» Poradna » Windows (a jiné OS)

Kosmetické vady Win7

Zdravím,mám na PC 2 takové kosmetické vady, které nijak nenarušují funkčnost PC, ale přesto mně trošku vadí a chtěl bych je opravit.Jedná se o to, že mi nefunguje přechod na tlačítku Start a také přechody při zapínání programů z hlavního panelu.Druhým problém je "zaseklý gif" -> načítací kolečko na obrazovce Vítejte, Vypnout nebo Odhlašování.Zdá se mi, že tyto problémy nastaly po provedení defragmentace disku, ale přijde mi to jako blbost.Na počítači mám Windows 7, 64 bit.Nemáte někdo nějaké zkušenosti s tímto problém a nevíte jak s ním naložit?Předem díkyHonza97

Odpovědi na otázku

Podobne potize mivaji tri ruzne mozne priciny:- GK - jak HW, tak i ovladac - zkusit novejsi nebo naopak starsi verzi ovladace- disk - udelat kontrolu disku treba v HD Tune apod.- RAM - zkontrolovat pomoci bootovaciho CD / flashky s memtest86+.(Ta posledni varianta je dost vzacna a obvykle se problem s RAM podstatne vyrazneji projevi nekde jinde jeste mnohem driv.)

Ovladače - aktualizoványDisk - OKRAM - OK

"Ovladače - aktualizovány" Jsem zděšen! raději si nepředstavuji ten proces!Ráčil jste instalovat řádně redmonský os s ŘÁDNÝMI ovladači v ŘÁDNÉM pořadí?

Provedl jsem čistou instalace ovladačů GK, jak zde bylo psáno...

"Nemáte někdo nějaké zkušenosti"Bohaté zkušenosti s příliš aktivními BFU, kteří se hrabou kde nemají:"defragmentace disku, ale přijde mi to jako blbost"To fakt byla. A pořádná!Před defragmentací je nutné opravit poškozený NTFS. To jsi evidentně neudělal."Ruční" defragmentace byla nutná naposledy v MS DOSu.OS WNT si řídí automaticky (nejen) údržbu NTFS.Co s tím?Zkus napravit svou chybu, jestli je to ještě možné, z admin konzole cmd:chkdsk C: /F /R /B /V Odsouhlas a restartuj OS.Příště se nehrab, kde nemáš!

Win XP ještě taky neprováděly automatickou defragmentaci, to až Visty...

Dělal jsem defragmentaci přes MyDefrag a plno lidí to doporučuje, takže nevím co je za problém....Mimochodem kontrolu přes chkdsk jsem udělal a svazek je v pořádku...

"...Dělal jsem defragmentaci přes MyDefrag a plno lidí to doporučuje..." A až "mnoho lidí" bude doporučovat, že nejlepší je vylést na kostelní věž a "hodit" šipku na dlažbu, tak to také provedete?Tak a teď se přiznejte, čím jste ještě nebohý redmondský os ještě "vylepšoval! TuneUPy, CCleanery, reinstalace os, atd...

Dobře, tak už vím, že názory lidí jsou různé, a že defragmentovat nemám...Ale jak tedy mám řešit můj problém?

Defragmentovat můžeš, ale nepoužívej k tomu programy třetích stran, když můžeš defragmentovat pomocí utility integrované přímo ve Windows http://s20.postimg.org/3t0tfsuct/screenshot_165.png .

Dobře, ale to stále nyní neřeší můj problém...

Pokud ten program třetí strany na defragmentaci co jsi použil, něco permanentně a nevratně vymazal, tak je tvůj problém bohužel již neřešitelný a budeš muset provést čistou instalaci systému.

A ani nic z toho, co tu názorově proběhlo, krom nové instalace, nevyřeší, to je sviňárna, viď...

Já myslím že existují lepší programy na defragmentaci, třeba Defraggler. Ten ve Windows vůbec graficky neukazuje stav disku, už v XPčkách ukazoval celý disk jen na 1 řádku. V Defraggleru si můžu nastavit 2pixelové řádky a vidím tak toho mnohem víc. A navíc si můžu zdefragmetovat každý soubor zvlášť, takže třeba když stahuju 5 filmů současně z Uloz.to tak hned po dostahování vidím, že má každý cca 5000 fragmentů a můžu zdefragmentovat jen těch pár souborů.

A pomohlo ti to někdy v něčem? Viděl jsi někdy někde nějakej výraznej rozdíl? Windows defragmentace sice není tak graficky zpracovaná a možná nedělá defragmentaci úplně do hloubky, ale pro tebe jako normálního uživatele je více než dostatečná.

Tak pomůže mi to v tom, že to krásně vidím v tom grafickém zobrazení, a taky v tom, že zdefragmentuju vždycky soubory které stáhnu a ty co mají nejvíc fragmentů, což je hotové rychle, a nemusím zdaleka tak často defragmentovat celý disk.

Je to prakticky k ničemu. Dříve jsem zkoušel defragmentovat MFT a i to je k ničemu. Pokud má někdo opravdu problém, že potřebuje mít souvislé místo na velké soubory, dá se tak nastavit souborový systém NT, ale je lepší na to nesahat a koupit si další velký vracovní disk, případně defragmentovat až ten. Standardní nastavení defragmentace ve Windows, tedy ne úplné uspořádání všech fragmentů souborů do sousedních sektorů je témeř k ničemu, používám to jen po vestavěné funkci wipe, a ještě napůl z důvodu aby bylo snadnější obnovit (spíše detekovat) případné smazané soubory (mnoho let jsem to naštěstí nemusel použít). Pokud vám jde o výkon a nepoužíváte strukturu názvú "8.3", tak navrhuji změnit chování systému souborů NT zakázáním používání těchto (starých DOS) názvů, dle mne to výkon disku přidává (ReadyBoost a spol přidá další výkon). Zákaz 8.3 jmen se provede následovně (jako správce) "fsutil behavior set disable8dot3 1", ale nezapomeňte nesmí pak žádná aplikace takovéto (staré zkrácené dosovské) názvy volat. Možná by bylo lepší se napřed dotázat na stav 8.3 souborů, to se provede příkazem (jako správce) "fsutil behavior query disable8dot3". Také můžete zkusit zjistit LookASide MemoryUsage příkazem "fsutil behavior query memoryusage", předpokládám že standardní hodnota pro všechny OS Windows je 1, možnosti nastavení zjistíte příkazem "fsutil behavior set", možné nastavení by mělo být 1 a nebo 2 (u mne je 2 limit), nastavením na 2 ("fsutil behavior set memoryusage 2") získáte takto větší bufer, který jádro a ovladače používají jako private memory cache pro operace souborového systému. Na změnu ostatních parametrů zapomeňte!

Pardon, chtěl jsem říct (nějak jsem se do toho zamotal), že ne-výchozí nastavení defragmentace (úplné uspořádání) není prakticky třeba dělat, nebo ne často. Po dobu životnosti počítače, si většina uživatelů vystačí s rychlou defragmentací, uvolněním místa v sektorech mezi jednotlivými záznami (soubory).

Takže se zeptám znova, pomohlo ti to někdy v něčem?

Třeba v tom vidí "hledání min".Jen čeká na tu červenou ...Osobně, pokud už dělám defragmentaci (po instalaci OS), tak přes příkazový řádek, více možností, větší kontrola ...

Pomohlo mi to v tom, že udržuju disk v mnohem míň fragmentovaném stavu, a přitom to stojí mnohem míň času než s windowsovskou defragmentací. A v čem má příkazový řádek víc možností?Já sem už před mnoha rokama koupil počítač s Windows, a hlavním důvodem bylo to, abych se už nemusel otravovat s DOSem a všechno vypisovat ručně:)

Tak se mrkni na přepínače pro příkaz defrag sám, tvrdíš že s dosem problém nemáš.Windows od dob Visty používá defragmentaci jako naplánovanou úlohu, což v kombinaci s NTFS a nově i s NCQ má za následek, že ruční používání defragmentace ztrácí smysl (a pak je tu ještě čím dál rozšířenější SSD).Keci o rychlejší defragmentaci za pomoci SW třetích stran si nech pro stejně labilní jedince, jako jsi ty.Rychlost defragmentace závisí pouze na fragmentaci a rychlosti použitého HW.SW to nemůže nijak ovlivnit.

A pokud je defragmentace rychlejší u softwaru třetí strany než u Windows defragmentace, tak není tak účinná.Čím je defragmentace pomalejší => tím je zároveň účinnější.Ale jak píše nade mnou wiloni, tak už je dnes defragmentace celkem zbytečná, když ji má Windows nastavenou v plánovači na průběžnou kontrolu.

To asi moc nechápeš princip. Defragmentace je rychlejší proto, že si zdefragmentuju jenom pár vybraných souborů. A tudíž se při tom nemusí přesunovat obsah celého disku. Že ji má Windows naplánovanou? No tak blbej zas nejsem, abych ten plán nechával zapnutej. To by se pak spouštělo samo a zdržovalo by to při práci, a stejně by se defragmentoval zbytečně celej disk, a ještě třeba při otevřených souborech..

Tak se ale pa nediv, že máš tyto problémy, když zakazuješ něco, co je stanovené přímo výrobcem a rozhodně se toto nedoporučuje zakazovat.

"To by se pak spouštělo samo a zdržovalo by to při práci"Jde o úlohu na pozadí s nízkou prioritou.Jaké další pohádky nám tu vysmlolíš?Tady máš jen tak pro ukázku výpis z mého "pracovního" disku.Neustále na něj něco stahuju, něco z něj mažu atd.Defragmentaci (ruční) jsem na něm nepoužil od instalace systému.http://www.imgup.cz/image/RL1

ještě jsem měl asi uvést, že mnou použitá syntaxe pro FSUtil, se takto nedá použít pro volume specifikované pomocí GUID.