Konverze FLAC na MP3 nebo WAV

Freeware nebo shareware program na konverzi flac do mp3 nebo wav.

Odpovědi na otázku

Easy CD-DA Extractor a jeho utilita Easy File converter

flac na waw

Konverze na wav je nesmysl, Flac je vlastně komprimovaný wav t.zv. bezestrátová komprese. Stačí vhodný přehrávač který jej umí - winamp, Aimp, foobar a spousta dalších, do některých je potřeba doinstalovat vhodný plugin. Převodem do mp3 se ztratí kvalita.

Třeba si chce zahrát Audiosurf - ten FLAC nepodporuje.

Nebo hodit hudbu do mobilu/mp3 prehravace, ty flac zpravidla nepodporuji

asi preto, že FLAC súbory nepodorujú žiadne prenosné mp3 prehrávače....napr.

V dnešní době už se najde hromada přehrávačů, které FLAC podporují, stačí pohledat :)

seš blbej, nebo si nepochopil dotaz?

neni nahoudou pan od Mykrosoftu,,:) Uvahou definitivne XD XD

To jako ten, co podporuje WAV za každou cenu, "debyle"?

A co HiFi přehrávače 20 let staré, je to pro stereo audio zřejmě to nejlepší, přes co se dá hrát kvalitní muzika. A ty nepodporují ještě ani mp3, natož nějaký flac. Právě tady je adi jediná možnost pro kvalitní zvuk použít flac jako předlohu pro wav a hodit to na CD. Pokud se nesežene originál CD.

Radek je univerzální pitomec,howgh

tak to dopadá, když je někdo natvrdlej..

Creative ano

....pán s přezdívkou "jsemstrasnemocchytryavsemtomusimrictbohuzeljennaforech" se zdrzi komentare....

nenapadlo te, ze proste nektere pristroje FLAC neumi?

no,nekdo ale potrebuje udelac s flac ->wav proto,ze nektere programy pro praci s audiem flac neznaji,napriklad Nuendo

Stačí vlastnit třeba CD v autě co umí jen originály-tak FLAC do WAV je nezbytný.A k újmě na kvalitě v tomto případě už z principu nedojde...

Soubor flac dokáže přehrát i Windows Media Player. Jen je potřeba mít pár kodeků.

A můžeš poradit, jak kodek doinstalovat do autorádia? Proč tu nikdo neřeší podstatu otázky, ale vysvětlujete, že dotyčný konverzi nepotřebuje nebo si může něco KOUPIT a už ji potřebovat nebude? Předpokládejte, že dotyčný potřebuje řešit to, na co se ptá!Pokud umíš anglicky, pak mně se líbí program flacsquisher. Bez cingrlátek dělá přesně to, co má: http://sourceforge.net/projects/flacsquisher/

ten flacquisher funguje jednoduse, diky!!

nemohl by sis nechat tuhle tupou radu ??? otázka je jasná - převod na mp3 !!!

Samozřejmě to nesmysl není. Získám li audio ve formátu FLAC a chci-li s tímto zvukem dále pracovat v programech které FLAC nepodporují (Cubase, Wavelab a mnohé programy pro úpravu videa), pak je dotaz na konverzi naprosto na místě.

Treba potrebuje zvuk do strizny. Ty flac nenaloaduji.

xrecode.com ...

Diky, dobry, jednoduchy a free program, co vic si prat

Ahojky, prosím tě, poraď mi jak mám s tímto programem pracovat? Nějak si s ním nevím rady

Díky Zuza

Jest to elementární.
Source files = zdrojové soubory. Do tohoto pole přetáhneš to, co chceš převádět.
(Drag files or folders here, program will automatically choose only supported audio files. = Přetáhni soubory nebo složky sem, program automaticky vybere pouze podporované zvukové soubory.)
Hold Ctrl while dragging to preserve previously dropped files = Během přetažení drž klávesu Ctrl, abys zachoval soubory přetažené předtím.
Destination folder = Cílová složka, pokud necháš zaškrtnuto "Same as Source", pak výsledné soubory uloží tam, kde jsou i zdrojové.
Destination format = cílový formát. Vyber si, do čeho chceš převádět, případně stiskni Settings (nastavení) a vyber si kvalitu výsledku.
Pak klikni dole na tlačítko Start a už to jede.

Děkuji vám, pane Mečislave, jsem seniorka 67 let, podle vašeho návodu to krásně šlo, jsem vám vděčná a na sebe hrdá. Díky.

Nyní je dostupná demoverze s češtinou, jen se to musí zadat při instalaci.

naprostá bomba - ideální záležitost!

Ultimatni converter, dekuju

Nechtěně jsem klikla na nesouhlasím (nejde to vrátit zpět), tak raděj píšu, že mi to pomohlo a děkuji!

Výbornej program !!!Umí převádět na spoustu formátů a používat multithread...

Fakt super programek

tento program umí z FLAC převádět do WAV, ale i do MP3, případně OGG:
www.zdarma.org ...

www.snapfiles.com ...

sound taxi

http://www.rarewares.org/ogg-oggdropxpd.php... ogg vorbis
http://www.rarewares.org/mp3-lamedrop.php... mp3
drag and drop, programy podporují vstupní dormát flac

originální aplikace pro kompresi/dekompresi flac se jmenuje flac frontend

Media Monkey řeší problém konverze perfektně ! Pro převod FLAC do MP3 pro MP3 přehrávače, autorádia apod. zcela vyhovuje. Mám vyzkoušeno a doporučuji !

Můžeš mi prosímtě napsat jak se s tímhle programem pracuje? Potřebuji převést flac na wav

Ahoj prosím tě neporadil by si mi jak to mám převést na z flacu na mp3 pomocí toho mediamonkey nikde jsem nic nenašel

Staci si otevrit flac , oznacit ho a pak jit na:

nastroje / konverze audio formatu tam si to navolis a spustis.

Dle mé zkušenosti je nejlepší software na převod jak videa, tak audia včetně formátu FLAC na MP3, FREEMAKE video converter. Je Free, v češtině a dokáže převést téměř cokoliv a je možné si vybrat i kvalitu. Navíc dokáže spojovat videa, podporuje základní střih a je jednoduchý a rychlý. Já převídím FLAC na MP3 320 Kbps a kvalita je k nerozeznání a zvládne ji i běžný stolní přehrávač MP3. Odkaz např. http://www.slunecnice.cz/sw/freemake-video-converter/. Již je ale novější verze 3.2.1.