» Poradna » Programy

Kopirovani z AudioCD

Jaky program byste doporucili na kopirovani z AudioCD?Zatim pouzivam WMP10,ale ten neumi OGG atd.,pokud mozno freeware,diky...

Odpovědi na otázku

Muj oblibenec je CDex (http://cdexos.sourceforge.net/)

A proč OGG Vorbis,nezdá se mi že by mněl poslechově lepší kvalitu než MP3 nebo WMA,zkoušel jsem to na různých žánrech hudby a také s různým bitrate a nejlíp mi vyjde WMA!!Jinak asi taky ten CDex!!

Pokud ti jde jen o KVALITNÍ a BEZCHYBNÉ zkopírování CD (ne o grabování) tak jediný přípustný je freeware Exact Audio Copy! Pokud ti jde o grabování do mp3 tak například CD´n´GO nebo třeba Audiograbber,ve kterém je široká nabídka možností nastavení parametrů.Legrační karikatury ripovacích softwareů jak CDex rozhodně nedoporučuji

zaujimavy nazor na CDex

Nejen zajímavý, hlavně zaujatý! Chválený Audiograber má menší možnosti nastavení než haněný CDex, do něj se dají např. nahrát nejnovější dll z Lame enc. nebo se dá rozšířit na kódování do *.mpc. EAC je samozřejmě nejlepší, ale pro většinu použití je CDex dobrou volbou, lepší než Audiograber, a je škoda že poslední verze 1.51 je už docela dlouho.

Podle mýho používá CDeX dobrý kodér.

Osobně se domnívám,že co do kodérů ,tak jednoznačně lame.Nejrychlejší,nejkorektnější.

Jak říká Maxx, nejlepší je asi Exact Audio Copy. Plus příslušné kodeky pro mp3 a ogg a není co řešit.

Musím se přidat k ostatním. EAC je opravdu super, používám ho už dobrých 6 let a k tomu LAME a máš nejlepší kombinaci pro MP3.

dtto

Pouzivam obycajneho Nera (waw->aac,mp4)a som zatial spokojny.

A v jakém,například discmanu,se dají takto vytvořené soubory,tedy aac nebo mp4 přehrát?