» Poradna » Notebooky

Koupě baterie do notebooku do zásoby

Zdar, mám otázku: mám půl roku starý notebook HP 17" - má vyměnitelnou baterii HP JC04 2LP34AA - kompatibilita na můj Nb ověřena bez pochyb.....Jde mi o to, zda se mi vyplatí koupit tu baterii třeba už teď do zásoby, když ji ještě nejmíň rok nebudu potřebovat, pokud teda nebudu chtít využívat nb na dvě baterie když nebude síť k dispozici - ale kdoví, stát se může všechno - ona totiž ještě nedávno stála 590,- Kč s DPH v softcomu, to je almužna - bohužel teď ji zdražili přes 800,- ale snad půjde zase dolů....https://baterie-k-notebookum-originalni.heureka.cz/baterie-hp-jc04-2lp34aa/.Ale nevím, jak dlouho jsou ty samostatné baterie v eshopech na skladě a já ji ještě budu pak skladovat doma - musel bych ji jednou za 3 měsíce třeba nabít na full a zase schovat - na druhé straně se taky můžou za chvíli přestat prodávat a ji můžu shánět tak leda na ebay ....nebo se na to vykašlat a prostě ji shánět až mi začne blbnout nebo haprovat ta stará a doufat že bude v prodeji .......

Odpovědi na otázku

baterka v notebooku vydrží min. 3 roky, ale lidně i 5 let. Za tu dobu ho stejně buď rozkřápneš, nebo ti ho ukradnou nebo odejde disk a třeba se ho zbavíš dřív.Řešit půl roku po koupi novou baterii do zásoby protože za 3 roky bude o 300 dražší, je mírně řečeno ÚLET..

"na druhé straně se taky můžou za chvíli přestat prodávat a ji můžu shánět tak leda na ebay ..."Avacom má baterky i do 10let starech notebooků, tohle opravdu není to s čím by sis měl dělat starosti. Jiný problémy v životě nemáš ?

Nehledě na to, že životnost baterie v provozu a baterie čekající v šuplíku není pdostatně rozdílná.

Ono je otázka, jestli za rok nekoupíš akumulátor, který někde ležel ve skladu jěště déle. HP mě minulý týden aktuálně naštvalo s akumulátorem pro ZBook15 G2. NB (38 měsíců starý) začal při zapnutí (ještě před startem OS) hlásit vadu akumulátoru, tak jsem chtěl objednat originální a nikde v ČR není k dostání (a prý už nikdy nebude). Tak jsem musel objednat repliku od AVACON (naštěstí se zdá, že to bude fungovat).

tak tohle musím potvrdit.. je to tak měsíc co jsme u různých prodejců postupně koupili (a vraceli) 3x baterku do HP notebooku.. všechny 3 byly vadný a měli 0V.. V ČR měli prostě všichni tenhle typ baterie nějaký ležáky.Následně koupená v Avacomu a ta je samozřejmě OK. Lepmlové z HP prodávají odpad.

Kupovat baterku do zásoby je kravina. U Avacomu jsem před časem kupoval baterku do 5 let starého notesu, tak to nemusíš nijak hrotit. Ona ti ta uskladněná baterka může klidně i bez používání po pár letech zdechnout sama od sebe.

Ne že může. Z podstaty věci prostě zdechne.

Problém je, že baterie není běžná komponenta počítače. V baterii neustále probíhá elektrochemický proces od okamžiku, kdy sjela z výrobní linky a její život je několik let, ať už ji používáš či nikoli. Pokud chceš, tak si ji kup, nabij zhruba na 60% a ulož do šuplíku. ☺

To je stejně stupidní dotaz, jako většina tvých předchozích ;) Kupovat baterie do zásoby je samozřejmě pitomost maximální. Ona totiž ta baterie stárne i ležením ve skříni, zvlášť když vůbec netušíš, v jakém stavu by měla být uložená, aby minimálně degradovala. Ale obecně je to prostě blbost, baterii do notebooku seženeš vždycky, pokud to není nějaký noname raritní model.