» Poradna » Notebooky

Kopírování fotek ze starého nb s W98

Dobrý den,z prastarého notebooku jsme chtěla před likvidací zachránit několik souborů pro mě cenných fotek. Notebook je už trvale offline, kdysi připojení přes telefon, nejdou tedy stáhnout ovladače na externí disk či flešku. Kopíruje pouze na diskety, což by bylo časově hodně náročné. Notebook má Windows 98, potřebuji to zkopírovat na Windows 10. Napadá mě pouze nějak propojit počítače, s čímž jakožto pouhopouhý uživatel nemám zkušenostiDěkuji za případné radyDaniela

Odpovědi na otázku

1. Data zkopírovat po síti (PC propojit utp kabelem).2. Nebo vyndat disk, koupit adaptér (ide >> usb), připojit k novému PC a zkopírovat co je libo...

Adaptér stojí cca 500 Kč. Buď si ho od někoho půjčit nebo koupit v e-shopu a pak v rámci 14 dní vrátit...

vyndat disk a použít redukci na usb mi přijde nejjednodušší. Buď do toho dát ty prachy, nebo sehnat někoho v okolí, kdo tu redukci má.

Ovladače jdou stáhnout někde jinde a přes diskety nakopírovat.Ale nejrychlejší bude, když to dáte někomu, kdo ta data z interního disku prostě zkopíruje tak, že disk vyndá. Bude tam pravděpodobně PATA disk, ale i dneska se prodávají redukce na USB, třeba tahle:https://www.alza.cz/redukce-usb2-0-na-ide-a-s...

Jo, tuhle sadu mám taky a několikrát už mi dost pomohla. Není sice usb 3.0, ale zato má právě i podporu starého IDE, což je skvělé.

Děkuju moc Čili USB - USB nejde - ten starý počítač jednu zdířku usb má. UTP - to je zdířka na připojení k modemu, chápu to dobře? Problém je, že u toho starému je ten výstup šikmo a je menší - to bylo to připojení přes telefon. Anebo UTP z nového notebooku připojím s redukcí ide dozadu starého...No, asi to přenechám někomu znalejšímu

Jed to ma USB a je funkcne tak preco nepouzijes usb kluc(disk). Iba ho treba naformatovat na FAT16 alebo FAT32 a pouzit dajaky s velkostou ktoru w98 zvladne. Subory tam asi nemas v GB.(viac ako 2GB)

Jed = Ked :D

Stáhni si z http://windows98.xf.cz/ do W98 ovladač NUSB35CZ - pak můžeš kopírovat na libovolné usb-disky, bude se to chovat jako v současných systémech.