» Poradna » Ostatní

Kopírování pomocí dávky cmd, jen aktuální data.

Zdravím pánové, potřeboval bych help s dávkovým souborem. Jde o to přenášet soubory z více PC na jeden v síti. To mám zmáknuté, ale potřeboval bych aby soubory zůstávaly na jednotlivých PC.Dojde k tomu že za pár dní se bude přenášet dost velký objem dat který bude pořád narůstat, nelze nějak vyfiltrovat jen ty soubory které vznikly v ten den? V podstatě by mě zajímaly jen přírůstky do složky a ty by se kopírovaly.Příklad:1.txt 8.11.20152.txt 8.11.20153.txt 9.11.2015Baták spustím dnes tj 9.11.2015 a bude mě zajímat pro přenos jen soubor 3.txt, ostatní nechá kde jsou, jak na to?Díky moc

Odpovědi na otázku

bohužel zážná "jednoduchá" cesta neexistujejedině si to naprogramovat v PowerShellu nebo v nějakým prog. jazycecož neni zas tak těžký.

no pro člověka kdo se v tom pohybuje tak asi né, to já bohužel nejsem, třeba někoho něco napadne, dík

Škrabeš sa ako opica. Dnes sú k tomuto účelu vyšperkované, hotové zálohovacie programy pre 32/64 bitové grafické prostredie, ktoré sa automaticky starajú o CRC kontrolu, o miesto určenia úložiska, časy a dátumy zálohy, prípadnú komprimáciu s prírastkovou metódou alebo prepisovaním zálohy. Dávka vyrobená prácne z čias MS DOS, si koumák.

aj bezplatne archivacne programy maju schopnost dialogu s nastavenim rozdielovych zaloh, staci zadat <program> /? /h -h alebo ine "help".a precitat si ponuku.gui windows uzivatelia dnes uz nic nevedia.

A co zkusit vyuzit atribut pro archivaci?

Ano - tohle je ta správná a jednoduchá cesta - kopírovat pouze soubory s nastaveným atributem archive a při tom kopírování se jeho nastavení automaticky zruší, takže při příštím kopírování se už kopírovat nebude.Takže třeba xcopy /M

https://technet.microsoft.com/cs-cz/library/cc771254%28... Možná by tě mohl zajímat parametr /d

xcopy *.* /D:11-9-2015

jenže to bude muset to datum každý den změnit

A proč? Proměnná %date% se mění sama. Pokud by překážel název dne v týdnu, tak ji použij ve tvaru %date:~3%

no jo, máš recht přecedo

pokud již soubory 1 a 2 budou v cílovém adresáři, tak do batky přidej parametr ve smyslu "nekopírovat, pokud již existuje"

Pri kazde zmene souboru se nastavuje tzv. archivni attribut.XCopy ma parametr, ze dokaze kopírovat pouze takto označené soubory - to znamená soubory, na které někdo od posledního kopirovani stahnul.Pri tom nezapomen pridat parametr, ktery ty archivni atributy resetuje.Prvni kopirovani vezme vse, dalsi pak vezmou pouze zmenene soubory

Základní nedostatek této metody vidím v tom "soubory, na které někdo od posledního kopirovani stahnul" - což nemusí být onen zálohovací program.

Pokud se soubor změní, tak se mu nastaví archive flag. Čili to "sáhnul" znamená, že soubor někdo změnil. A to, že se takový soubor zazálohuje je v pořádku.Zálohuješ pouze soubory, určené k archivaci.Běžně jsem to používal a fungovalo to spolehlivě.XCOPY zkopíruje změněné soubory a resetne atribut. Takže při příštím spuštění je již nekopíruje, dokud se opět nezmění. Je to mnohem jednodušší řešení (příkaz na jeden řádek) než to skriptovat přes datum.

Neco takoveho:xcopy *.* c:\Zaloha /M /S /E /C /I /H /R /K /Y

Je rozdíl mezi "sáhnul" a "stáhnul". Nemusíš mně vysvětlovat atribut Archive a práci s ním (i když - když tě to potěší, tak klidně ještě chvíli budu dělat blbýho. Co bych pro tebe neudělal...). Problém je v tom, že tento atribut považuji (možná chybně) za nespolehlivý a raději se rozhoduji podle data a času změny souboru. Pravda, není to tak pohodlné, ale věřím tomu víc.

ked som bol mlady a krasny, rozdielovu zalohu (len zmeny)som robil takto:c:cd "C:\Program Files\WinRAR\"winrar.exe -r -dh -ep3 -inul -m4 -ms -os -ow -y u \\Landisk\Zalohy\backup_public_wrd.rar @\\landisk\ZALOHY\backup_public_wrd.lstwinrar.exe -r -dh -ep3 -inul -m4 -ms -os -ow -y u \\Landisk\Zalohy\backup_public_cad.rar @\\landisk\ZALOHY\backup_public_cad.lstwinrar.exe -r -dh -ep3 -inul -m4 -ms -os -ow -y u \\Landisk\Zalohy\backup_public_obr.rar @\\landisk\ZALOHY\backup_public_obr.lstdel /S /Q /AAH E:\Public\*.logdel /S /Q /AAH E:\Public\*.bakdel /S /Q /AAH E:\Public\*.tmpdel /S /Q E:\Public\*.logdel /S /Q E:\Public\*.bakdel /S /Q E:\Public\*.tmp

a takto:c:cd "C:\Program Files\WinRAR\"winrar.exe -r -dh -ep3 -inul -m4 -ms -os -ow -x*.cnm -x*.log -x*/logs/* -x*.tmp -x*.msg -y u \\Landisk\Zalohy\backup_m.rar @\\landisk\ZALOHY\backup_m.lstwinrar.exe -r -dh -ep3 -inul -m4 -ms -os -ow -x*.bak -x*.log -x*.tmp -y u \\Landisk\Zalohy\backup_cadmatic.rar @\\landisk\ZALOHY\backup_cadmatic.lstwinrar.exe -r -dh -ep3 -inul -m4 -ms -os -ow -y u \\Landisk\Zalohy\backup_lotus.rar @\\landisk\ZALOHY\backup_lotus.lstlst je textak ktory obsahuje zoznam napriklad:*.doc*.txt*.xmlvyhoda je ze sa nestaras o cas,zalohuju sa len posledne zmeny pridavanim a stare nezmenene ostavaju len tak.znacne to zatazuje disk, preto je dobre mat redudatne pole raid5 alebo cez paritys aspom 3 diskami alebo klucmi (ktore v biose podsunies pre os ako hdd aby ich povolil pre take pouzitie)

Paráda, spousty informací, du na to, dám echo jak jsem dopadnul dík