» Poradna » Programy

Koukání na TV ze satelitu ve více místnostech

Když mám satelit a mám v rodinném domku více televizí (vícegenerační dům), proč musí být u každé televize settobox (satelitní přijímač) a dekódovací karta ?

Proč se za těch x let co satlitní televize existuje se nevymyslelo něco jednoduššího? Vždyť dnes je normální, že má každý člen rodiny svojí televizi a ne jako před 20 lety, že byla jedna televize v domácnosti a rodina se hádala na co se bude koukat ?

Odpovědi na otázku

"proč musí být u každé televize settobox (satelitní přijímač) a dekódovací karta" NEMUSÍ, akorát se pak všichni budete dívat na stejný program.

Nechápeš princip příjmu signálu. Když má "každý člen svoji televizi", tak si uvědom, že v KAŽDÉ té televizi je přijímací settopbox. A jelikož tam její přijímač satelitní (nekteré TV ho mají), tak mu musíš dodat expetrní krabičku.

A proč kartu pro každého? Protože pro přijímání kódovaných programů to každá krabička potřebuje. Jinak bys mohl přijímat jen FTA programy. (Nebudu zde řešit problematiku sdílení karet...)

Ano, chci aby na všech televizích běžel stejný program ale nemohu nikde najít jak je propojit.

Určitě není třeba settobox. To je prehistorické zařízení z minulého tisíciletí.
Používám satelitní TV už > 10 let a nikdy jsem žádný settobox nepoužíval.
Viz např.:
http://www.avermedia.eu/avertv/UK/Product/Product... ...
Ke každému přijímači je třeba jiný talíř, pokud chce každý sledovat jiný program.

"Ke každému přijímači je třeba jiný talíř, pokud chce každý sledovat jiný program."

To NENÍ zcela pravda. Záleží, jestli se přijímají programy z jedné družice. Pokud ano, tak stačí JEDNA parabila. Ani v případě, že se sledují programy z více satelitů a ty jsou blízko u sebe, opět stačí jedna parabola a více LNB.

Většina TV, které se dnes prodávají NEMÁ DVB-S tuner.

Nic jsem o TV nepsal.
Pro nalinkovaný AVerTV Satellite Pro stačí libovolný digitální LCD.
Předpokládám, že tazatel už používá nějaký LCD.

Prima, takže místo STB si má pořídit (nebo minimálně PC, aby mohl přijímat FTA programy. Tak tomu říkám výhra. Navíc, ta tvoje karta je STB, jen v jiném provedení. Namícsto kravičky s ovládáním a slotem pro dekódovací kartu, PCI karta do počítače.

A jakpak tím tvým bazmekem vyřešíš původní tazatelův dotaz na více TV v různých místnostech. Samozřejmě v každě jiný program?

Když jsou prachy tak jde všechno.Podle přístrojů-sdílení po síti nebo -záleží na kompabilitě-např.
http://www.alibaba.com/showroom/splitter-for-ird... ...

http://www.videotech.cz/satelitni-technika-dvb-s/... ...

http://www.smartwi.net/...
atd.

Doporučuji se na TV nedívat vůbec.

Talíř musí být jiný, nebo pro více až 6 satelitů (nejsou to ty "kruhové"), záleží na konstrukci, ale pokud chceš mít přístup na jednu dekódovací kartu musí ji receiver umět sdílet, ty dražší to umí, a pošlou si navzájem kódy. Mrkni na nabídku, nehledej nic pod 9Kč za kus.

... 9kKč ..., tak lepší, snad to ale bylo jasné už před opravou.

tak je to mozne