» Poradna » Ostatní

Kotel baxi

nema nekdo pls zkusenost s kotlem baxi?obcas se me stane,ze sam od sebe vypne,tak ho vzdicky nahodim cuplikem v levo na vrchu.tedka uz ten cuplik nefunguje.nevi nekdo co s tim?

Odpovědi na otázku

Restartuj system, alebo vymen ovladatela.

restar sem uz zkousel,ale jiskra porad nenahodi

Běži na něm Windows nebo Linux? :D
Může to být víc důvodů, od špatného nasávání vzduchu/odvádění spalin a zasviněného hořáku přes vadný plynový ventil nebo nějaké čidlo až po špatnou řídící desku/jednotku. To máš s turbem (odvod spalin a nasávání přes zeď) nebo do komína co nasává z místnosti?
Doporučuji zavolat servis, s plynovými kotly není dobré si moc hrát, i když principiálně jsou poměrně jednoduché.

mam to z mistnosti d komina....hlavne v lete me to dela,pac ten idiot co to tady delal zredukoval rouru na pulku...

Rouru do komína ?

kourovod bo co to je,vis co myslim,proste roura z kotla ma treba 100 a oni ju redukovali na 50..

Jasně, ale nechápu, proč ji zmenšovali, 50 je trochu málo, tak si myslím, že je docela pravděpodobné, že prostě nestačí odvádět spaliny do komína a buď se plamen zadusí nebo zafunguje pojistka proti zpětnému proudění spalin, to už by se mělo objevit na displeji (hláška nebo většinou jen error code). Ovšem jestli ti to už nejede vůbec, tak to zkus ... no prostě vypnout a až za pár minut znovat zapnout nebo vynulovat chybu (viz manuál). Cokoliv jiného bych nechal na servis. A pokud k tomu není vážný důvod, tak si tam nech dát původní průměr kouřovodu, padesátka je fakt moc malá.

mno tak display tady nemam,je to starej kram jmenuje se eco 240i tak ja ho vypnu a uvidim.ta jiskra pak sama naskoci automaticky?

Tak by tam měla být alespoň kontrolka, ale podle toho nepoznáš, co je špatně, jen že máš resetovat chybu, popř. volat servis. Jiskra by měla naskočit sama - víš jak to v základu funguje - sepne čerpadlo, zkontroluje oběh, pustí plyn, hodí jiskru a jak se zahřeje se čidlo tak už to frčí. No a když ne, tak zavře plyn a vypne čerpadlo.
Problém může být taky třeba s čidlem oběhu, ale to se spíš stává na začátku topně sezóny, kdy zatuhne, oběh vody s tím nepohne a proto nesepne, takže se ani neotevře plynový ventil. Kdyžtak napiš, jestli ti to hází jiskru nebo slyšíš hukot plynu, popř. činnost čerpadla.

tak to jenom huci!nechapu,ze tomu tak rozumis....

Hučí čerpadlo nebo plyn?
Nerozumím, jen jsmě měli dost "zlobivý" kotel a musel jsem se v něm občas pohrabat, abych v zimě neumrzl Po jeho likvidaci jsem provedl pitvu, tak zhruba vím, jak funguje, ale mám velké mezery.

doufam,ze kdyz ho dam na 0 tak nepujde plyn do bytu?!

Neboj, to není karma, ale pro jistotu můžeš zavřít plynový ventil pod kotlem (měl by mít žlutou ručku) - otočit do kolmice s potrubím, tím nic nezkazíš. Jen ho nezapomeň otevřít až budeš kotel zas zapínat

Teď jsem něco našel - jak máš otočný knoflík přepínání zima/vypnuto/léto, tak jej zkus na chvíli otočit doleva na "R". Je to vyresetování stavu kotle.

porad huci jen to cerpadloza chvilu do toho kopnu!

Je to ten tvůj kotel? : http://www.baxi.cz/res/data/000061.pdf...

jj,to je on

huci cerpadlo

Sviňa - to vypadá buď na průtokové čidlo nebo vadný elektromagnetický plynový ventil. Netopí to a neohřívá vodu nebo jen jedno z toho?

nefunguje nic..odhadovanou cenu opravi asi nevis,ze?

Tak cenu ti opravdu neřeknu, to bych moc hádal. Třeba to bude jen maličkost jak jsem psal - uvolněný/zoxidovaný konektor, uhnilý drát nebo tak. Hele ještě tohle - kontrolka s přeškrtnutým plamínkem nesvítí ani nebliká?

sviti jen zelena zapnuto a cerpadlo je uplne varici,ze na nem neudrzis ruku!!

Ještě k tomu opékací čerpadlo - to už vypadá na nový kotel, jak je vlastně starý?

asi 4 roky.

Tak to není moc, ten musí ještě alespoň šest let fungovat

Samozřejmě to taky může být vadná řídící jednotka, zoxidovaný konektor nebo přerušený drát.

nejses z Brna,ze by ses stavil kouknout?

Ne z Brna bohužel nejsem, měl jsem tam sice dneska být, ale to bych zas nebyl tady

Ještě zajímavý výňatek z manuálu:
V případě, že instalujete model kotle Eco 240 i, připojte kotel ke komínu pomocí kovové trubky o průměru 120 mm.
50mm je teda fakt extrémně málo. Ale to je až druhý problém, s tím, že nejede vůbec to pravděpodobně nesouvisí.

Kotel má kouřovod 120 mm a v žádném případě se nesmí redukovat na menší. Ten, co to takhle zapojil a udělal revizi si koleduje o malér.
Je docela možné, že v soustavě je málo vody a bude potřebovat natlakovat expanzní nádoba.

To mě taky napadlo, ale má tlak vody v okruhu vliv na ohřívání TUV? Protože mu nejde vůbec nic.

Ale pro jistotu Pajo jestli sem do zítřka ještě zabrousíš, tak ještě na manometru (prostě na tom budíku na kotli) zkontroluj, jestli máš v topném okruhu tlak mezi 0,5 a 1 barem. Jak jsem zas nahlídl do manuálu, tak při nízkém tlaku v okruhu se vypne celý kotel, takže asi i ohřev TUV, je dost pravděpodobné, že je to ono ...

Ale to zas by asi nemělo jít ani čerpadlo ... Už se do toho začínám zamotávat

Ach jo, nedostatek vody v okruhu indikuje pomalu blikající kontrolka s přeškrtlým plamínkem - takže jestli není vadná, asi jsme zase tam, kde jsme byli

Samozřejmě, to čerpadlo točí vodu i přes výměník TV. A pokud nemá natlakovanou expanzku, při vychladnutí se mu dostane tlak na nulu. A pokud je kotel v nejvyšším bodě, bude patrně zavzdušněný.

a jak ho mam odvzdusnit?v manualu je autoodvzdusnovac...

Ne odvzdušnit, dotlakovat. Pokud není v expanzce nad membránou dostatečný vzduchový polštář), nemá voda kam expandovat. Pokud je voda v systému ohřáta, má nějaký objem a tlak, ale po vychladnutí zmenší svůj objem a protože se nemůže z expanze doplnit (není polštář nad membránou, který by ji tlačil zpět), spadne tlak a chybějící vodu nahradí vzduch (co je těsné pro vodu nemusí být automaticky těsné pro vzduch).
Expanzní nádobu je vhodné zkontrolovat a dotlakovat každý rok. Je to to samé, jako kola u auta.

Ták - natlakovat, jen se nejdřív podívej na ten manometr, ať to nepřeženeš. Připusť tam tolik vody, aby tlak stoupl na hodnotu lehce kolem 1 baru. Pokud se rozjede, nech ho trochu zatopit a potom (až vypne kotel i čerpadlo) okruh odvzdušni na radiátorech - automatické odvzdušňování není stoprocentně spolehlivé. No to už ale předbíhám.
Pořád mi ale nesedí, že kotel kontrolkou nehlásí málo vody v okruhu ...

To vlastně ano, je celkem logické, že kvůli bezpečnosti kotel nezapálí plamen v případě nízkého tlaku v okruhu, protože by při přehřátí po zastavení vody neměl výměník jak ochladit a voda by mohla v okruhu začít vařit, což není moc žádoucí, že
Jinak jak jsem říkal - nejsem expert, co jsem sám neřešil na kotli doma, do toho moc nevidím.

to je japonskej kotel

Itálie

fakt,jo?

BAXI S.p.A.
36061 BASSANO DEL GRAPPA (VI) ITALIA
Via Trozzetti, 20

ty ses borec!

Koukni na konec manuálu

tak to mozna ve snu

tech 120

No odkážu tě nakonec na servis, s klidným svědomím ti nemůžu doporučit jakýkoliv hlubší zásah, nerad bych v novinách četl "Muži z Brna explodoval plynový kotel pod rukama, policie sleduje stopu na Internetu" A nech si tam dát aspoň ten 100mm kouřovod, je to i otázka bezpečnosti.

asi jo,tak diky za rady!uz jdu spat,zitra vecer jeste napisu jestly se neco zmenilo....

OK, tak dobrou, dej vědět A není zač, škoda, že jsem ti nemohl víc pomoct.

i to se ceni

tak sem to zkusil pustit a kotel porad jen hrci,to cerpadlo.na ctvrtek mam domluvenyho opravara kotlu,tak su zvedavej co vycaruje

Tak něco určitě vymyslí. By mě zajímalo, co řekne na tu rouru Napiš pak v čem to bylo, jestli si vzpomeneš.

neboj urcite napisu....taky su zvedavej,jak se bude tvarit

slusny znalosti v lonske konverzaci o kotli BAXI !prosim! mam eco four 24 nejde mi proud skrz desku da se opravit nova kdyz se sezene tak je skoro za 5.000,- !1/3 kotle! dekuju predem za cokoliv je nam zima

Pokud je čerpadlo rozžhavené, jsou dvě možnosti: Buď je v systému vzduch, nebo je mechanicky zadřené. Viděl bych to raději na servis.

servis probehne zitra,snad se to vyresi?!

Neboj, u této závady je celkem jasné, že tam nějaká je, tak na to servisák přijde Horší je, když se projevuje jen občas.

mno jeste,ze to bude platit majitel baraku

tak ten plynar dojde az v nedelu,prej nema cas,ze toho ma moc

Zatím aspoň prověříš ten tlak a případně koupíš sedmikilové bourací kladivo, kdyby si nedal kotel říct
Tedy je zajímavé, že téměř po skončení topné sezóny toho má "kotelník" moc, to spíš bývá velký fofr na podzim, ne?

tak plynar zjistil,ze je v p.... cerpadlo.oprava s novym cerpadlem a soucastkama k tomu do 10tisic nebo kotel novej do 25tisic!to mam radost,su zvedavej kdy to majitel opravy?!

Aha, takže čerpadlo. Divný, že ohřev TUV si taky ani neškytl, ale možné to je, jak říkám - nejsem zrovna odborník.
Ovšem 10 000,- za čerpadlo je trochu moc i s prací a výletem na Kokořín.
Jinak - životnost čerpadla 4 roky je fakt přinejmenší velmi slabá, Grundfos nebo Bosch vydrží běžně celou životnost kotle, když člověk nebydlí zrovna na Aljašce a netopí nonstop To jsou ty italské kotel, s nimi bývají problémy brzo, nejlepší zkušenosti jsou údajně s německými kotly Junkers, i když kdoví, jak na tom jsou v dnešní krizové době, kdy výrobci čehokoliv tlačí ceny dolů a tím klesá i kvalita.

jinak nam plynar doporucil turbo dsavani na tu nasu skvelel kourovod!jinak 10tis.me pripada taky hodne,jeste ze to nebudu platitprosim te mohl bys me poradit s tema dvouma mechanikama?mam to jako otazka mechanika,jednou se me ukaze 1 pak zase zadna a pak zase jen jednamam v tom bordel...

Twe co to tam máte za plynaře - turbo do komína, to je opravdu geniální řešení Údajně to sice možné je, ale myslím, že je to úplně zbytečné, pokud tedy neexistuje vážný důvod (třeba malý průměr vstupního otvoru do komína - ale psal jsi, že tam byla stovka, tak ji tam nějak museli původně nacpat), proč by tam nemohla být standardní 120mm trubka pro odvod spalin.
No nevím, zdá se mi to divné, ale nevidím na to a plynař také nejsem, tak je možná všechno jinak.
Jinak na tu mechaniku se ti pak podívám, teď ale musím na nějakou dobu odejít něco vyřešit.

ok,tak pak pisniasi se jim nechce ta puvodni roura kourovodu predelavad,byla tam od puvodnich kamen na tuha paliva..

vlevo navrchu je co?cudlik myslis otocny? ten uz mam taky vychozeny a moc nechyta

Prosím máme plynový kotel baxi eco3. Compact, nejde nám tepla voda, topení supr, ale neteče nám tepla voda prosím o radu, plamínek svítí, vše zaple poruchu to nehlásí je tak furt okolo 65 až 75 stupňů ale tepla neteče děkuji za zprávičku zdraví Mirek.

dobry den chci se zeptat zacal mi blbnout kotel Baxi ecofour a zacala mi vyskakovat chyba E-03 zavada na spalovani technik mi rekl ze mam slabe odvetravani tak mam otevrene okni stejne vypina a haže chybu. a predtim fungoval v tech samych podminkach 6 let.

Dobrý den, dnes nešel na chvilku el. proud v domě. Po naskočení elektřiny kotel BAXI ECOFOUR 24, přestal fungovat na topení, ale teplou vodu na sprchování ohřívá. Chtěl bych vědět, kde může být chyba. Děkuji za odpověď