» Poradna » Ostatní

Koupě autorádia z Činy.

Zdravíčko. Chtěl bych slyšet vaše názory na koupě autorádia z Číny. Je to přímo autorádio pro Peugeot 208 (2008).Já mam ještě rádio bez displeje a to má 9" displej.Má otázka zní. Jestli se to oplatí koupit?--- https://www.aliexpress.com/item/Car-Radio-For-peugeo...

Odpovědi na otázku

To my nedokážeme říct. Jste připraven si s tím hrát, řešit problémy, shánět po cizojazyčných fórech řešení?

na obrázku vypadá hezky a je drahý. problém ale je že tam nejsou žádný recenze, který jsou bohužel u obchodů z číny nesmírně důležitý .... čína neni německo.. zkus se podívat jestli tam neni jinej prodejce stejnýho výrobku, u kterýho už jsou nějaký recenze ... nicméně u dražších rádií si zatim podle recenzí nikdo na žádnej fatální problém nestěžoval tak bych do toho asi šel ...

Já bych do toho šel v případě, jak píšu výše, že má pak tazatel chuť a schopnost případně něco řešit...moje zkušenost je taková, že podobné věci pak potřebují třeba flash nového/jiného FW, či se tam řeší různé třeba malé problémy, ale stojí to zkoušení a hledání po netu (a téměř vždy po cizojazyčných fórech). Pokud je tazatel obyčejný laik spotřebitel (a to nic ve zlém), tak bych raději šel do nějakého značkového řešení prodávaného zde se servisem a běžnou zárukou.

Bohužel .Recenze na Aliku jsem nikde nenašel . Ale našel jsem prodejce v ČR který toto rádio prodává "tvrdí že je super". Chce sice jednou tolik ale je se zárukou.http://www.motoprislusenstvi.cz/. Myslíte že když to prodává v čr ,že by se musely řešit nějaké problémy??

tak to kup a uvidíš ...

Ano, je to noname krám z Číny.

Ty voe, to je dražší, než to auto

Ja bych do toho nesel. Pokud novy autoradio, tak bud original nebo od nejakeho renomovaneho vyrobce se zarukou a jistotou. Prece jenom to bude umisteny v aute, jehoz interier se v lete dokaze rozehrat klidne i na 70 stupnu a vis prd z jakeho plastu je to vyrobeny a jestli to nahodou neobsahuje latky, ktere jsou, kvuli zdravotnimu riziku, v evrope zakazany.

koupit z číny cokoliv složitějšího než sluchátka nebo nejakou kamerku je vždycky riziko. Jedna věc je např. lokalizace a řešení problémů na který budeš sám a další věc je kvalita toho výrobku - kupuješ to prakticky bez záruky tak je na tobě jestli chceš vyhodit ty peníze s pocitem že si ušetřil a za půl roku budeš mít třeba rádio kde nebude něco fungovat..

Soused sem nechodí, ale můžu potvrdit, že jemu se podobný nákup skutečně oplatil. Po instalaci rádia se pochlubil všem z ulice, předvedl menší diskotéku a ve tři ráno přijeli hasiči. Ohořelou kostru auta po 2 týdnech zlikvidoval a už má nového Peugeota, o kterém nějakou dobu uvažoval.

Ještě jednu prosím.....

No jestli si to odborník zapojoval sám, tak to nemuselo být nutně rádiem...nicméně ano, na podovných věcech není nikdy záruka kvality a i s takovým je třeba počítat (nicméně na druhou stranu, Pežota žádná škoda )

Je revizní technik ZZ/EZ, ale tvrdil, že mu to zapojovali v pražském servisu (a jmenoval konkrétně).

Tak v tom případě asi rádio plný viník.

Je to dost peněz, ale kvality bych se nebál. A dokonce ani reklamace.Spíš bych si to nekupoval vzhledem k tomu, že FM bude za pár let končit a to rádio nemá DAB+

Ha ha.

Vtipálku Prej kvality ani reklamace bych se nebál. Ty jsi toho z Číny asi moc nenakoupil

Vas prispevek neni uplne popularni, ale mate naprostou pravdu. Ne ze by v CR DAB+ buhvi jak prosperovalo, ale nove radio ho dnes uz mit opravdu musi. Zvlast kdyz clovek obcas jezdi nekam za hranice, kde uz 21. stoleti skutecne vypuklo.Jinak je vubec zvlastni, kolik lidi si u nas do digitalniho rozhlasu tak ocividne rado kopne, aniz by o nem vubec neco vedeli.

Takové výrobky z Číny mají jednu zákeřnou vlastnost. Podle obrázků a popisu vypadají dokonale, ale realita je většinou velmi vzdálená. Čím je zařízení složitější, tím je vyšší pravděpodobnost, že to nebude fungovat tak, jak má. Nějaké malé jednoduché přístroje v řádu kolem 100-1000kč, ty většinou fungují, ale dražší a komplikovanější už bývají plné problémů. Zejména jsou prolezlé softwarovými chybami, díky kterým je otrava je používat a nikdo to neřeší, podpora od výrobce je nulová. Hardware většinou neodpovídá specifikacím, procesory jsou pomalejší, než je uvedeno, paměti jsou menší, než bylo napsáno atd. Číňan opravdu nemá žádné zázračné schopnosti vyrobit stejně kvalitní zařízení, jako renomovaná firma za polovinu nebo čtvrtinu ceny značkového výrobku. Ta nižší cena je tam vždycky výrazně znát, ale v čem je to odebrané nezjistíš z popisu na Aliexpress, ale právě až při vlastnoručním používání A o tom, že se Číňan při výrobě zbytečně nezatěžuje elektrotechnickými a bezpečnostními normami, to je asi zbytečné psát úplně