» Poradna » Ostatní

Konzultant ERP - Váš názor

Zdravím, chci se zeptat, zda nemáte zkušenost s pracovní pozicí konzultanta ERP. Mám nabídku, abych jej dělal a zajímalo by mne, co vše to obnáší, pro a proti a o kolik si zhruba říct. Díky

Odpovědi na otázku

Co to obnáší se přesně dozvíš u zaměstnavatele. O kolik si zhruba říct? O tolik, kolik potřebuješ, přece nebudeš dělat za míň než kolik jsou tvoje životní náklady...

Tak když máš nějakou nabidku, tak snad tušíš, o čem to je, ne? Já mám asi mezery, ale žádnou pozici "konzultant ERP" jsem nikdy neslyšel/neviděl

Každá firma, která se zabývá ERP systémy, si pod tím představuje něco jiného - od obyčejného supportu na telefonu po specialistu, který se zabývá nasazováním a zaváděním těchto systémů u zákazníka do provozu vč. vychytávání různých drobných much a školení uživatelů atd.

Musím přiznat, že ani netuším, co to jsou ty ERP systémy K čemu slouží?

Pak to odpovídá (dle mě) práci na hotline nějakýho heliosu, nebo tak něco...Za 3 vteřiny si toto lze dohledat -> proč pro tu práci neuděláte alespoň naprosto základní minimum?

Vznešeně je to plánování firemních zdrojů, v praxi SAP, Helios a jiné velké systémy...

Ano, přesně tak. Pokud se člověk dostane právě na tu vyšší úroveň, tj. jedná s klienty, navrhuje různá řešení přímo jim na míru a pak toto nasazuje u nich ve firmě a stará se jim o to, tak jde o celkem zajímavou práci spojenou s neustálým poznáváním různých nových lidí. Ale pokud skončí někde na helplince podpory, tak jde spíš o nudnou, neosobní činnost, která ho po čase začne nudit a obtěžovat...

Jeste to muze byt i "podomni" prodejce toho SW. Tezko rict, dneska se za honosna slova schova i uklizecka.

To není přesná pozice, to je něco jako "technik IS" a pod.. Tzn zjisti si o té práci více... (ale asi to nebude to pravé, protože konzultant by měl problémy řešit, ne je vytvářet tam kde nejsou... )

To je správný přístup. S tím, že ERP systémy vůbec neznáš, začni u pohovoru. Ušetří to čas oběma stranám.

Neušetří.Na tuhle pozici berou většinou skoro každého kdo přijde.

Takže ušetří, když většinou berou skoro každého.

Byla by to implementace Heliosu do vyroby. Mam zkusenosti z vyroby a skladu. Akorat tam maji nepovinnou znalost SQL a to nevim, co je. Nejaky program?

SQL znamena Structured Query Language a je to dotazovaci jazyk na data v relacnych databazach.

Tos neměl dělat. Teď bude následovat dotaz "co je relační databáze?"

Toho som si vedomy :)

Tak to už si děláš (_!_) Takže troll?

To ovšem vysvětluje mizerný support pro Helios tušil jsem to

Naše zkušenosti ti budou naprd. Ale obecně lze očekávat že jako konzultant budeš muset přemýšlet a diskutovat "problémy" ohledně nějakého ERP systému, který by jsi měl celkem dobře znát, aby jsi mohl poskytnout možné řešení.Ovšem z tvého dotazu je zcela jasné že nevíš která bije a tudíž nesplňuješ základní požadavek na tuto pozici. Cokoliv dalšího je tedy zcela zbytečné řešit.