyměňuje procesor na základní desce a nevíte o ramínku, který se jen zahákne, aby procesor byl pevně spojen pozlacenými kontakty, tak si to video vyhledejte, shlédněte a potom si tu můžete online trollit.

Hochu! Nezdá se ti trochu troufalost takhle arogantně se navážet do někoho, kdo je znalostmi daleko výše než ty a nejspíše také o něco starší?! V hlavě nic, znalosti tuplem ne, ale "zdravé" sebevědomí duří!Už jsi se ráčil podívat na ten odkaz, co jsem sem dal, ty "ramínko"?

Zde prosím máte to ''ramínko'' https://i.ytimg.com/vi/H3yTF6wqTbg/maxresdefa...

A jsi si jistý, arogantní hochu se "zdravým" sebevědomím a prázdnou kebulí, že ta deska na obrázku je stejná s deskou, kterou prý máš: http://www.asrock.com/mb/Intel/Q1900M/index.asp ?!Prozradím pointu této detektivky, to CPU NENÍ vloženo do žádné patice, ale je připájeno PŘÍMO na desku plošných spojů! A je to jasně napsané v odkazu, co jsem dal a v odstavci, co jsem ti strčil až pod nos a neuráčil ses na něj ani podívat. Ale hlavně že máš tu drzost a oprsklost tu poučovat jiné o něčem, o čem nemáš ani páru!Takže doporučuji psychiatrické vyšetření s následnou léčbou závislosti na hazardu a urychlené samostudium, abys nebyl pouze neužitečný tvor, co zatěžuje beztak už zatížený daňový systém.

Víš ty vůbec, že jsou jedinci, kteří se tomu snaží porozumět? A že o tom něco málo ví?

Jak už jsem ti psal nahoře (a nejenom já), tvoje deska Q1900M žádné "ramínko" nemá a CPU nijak nevyměníš. Klidně si sundej chladič a přesvěč se na vlastní oči. Ale pod chladičem najdeš jen toto:https://abload.de/img/gamersky_013small_026...

Ty budeš hodně natvrdlej trouba,jinak to snad ani není možný.

To navazeni mi nevadilo - jen jsem chtel dosahnout podobne reakce, jako je uvedeni odkazu "raminka".Po pravde - video, kde se meni procesor, jsem snad nikdy ani nevidel. To neznamena, ze jsem zadny nemenil, a to jak s raminkem, tak s excentrakem nebo i jen prostym vyloupnutim z patice. K vymene pomoci pajecky jsem se nastesti nedostal (nemam pro to cit ani trpelivost).

Takže frajírku, jak už tu bylo psáno, tato základní deska má CPU pevně připájený => nemá ''ramínko'' => NEjde vyměnit!! Z čehož vyplývá, že jakýkoliv upgrade v tomto případě znamená nová ZD, CPU, RAM a pravděpodobně i zdroj. Nevím jak jednodušeji to napsat, aby jste to pochopil...

Vyměním rovnou celý počítač. Ano to bude nejlepší. Stávající prodám na Aukru a novej herní koupím za 15 000 Kč. Díky za pomoc Ati.

Poslední dobou šly ceny brutálně nahoru, takže s novým herním PC za 15k moc nepočítej. Za to seženeš jen opravdový základ (cca G4560 + GTX 1050) a ještě bez operačního systému. Aby to za něco stálo, musel bys mít minimálně 20k + peníze Windows zvlášť (nebo třeba školní licenci).

u CZCčka ceny moc nahoru nejdou, takže s PC za 15 000 počítat mohu https://www.czc.cz/hal3000-alfa-gamer-cerna/...

Ceny komponentů (tedy i počítačů) jsou globálně stejné. Pokud šly nahoru jinde, šly i u CZC.

Nazývat toto herní sestavou, je docela troufalost :) To je opravdu tak akorát na ten poker. A ten zvládne každý kancelářský stroj.

Student IT a není si schopen sestavit sestavu sám.To je z bláta do louže.Jistě, tato sestava od Halu je o něco výkonnější, než ten tablet, co máš teď, ale pořád je to bída."Herní PC" s GT950 a dvoujádrem I3?Proč si někomu neřekneš o pomoc se sestavením, popřípadě nezkusíš něco na platformě AM4?

Pokud ti nevadí, že je to stará sestava, která má výkon jen cca jako to mnou zmíněné G4560 + GTX 1050, jen to stojí více, tak budiž. Ale nic lepšího za ty peníze nezískáš. Windows v ceně není. Je to tedy přesně to, co jsem popisoval. A to že k tomu někdo napíše "herní PC", to z toho lepší počítač neudělá. To se totiž dnes píše skoro na všechno.

Jen pro porovnání:https://www.czc.cz/desg3fvmheg3rbebdephil0ap... CPU má +- stejný výkon, grafika podstatně vyšší (GTX 1050 Ti má výkon cca jako starší GTX 960, tedy o dost vyšší než GTX 950). Je tam navíc SSD + HDD a stojí to méně (složení je u CZC zdarma). Windows v ceně také není.

Aby se n ereklo, ze jsme tak zli. Toho hala bych nechtel - osekana deska, nevyhodny CPU, slabsi grafika, zdroj radeji take jiny ....https://www.czc.cz/204104,185237,105971,1880... Kdyz se to necha slozit u CZC, tak bios prepali novejsim rovnou.ps. Oboje (HAL i navrh) je bez systemu, kdyby byl potreba, tak se musi vykopnout SSD.

Odpusť nesmělému dotaz.Proč máš na desce, která je určena jen a pouze pro procesory řady Jx000 (podle specifikace Celeron s TDP 10W), dva přídavné 12V CPU napájecí konektory?Pokud už chceš dělat dojem, tak k tomu použij vlastní HW.

Protože ATOM!Mimochodem, jaké jsou předměty na takové škole?

A jak s tím souvisí velikost VRAM?Počítám, že to hraješ přes nějaký prohlížeč a animace jsou ve Fleši.Zde je třeba výkon hlavně u CPU a ne velká Vram.

To grafickou pameti nebude .....Ta hra je ve flashi (prvni problem), kdo vi, kdo to zprasil (druhy problem). Tretim je stroj, na kterem to jede a ctvrty se muze skryvat v rozhozenem systemu.

Kristova noho, jak jsi přišel na to, že to je grafikou? Ne není, to je odpadním procesorem. Grafika s tím nemá nic společného.

Rozhodnuto! Nyní používaný počítač prodám na Aukru a koupím nový herní počítač. Děkuji všem za účast v diskuzi, bylo mi ctí mrhat časem Pokud někdo náhodou koupí můj nynější počítač, přeji příjemný užitek. Hezký den Vám všem

Těšíme se na tvé další potíže a nespokojenost s novým PC, protože to co tady prezentuješ jako herní PC, opravdu žádné herní PC není ;)

Nashledanou příště

Kdyz ono se to nedalo vysvetlit pres naznaky - kdyby jsi si zkusil najit info sam, muselo by to byt jasne.Nakonec jsou tu nadhozene 2 podobne sestavy, ktere budou ve hrach prece jen o tridu vykonnejsi nez tebou vybrany HAL. Takze bych to na absolutni ztratu casu nevidel. A ja se alespon trochu pobavil (sice na tvuj ucet, ale nebylo to bez viny).

Holt ať tví rodiče trpí, za nepatrný čas rozkoše bez ochrany.Ten čas jsme ztráceli my s tebou, nikoliv ty s námi.Tušíš, ty IT odborníku, jaký je rozdíl mezi von Neumannovou architekturou a harvardskou architekturou?

Koukám, že se tu nevyřešilo nic... Ale co, aspoň jsem se při pročítání tohohle vlákna královsky pobavil