» Poradna » Programy

Kopírování souborů

Lidi, proboha, pomozte! Potřebuji zkopírovat nějaký soubory v lokální síti. Jedná se o všechny možný typy souborů, archivy, obrázky atd. Některý mi zkopírovat jdou, některý se ale brání. Zkontroloval jsem už všechno, co mě napadlo, tzn. sdílení složek, atributy (všechno je stejný jako u souborů, co se povedlo zkopírovat), ale při pokusu o kopírování těchhle nešťastníků dostanu vždycky hlášku Přístup k souboru blablabla byl odepřen. Přitom se opravdu jedná o soubory stejného typu (např. jpg) ze stejné složky atd. HELP!

Odpovědi na otázku

Nie je mozne, ze ich prave pouziva nejaka aplikacia???

Bohužel, i na to jsem se díval. Jsem z toho úplně v pr..

možná je problém v právech NTFS

Nejsem odborník, ale ze zkušenosti ze školní sítě vím, že třeba při používání manažeru Servant Salamander mohl vymazávat nebo přepisovat kopírováním určité soubory jen ten, kdo soubory dal na společný disk (stejný login). Při pokusu někoho jiného o smazání nebo přepsání byl přístup odepřen. Jinak ale kopírování šlo. Záleží asi na nastavení přístupových práv serveru.

Ale proč by u v podstatě stejného typu souborů byla různá práva? Já se v tom sice nevyznám, ale jde o data víceméně ze stejného zdroje a není problém s prací s nimi na počítači, na kterém jsou uložena. A co se týče Servantu, taen sice nepoužívám, ale zkoušel jsem i klasického průzkumníka, i Total Commander a výsledek stejný. Každopádně děkuji za pomoc!

Parkrat mi pres sdileni nesly zkopirovat soubory s diakritikou v nazvu, po prejmenovani to bylo ok.

I tohle mám ošéfovaný, ale furt nic. Je to záhada.