» Poradna » Programy

Konvert DEM dat z .tiff do .hgt

 |   |  Microsoft Windows 10 Edge 17.17134

Dobrý večer.Při tvorbě mapy do jisté PC hry využívám pro realistický terén DEM data a hra vyžaduje data ve formátu .hgt. Jediná data pro Evropu v .hgt, o kterých vím, jsou SRTM3, ovšem přemýšlel jsem i o vyzkoušení něčeho přesnějšího, ale přesnější data jsem nenašel nikde v .hgt – většinou se jednalo o formát .tiff. Nevěděl by někdo o nějakém programu, kde by zvládl i laik jako já zpracovat data z třeba .tiff do .hgt? Samozřejmě jsem zkoušel něco najít, ale nic moc se mi najít nepodařilo, šlo vždycky o nějaký profesionální program, jenž by byl u mého rozsahu poněkud zbytečný…Pokud by někdo o něčem věděl, pak děkuji za rady!

Odpovědi na otázku

avatar
 | Linux Firefox 60.0

a co jsi našel přesnějšího? Snad leda EU-DEM. A i tak to máš nějakých 25 metrů na pixel, takže bys to leda musel prohnat interpolací, abys z toho dostal plynulý terén.Jinak podle totohlehttps://www.lifewire.com/hgt-file-2621580se zdá, že .hgt je formát čistě pro SRTM.Zkus se podívat (třeba v PSPadu) jakou strukturu má ten HGT, jestli by se to třeba nedalo vyrobit napůl ručně.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: TIFF, Profesionální program, Terén


Určitě si přečtěte

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 108


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky