» Poradna » Ostatní

Kopírování obrázků do NAS Synology

Zdravím všechny a přeju hodně zdraví. Po kopírování složky s obrázky do NAS serveru, jsem pak zjistil, že se zde u každého obrázku ve formátu jpg, vytvořil soubor s označením jpg.modd. o nepatrné velikosti oproti obrázku. Nevíte někdo proč se tak děje a jestli se to dá nějak zrušit. Mazání při větším množství obrázků je pakárna. Díky.

Odpovědi na otázku

Zřejmě máš v NAS spuštěné nějaké indexování, kdy si do .modd ukládá nějaké informace o souboru (fotce), nejspíš datum, velikost atp., pro pozdější rychlejší vyhledávání.Nevíme, co je to za NAS, ale zkus se mrknout v nastavení. Jinak vymazání není nic složitého, příkazový řádek, del *.modd

Dík za odpověď. Je to Synology DS215J. Zkusím to nastavení prověřit. S tím příkazovým řádkem nemám moc zkušeností.