Konzole jako PC

Nejdříve sem dám HW specifikaci a porovnání starších konzolí: https://www.xboxone.cz/srovnani-xbox-one-vs-ps4.... Jde k nim připojit klávesnice, myš, ext. HDD ?Jde nabootovat z flashdisku nějaký jiný OS, třeba Linux ? /Nenašel jsem!/Jde mi o využití konzole jako PC /HW má podobný/.

Odpovědi na otázku

Konzoli zatím nemám, takže nemohu vyzkoušet.

Chceš spraviť s xboxu Pc ?

Ano.

na některé starší konzole PS šel dát Yellow Dog Linuxhttps://cs.wikipedia.org/wiki/Yellow_Dog_Linuxale otázka je, proč bys chtěl z konzole (kterou nemáš, jak píšeš) dělat PC.

Byla by to levnější alternativa PC.

tyhle "předělávky" ti z toho nikdy neudělají vyloženě plnohodnotné PC. K čemu bys to jako chtěl používat? Na hry to po dané "úpravě" nebude (ne na hry, co se daly hrát na té konzoli) a na surfovadlo se dá pořídit něco normálnějšího.

Teď mám toto surfovadlo : CPU Intel i5-3470 /3.2-T3.6GHz/ + GPU nVidia GeForce 460 GTX a plánuji upgrade na nVidia GeForce 1660 GTX . Bude to OK?/CPU vs. GPU ? /RAM-24GB

podstatné prostě je to, že herní konzole nejsou klasický x86 počítač (XBOX se tomu snad blíží) takže mají pro leccos přizpůsobený jak HW tak OS / SW. Jestli si teda myslíš, že si z konzole uděláš zalevno normální herní dělo, tak to nemá moc smysl - pokud tam dáš linux, budeš omezen na linux hry a GPU akcelerace ap. nemusí fungovat stejně dobře jako v tom původním "konzolovém OS". A Windows na tom nemusí jet vůbec - nebudou ovladače ap.Sony jede v PS na unixovém systému na bázi BSD pokud si dobře vzpomínám.

Bude.

Zapomeň....

kup si nejaky tenky hp desktop za pet stovek a mas to.

… ale já PC už mám … viz. výše

Tak k čemu ten nesmysl? :)

Jsou nové konzole výkonnější než mé PC na hry ? /Myslím že ano./

Ne, konzole není na hry výkonnější, než PC za srovnatelné peníze.

PC za 4500,-Kč není výkonnější než konzole za stejnou cenu! Zde odkaz: https://www.czc.cz/xbox-one-s-500gb-bila/197... /PC se nedá za tu cenu ani sestavit!/

Jenže pochop, že ty konzole mají herní výkon jen díky tomu, že tam není plnohodnotný OS, ale speciální a i ty hry jsou tvrdě optimalizované (osekané detaily atd.). Kdybys na konzoli spustil windows a rozjel tam PC hru, tak zjistíš, že ta konzole je slabá plečka :) Prostě je to blbost...

… ale je to mrhání prostředky - XBOX ONE prý běží na upravených WIN10 a kdyby MS chtěl, tak by ji šlo určitě použít jako PC.

Tak určitě šlo, ale bylo by to hodně slabé PC :)