» Poradna » Programy

Kopírování dat do EXCELU z firemní aplikace.

Ahoj,používáme v práci firemní program. V tomto programu jsou políčka na různé údaje (Jméno, Příjmení, Ulice, PSČ, Město....atd.Tyto údaje následně kopíruji do Excelu po jednom údaji (bohužel nelze označit všechna políčka najednou) přes označení - Ctrl+C a pak do buňky v excelu vložím přes Ctrl+V. Tento postup je však zdlouhavý a vyžaduje neustálé přepínání mezi firemním programem a excelem (Alt+Tab).Dotaz zní: Je nějaká možnost (makro nebo skript), aby se údaje z těchto políček automaticky zkopírovaly do excelu ? Tedy kliknutím na tlačítko v excelu, aby se údaj z políčka "Jméno" (ve firemní aplikaci) zkopíroval do buňky A1, údaj z políčka "Příjmení" zkopíroval do buňky A2 atd. ?V bývalé práci měli samostatný skript, který po spuštění přepínal mezi excelem a SAPem a vkládal do SAPu údaje z excel. Já bych to jen potřeboval obráceně a nejedná se o SAP.Neznáte někdo řešení ?Děkuji.

Odpovědi na otázku

ano vieme, vyexportovat z databaze do excelu. neviem si celkom predstavit,ze by som musel v ramci pracovnej naplne 8 hodin denne kopirovat rucne stovky ci tisicky udajov z/do excelu z/do SAPu. To musi byt "uzasna" praca...

Díky za odpověď. Nicméně kdyby tam byla jakákoliv možnost exportu dat, tak bych už to měl vyřešené. A co se práce týče, ta není předmětem dotazu a neuváděl jsem, že to dělám 8 hodin denně..... Jen mě prostě zajímá, zda tu někdo nezná možné řešení.

Neuvedl jste o jaký sw se jedná. Zkusil bych kontaktovat Vaší IT podporu- správce sw, zda by Vám neumožnil dělat export z DB, případně napojení na DB v režimu read only..

To by bylo tak na 5 let :)

Píše jasně: "nejedná se o SAP", ale o nějaký tajný program. A dělá to asi jen jako melouch v noci, žádných 8 hodin denně.

Ano, je to tak tajný, že kdybych Vám řekl název programu, musel bych Vás zlikvidovat.....v noci při melouchu :)

Nám je to opravdu celkem jedno. To ty chceš tady poradit, ale nepíšeš, s čím. No, pořád ti to jistí Ctrl+C/Ctrl+V.

Pane Karle, nemáte pravdu, že jsem nenapsal s čím chci pomoci, ale máte pravdu, že jsem to já kdo žádá o pomoc. Jen nechápu, jak mi měl Váš příspěvek : (Píše jasně: "nejedná se o SAP", ale o nějaký tajný program. A dělá to asi jen jako melouch v noci, žádných 8 hodin denně.) vlastně pomoci :) Takovou odpověď bych čekal na Facebooku, ne tady v poradně, ale nevadí. Název programu nic neřeší, neb jej ani Google nezná. Je jen pro firemní účely. Reporting to neumí, nebo k němu nemám přístup. Z příspěvků zde vyplynulo, že excel tuto možnost kopírování nemá. Tím je můj dotaz zodpovězen. Díky všem.

Firemní aplikaci někdo vytvořil a určitě ji snadno dokáže doplnit o export dat.

Řešení musí být na straně aplikace ze které exportuješ. Excel ti v tom nepomůže

Ne, to samozřejmě nejde. Rozhodně ne ze strany Excelu, protože ten opravdu nemá a z principu ani nemůže mít skript, který by dokázal univerzálně vyčítat data z jakýchsi políček jakéhosi programu. Tohle by muselo být vyřešeno na straně toho programu, aby data sám dokázal exportovat ve formátu kompatibilním s Excelem. Nepochybně by to celkem snadno šlo, ale věc na vývojáře vašeho programu.

Screenshot obrazovky, OCR, .csv a FertigKam mám poslat fakturu? Plátce DPH?

ten program musí umět export do něčeho, nebo uložit nějak výstup a s tím už by se dalo nějak pracovatPokud ale opravdu chceš takovou šílenost jako automatické klikání myší a mačkání tlačítek ctrl+c a ctrl+v, tak vždy můžeš použít makrovací programy typu Autoit, ACtools apod. , ale tohle řešení nelze v žádném případě doporučit

Pokud to vůbec nějaký export umí, tak k němu nemám a ani nebudu mít přístup. Použití makrovacích programů jsem taky zvažoval, ale to by mi asi schváleno nebylo. Když to neumí excel, tak hold smůla.

Excel to umět nemůže z principu. Tohle musíš dělat na straně zdroje, ne cíle. Ale to tě mohlo napadnout samotného

Ten tajný program není napojen na nějakou databázi?

ako ti poradili vyssie, tvorca programu nech dorobi normalny export... ALE pokial to fakt nejde inak, mozno by si vedel urobit skript pomocou AutoHotKey, ktory by pri nejakej skratke spravil copy->alt+tab->paste (do excelu)->enter/tab (posun okna v exceli)->alt+tab nazad

Děkuji všem za příspěvky. Vytvořil jsem excel tabulku, která značně usnadňuje práci mně i kolegům a v rámci dalšího usnadnění jsem byl dotázán, zda by nebylo možné usnadnit i toto kopírování. Proto jsem se tu na to ptal. Ještě jednou díky.

Je to celkem divné.Je ta firemní aplikace jenom nedomyšlená, nebo je záměrem aby z ní data nešla jen tak snadno dostat jinam?

Spíše nedomyšlená. Má to fůru dalších nedostatků, včetně špatné stability. Pokud zamýšleli záměrně omezit vykopírování dat, tak se jim ani tohle nepovedlo, neb Ctrl+C a Ctrl+V funguje :)

Tak pokud to má fůru nedostatků a je to nestabilní, tak najmout programátora či vybrat schopného zaměstnace a dát mu za úkol tu aplikaci udělat novou, lepší, stabilní. A hlavně s možností exportu dat. Export může být úplně triviální např. do CSV nebo trochu složitější XML, oba formáty by měl excel přečíst a pokud ne, tak použijte LibreOffice - ten to zvládá.Na spoustu podnikových systémů stačí PHP+databáze MariaDB(mysql).

Ano, je.

Pokud je to firemní program, proč se s důvěrou neobrátíte na odpovědné pracovníky firmy? Tady vám těžko bude někdo radit.K čemu potřebujete mít ta data v Excelu? Chcete graf, tabulky ...Obraťe se na vývojáře, ať vám dodělají potřebnou funkcionalitu do tajného firemního programu.Pokud už vývojář není, změňte raději firmu.

Tipuju to takto:a) firemní aplikace, kterou nějaký borec vytvořil před 15 lety a ve firmě už dávno neníb) firma se jí stále drží, protože "jsme na to zvyklí"c) Program pravděpodobně bere data z nějakého formuláře a loupe je do nějakého SQLŘešení - správné: Kontaktuj IT podporu, ta ti řekne, co s tím. Řešení - špatné, ale pomůže: Kontaktuj IT podporu, ať ti koupí druhý monitor...Jinak bylo vše řečeno. Excel to nemůže umět, musí to umět ta aplikace.

Jestli f.program běží na OS Win, tak celou databázi načteš do Excelu,. Otevči list E,., kde chceš mít data, klik buňka a dej import dat z f. databáze a proběhne načtení dat z databáze, ale všechna. jestli chceš výcuc např. jen jméno, tak již přes SQL dotaz, kde budeš psát where is a co chceš z databaze získat, nebo si naprogramuješ v E. tabulku. kde se načtou data, který potřebuješ, je to řešení co jsem prováděl před 20 lety, rychlejší varianta přes SQL.

Zaujimava a v podstate dobra rada, ale uplne zbytocna pretoze:1.) Nemoze nacitat databazu do excelu pretoze netusi,ze to nejaku databazu vobec ma a ani nevie kde ju ma hladat2.) Nemyslim si,ze tazatel vie co je to SQL3.) A keby to aj nejakou nahodou zistil, nevie s databazami pracovat ked najvyssi stupen jeho technickych znalosti je Ctrl+C, Ctrl+V do excelovskej tabulky