» Poradna » Mobily

Koupě 4k televize

Dobrý večer, prosím o radu s koupí 4k televize. Cenový strop 15 000 Kč. Mám dva favority https://www.datart.cz/LED-televize-LG-55UJ7507.... a https://www.datart.cz/LED-televize-Sony-Bravia-... Kterou by jste doporučili? Popřípadě jestli máte jiný tip, budu velice rád za každou radu, děkuji DanPS. televize bude využívána na běžné vysílání a přehrávání 4k filmů

Odpovědi na otázku

Tu, která vám bude vyhovovat lépe, to ale musíte vědět vy, na co se vám lépe kouká, lépe hodí do pokoje atd...

Z těch 2 bych vzal LG, protože je hezčí což je u věci, na kterou se chci dívat docela důležitý parametr

Akorat kdyz se chces koukat i na obraz, tak LG nebrat, IPS panel, casto RGBW

Sleduju to dost okrajově, ale 55" 4k do 15000,- nebude nic moc. Sleduj hlavně podání pohybu, švenky, hokej apod. Možná přitlač Kč, možná uber ". Na filmy to možná nebude až takový problém.

Než televizi koupíš, nech si ukázat,jak na ní vypadá to "běžné vysílání" možna budeš překvapený. Máš -li nějaká videa 4K, tak to bude v pořádku.

4k videa nema, jen mu nekdo rekl ze dneska je nutnost mit 4k.

A proč? Máte doma hromadu blue-ray disků anebo 4K filmů? To by šlo, jinak ale na běžné vysílání je to jen pro ty, kterým nevadí místo obličejů mít olejomalbu...

Pěkná blbost... Je úplně jedno, jestli upsampluješ na FHD nebo 4K, akorát u tohoto 4K budou méně rušivé pixely.

Kup si co sám chceš, tady nikdo neporadí.

Sám mám od Sony 9005 a spokojenost, kvalita úplně jinej level než LG v daný ceně (v době koupení).

Jestli chces prehravat filmy z flashky tak si neber Sonaka, sam jsem ho kvuli tomu vracel a bral jsem Samsunga a spokojenost, jinak na zobrazeni DVB-T2 je sony best, zbytek je bida

to je opravdu hodnotna informace.... Sony pouziva dva ruzne systemy v svych TV. Navic to nemusela byt chyba TV 😉

Pisu o to typy ktery si vytipoval.

Sakra překlepy. Takže ještě jednou, psal jsem o tom typu tv kterou si vybral ne o sony s androidem

Coz z toho prispevku neni ale vubec jasne

Samsung má problém v letošním roce při filmech divx, audio DTS... takže jsou s tím akorát problémy

Doporučuji navštívit nějakou větší prodejnu, kde mají možnost postavit vedle sebe dva TV, jeden FHD a druhý 4K a mohou připojit stejný program. Signál FHD bude na FHD bezvadný a na 4K máznutý, signál s normálním rozlišením bude na FHD ještě sledovatelný a na 4K to bude jako z horšího VHS videa.

To je totální pitomost... Nechápu, kdo tu fámj vymyslel, že to teď tolik lidí nesmyslně papoušků je, přitom k ničemu takovému neexistuje sebemenší technický důvod a ani to není v praxi pravda. Směrodatná je velikost obrazovky, ne rozlišení. Úroveň rozpatlání je závislá na jak velký výsledný flek je zvětšený pixel původního rozlišení. Když budeš mít SD vysílání a budeš to sledovat na dvou TV s úhlopříčkou 140cm, jedna s FHD a jedná se 4K displejem, tak při větší pozorovací vzdálenosti to bude +/- stejné a při menší vzdálenosti to bude lepší na té 4K, protože nebude tak rušivě viditelný rastr pixelů.

Nevím zda je k tomu technický důvod, i když o jednom vím a to je neschopnost televizoru dopočítat pixely.Místo teorie je lepší praxe v prodejně, kde mají možnost ukázat dva televizory na stejném signálu. Já prošel tři prodejny. Nezáleželo na značce televizoru ,vždy byl obraz HD signálu na televizoru 4K horší než na FHD televizoru.Některé větší obrazovky nestíhali ani rychlejší pohyby ,bylo vidět šmouhy.Běžný signál s normálním rozlišením byl otřesný. Pozorovací vzdálenost nemá na tento případ vliv.

1.) Rozlišení není hlavní parametr určující výslednou kvalitu videa!!2) TV kterou jsi neviděl na vlastní oči nikdy nekupuj = koupě "zajíce v pytli".3.) LG má otřesný obraz, zejména úhly (ano, umí slušně černou, ale na úkor ostatního),Samsung, Phillips jsou na tom daleko lépe, i když za cenu nafialovělého obrazu.4.) Ale na plazmu /oled nemá nikdo z nich - pokud bych odmyslel rozlišení, tak ani na staré CRT - bohužel. Sledovat sport/akčnější scény = mazanice = utrpení. (Fotbalový trávník = "špenát", diváci na tribunách = "rozmazaná kaše" atd..

Jen poznámka k TV Philips, několik typů těchto LCD co jsem v poslední době zkoušel, měly všechny do jednoho hrozně zabržděné ovládání. Ač je mi ta značka jinak sympatická, tak bych při zkoušení dál velký důraz na porovnání rychlostí reakce na ovládání.

1) souhlas2) ok taky souhas, nekdy to ale muze byt problem3) obraz otresny ma ale jelikoz pouzivaji IPS panely, zde je to potom presne naopak, dobre pozorovaci uhly ale mizerna cerna. Naopak VA panel ma velice slusne podani cerne ale horsi pozorovaci uhly... kdo se ale diva na TV z boku?!4) Oled dejme tomu, zbytek o plazme a CRT jen blbost a stale opakovane klise, dnes uz bych nechte ani jedno z toho..

Kdo se kouká na TV z boku? No, aby si viděl na 4K všechny pixely tak je nutný koukat na TV s uhlopříčkou 43" a výše vždy "z boku" protože kuk do rohů při vzdálenosti cca 70cm jinak být nemůže. Televize pro nižší vzdálenost koukání s větší obrazovkou musí mít panel IPS, jinak se nebudete stačit divit jaká je to hrůza s panelem VA, VA ano ale pro vzdálenost 5 m a více, v tomto případě ale nepoznáte SD rozlišení od UHD, pokuď teda nejste "bystrozrací".V krámě nepoznáte kvalitu TV protože by jste tam musel strávit min. 3dny při vších nastavení, nehledě na poslouchání idiotských nalejváren od obsluhy.Vzhledem k tomu co tady televizní kartel nabízí přichází v úvahu akorát některé modely Panasonic a Sony, jinak nic. Nejhorší jsou televize LG.

Všem moc děkuji za cenné rady, můj hlavní favorit je nyní https://www.alza.cz/55-samsung-ue55nu7442-d52... dá se koupit na netu za 14650 kč, neudělám chybu? Máte někdo zkušenost s tímto modelem. Děkuji Dan

tak pokud chcete jen 55 takhttps://televize.heureka.cz/hisense-h55u7a/

Za tuhle cenu jsou jen 50Hz panely, které mohou mít trochu problém při rychlých pohybech ve sportovních přenosech a běžících oznáměních (crawlech) na spodku obrazovky. Dnešní lepší procesory sice frekvenci dopočítají, ale je to systemem: "Co nedopočítám, to rozmáznu aby to neposkakovalo". Za nižší peníz se budeš muset s touhle vlastností smířit.