Kopírování z disku na disk - 950 GB - tip na nástroj

Ahoj,co by jste doporučili na bezpečné (prioritní) a rychlé (není mandatorní) zkopírování 950 GB z disku na disk?Předem děkuji za tipy.H.

Odpovědi na otázku

F5

Co znamena bezpecne? 100% jistota, ze data na cilovem miste jsou stejna jako na zdrojovem? Nebo ze ta data nesmi po ceste nekdo ukrast? O jakych OS a filesystemech se bavime? Windows+NTFS, nebo Linux + ext[34] s cilovym diskem na Sambe?Pokud chces mit jistotu, zkopiruj data libovonym zpusobem, potom spocitej kontrolni soucet pro kazdy soubor na zdrojovem disku (zalezi na OS, jak to nejlepe udelat), pak udelej totez pro data na cilovem disku a zkontroluj, ze se nezmenily kontrolni soucty.

P.S. - "bezpecne" a "rychle" se dost casto vzajemne vylucuje.

Nepíšeš značku disku, ale já bych klonoval. U kapacitně stejných disků není problém je nainstalovat do PC, vytvořit boot flešku:http://support.wdc.com/downloads.aspxhttp://www.seagate.com/gb/en/support/downloads/d... obě aplikace umí pracovat s oddíly i celými disky, jsou výrobci poskytované zdarma. K instalaci a vytvoření flešky v OS vyžadují i jen jediný disk od výrobce.> Klonování, či záloha a obnova na jiný disk je vždy nejlepší řešení (archiv TIB v takovém případě) k omezení chyb při přenosu, žádný problém také není přenos HDD > SSD, SSD > HDD, či SSD > SSD. SW neřeší filesystém ani OS, přenáší obsah sektorů jednoho disku na další. Dokonce si sám umí správně připravit cílový i nenaformátovaný (případně jinak disk), kontroluje správnost dat. Vlastně ho to vůbec nezajímá, je přenesena kompletní struktura disku, vč. MBR.

Poznámka: Návod výše je ideální pro disky obsahují hodně menších souborů a to i SSD, bez problému mám vyzkoušeno na discích s miliony souborů (1 - 4M), klon jeden mnohem rychleji než klasické kopírování v jakémkoliv systému.> V případě, že na disku je pouze několik velkých souborů, např. filmů ve vysoké kvalitě a rozlišení, pak je pochopitelně možné použít i klasické kopírování.

dvojokenný prehliadač, TC a jeho free náhrady.

Norton Commander.

xcopy

Cobian Backup

Pod OS je více než nejisté, jak dopadne kopie, pokud jde "junction" (o problematice tohoto fenoménu ví opravdu jen málokdo, jakkolik kopírují všichni "furt a porád" čímkoli, co to neumí nebo pomocí "robocopy", které to aspoň jaksi avizuje a má parametr "/xj", který je k smíchu a kompletně to umí Diver_SysFol).Takže moje rada - aby to opravdu "sedělo" jak má, je libovolný klonovací SW takový, který buďto pouze přenáší obrazy a zajistí, výsledek se pak bude lišit pouze o signaturu drive nebo SW, který se do tohoto režimu dá přepnout, konkrétně třeba HDClone od Miray Software AG (ovečka).

před "... výsledek" chybí "že" - omlouvám se

Je vtipné, že se oháníš pojmy "prioritní" a "mandatorní", ale kopírování ti z nějakých důvodů činí nezvladatelný problém, že se musíš ptát...

Buď rád, že nemáš v rodině nikoho z humanitním či ryze ekonomickým vzděláním. Z oboru ti lidé vědí všechno, ale v běžném životě. Mnohokrát mám 100 chutí je poslat k lopatě.

já mám někdy úplně to stejný s lidmi od IT